Tehuľka Romana v 23. týždni: Kývam sa ako kačica

Jar, energia, bazén či malý vodníček. To sú príjemné novinky tohto týždňa. Samozrejme, že mám aj tie menej príjemné. Napríklad to, že sa občas mením na kačicu:).

Radšej prachovka než zima:)

Zdravíme všetkých konečne s jarným slnečným počasím. Dočkali sme sa krásnych teplých dní. Neviem, ako to prežívate vy, ale ja mám pocit akoby som sa tiež prebudila po dlhom zimnom spánku.

Teda, nie že by som bola menej unavená, zaspávam pravidelne tak o deviatej pri telke, ale konečne sa môžem vyhrievať na slniečku a prijímať tú úžasnú energiu, ktorú nám môže dať len slnko.


A to sme my traja, teda vlastne styria:)

Dni máme teraz naplnené hrami na ihrisku a prechádzkami. Jediné, čo trošku schladzuje moje nadšenie, je pohľad na vrstvu prachu, ktorá je teraz na nábytku, bohužiaľ, neprehliadnuteľná. To je jediný problém toho, že slniečko sa dostane naozaj všade a ukáže nám aj to, čo by sme radšej nevideli. Ale keď si mám vybrať medzi pobiehaním s prachovkou a vychádzkou von, neuvažujem ani chvíľku.

Prečítajte si aj:

Význam plávania
Prenatálna komunikácia alebo keď máte v bruchu motýle

Kač-kač, tak začína vyzerať moja chôdza

Ešte donedávna som na upratovanie využívala obdobie Kubkovho popoludňajšieho spánku, ale v poslednom čase si radšej tiež oddýchnem. Najhoršie na tehotenskej únave je to, že neprichádza postupne, aspoň ja to tak vnímam. Som naplnená energiou a zrazu mám pocit, že už nezvládnem urobiť ani jeden krok.

Navyše začínam mať problémy s panvou. Začína sa mi rozťahovať, aby sa pripravila na pôrod (aspoň tak mi to vysvetlila pôrodná asistentka). Niekedy to vnímam ako slabú bolesť, ale väčšinou len ako nepohodlie, hlavne keď ma to chytí v noci a ja neviem nájsť správnu polohu na spanie. Nehovoriac o tom, že vtedy chodím ako kačica a kývam sa z boka na bok.

Tak sa teším, ako budem vyzerať v 9. mesiaci:). Ale zažila som to aj pri Kubkovi, takže žiadna novinka.

Pôrod do bazénu

Ale teraz trošku k príjemnejším témam. Tento týždeň sme boli s Kubkom dvakrát na plávaní a náš malý vodníček si to užíva stále viac a viac. Teším sa až si niekedy zájdeme na veľkú plaváreň, lebo stále nám to nejako nevychádza.

Snažím sa teraz s Kubkom plávať čo najviac, lebo zakrátko to už asi zvládať nebudem. Navyše intenzívny letný kurz budeme musieť vynechať, aby som náhodou neporodila do bazénu. Aj keď aj nad touto možnosťou som uvažovala.

Čítajte tiež:

Chystáme výbavičku (1)
Chystáme výbavičku (2)

Ideme do škôlky? Plač

Starosti mi však začína robiť škôlka. V piatok som Kubkovi len povedala, že ideme do škôlky a už sa rozplakal. Vôbec tam nechcel zostať, tak som tam chvíľku zostala s ním.

Keď som odchádzala a počula jeho plač, skoro som sa rozplakala aj ja. Doma som bola ako na ihlách a stále som čakala na telefonát, že si máme ísť po neho. Ale na moje prekvapenie, keď sme prišli, Kubko bol úplne v pohode, pochválil sa mi obrázkom a pri otázke pani učiteľky, či ešte príde, bez rozmýšľania prikývol.

Tak som zvedavá, ako to bude budúci týždeň vyzerať.


Malý bude fešák v pôrodnici:)

Kofolová diskotéka

Čo sa týka nášho malého chrústika, ten zrejme zo slniečka tiež načerpal energiu, lebo mi v brušku vyvádza ostošesť. A taktiež som zistila, že baterky mu dobíja aj kofola, lebo po nej si vo svojom domčeku robí diskotéky:). Takže ju radšej čo najviac obmedzujem, hoci mám na ňu stále chuť.

Tento týždeň som neodolala a kúpila som chrústikovi výbavičku do pôrodnice. Na oblečenie nové vecičky nakupovať nebudem, zostali mi krásne veci po Kubkovi, ale na cestu domov som chcela kúpiť niečo nové.

Čo budem potrebovať určite, sú nové plienky. Pri Kubkovi som používala bavlnené ekoplienky a plánujem v tom pokračovať, ale budem potrebovať doplniť ich zásobu. Viem, že na tieto prípravy mám ešte čas, ale z času na čas vytiahnem novorodenecké vecičky a vytešujem sa z nich.

Pripadá mi až neskutočné, že aj Jakubko bol taký maličký. O dva týždne ma čaká ďalšia poradňa, takže sa môžete tešiť na novinky. Užívajte si slniečko a my sa budeme tešiť opäť o týždeň.

Romana

Romana je už v 23. týždni, bruško poriadne nadskakuje.

Foto: branoherchl.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist