Tehuľka Romana v 19. týždni: Bruško mi už poskakuje

Som optimistický romantik. To som vám ešte o mne neprezradila. Prečo to píšem? Čítajte a uvidíte:).

S prírodou sa prebúdza aj mimčo

Máme za sebou ďalší krásny týždeň a hoci sa nám vrátila zima, dúfam, že sa s nami chcela iba rozlúčiť a konečne prepustí miesto pani jari. Teším sa až sa budem môcť chváliť svojím bruškom na pieskovisku a Kubko sa opäť bude môcť venovať svojej obľúbenej činnosti – a síce prehrabovaniu sa v kamienkoch.

Naše malé miminko sa prebúdza spolu s prírodou a už pekne vyvádza. Keď si pozorujem bruško, ako mi poskakuje, spomínam si na svoje prvé tehotenstvo. Kubka som začala cítiť až asi v 21. týždni, tak neviem, či je naše druhé bábo o toľko aktívnejšie, alebo som len ja citlivejšia.

Prečítajte si aj:

Rozvíjanie schopností dieťatka pred narodením
Prenatálna komunikácia alebo keď máte v bruchu motýle

Radosť i obavy zároveň

Niekedy mám výčitky, že sa svojmu druhému dieťatku nevenujem toľko, koľko som sa venovala Kubkovi, keď som ho čakala. Je ale pravda, že teraz už svoju pozornosť musím deliť medzi dve deti, a to nehovorím o tom, že Kubko si teraz moju pozornosť žiada čím ďalej tým viac.

Akoby tušil, že o pár mesiacov maminka už nebude mať toľko času. Neuveriteľne sa teším, až sa chrústik narodí a zároveň mám veľké obavy, ako to zariadiť, aby sa táto veľká udalosť Kubka dotkla čo najmenej negatívne.

Teraz si to krásne maľujem, ako sa každý deň budem aspoň chvíľu venovať výlučne Kubkovi, aby sa necítil odstrčený. Dúfam, že sa mi to podarí a detičky sa budú mať od začiatku radi. Svoju veľkú nevlastnú sestričku Kubko priam zbožňuje, tak dúfam, že z našich detí bude nerozlučná trojka. Ach, no čo, vždy som bola optimistický romantik :).

Dobila som baterky

Každý rok na jar ma premáhala jarná únava. Teraz paradoxne akoby ma úplne obišla. Mám pocit, že som nabitá energiou a zvládla by som všetko na svete. Myslím, že je to tým, že mi skončili tehotenské nevoľnosti a únava, bruško ešte neťaží, bábätko si veselo poskakuje a ja mám pocit, že sa vznášam. Ale zase je pravda, že večerný film som už poriadne dlho nevidela, lebo večer pravidelne zaspávam pri televízii.

Vtedy si uvedomujem, že tehotenstvo je naozaj úplne prirodzené a nie je to žiadna choroba, ale predsa len by som to s tou aktivitou nemusela tak preháňať.

S menom čakáme na ultrazvuk

Nemôžem sa už dočkať ďalšieho ultrazvuku, na ktorom sa dúfam dozviem, či budeme mať druhého šibala alebo šibalku. Obdivujem rodičov, ktorí sa nechajú radšej prekvapiť a čakajú až do pôrodu. Ja by som to určite nevydržala.

Už sa teším, až sa budem môcť bábätku prihovárať konkrétnym menom. Meno sme s tatinkom ešte nevybrali, čakáme až sa dozvieme, či máme vyberať meno pre chlapčeka alebo dievčatko.

Odlúčenie je horšie pre mňa. Priznávam

Jakubko nám začal chodiť každý piatok do miniškôlky, aby si zvykol tráviť čas aj bez maminky. Bála som sa, že čím dlhšie bude stále len so mnou, tým ťažšie si budeme obaja zvykať tráviť čas bez seba. Musím priznať, že ja to zvládam horšie.

Ale konečne som si urobila čas pre seba a zašla som ku kaderníčke, čo moje vlasy už nutne potrebovali. Viem, že o pár mesiacov už bude ťažšie nájsť si pri dvoch detičkách čas pre seba. Hlavne pre mňa, pretože cítim výčitky vždy, keď idem niekam bez Kubka. Tejto „úchylky“ sa budem musieť čo najskôr zbaviť.

Želám vám krásny týždeň a budem sa tešiť nabudúce.
Romana


Romana je 19. týždni, malé v brušku už poskakuje

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist