Tehuľka Romana v 20. týždni: Bruško namiesto telky

Mám malého ochrancu. Nášho Kubka. Keď si pre únavu potrebujem ľahnúť, nechá má, prípadne si ľahne ku mne a hladká ma po lícach.

Morena skončila vo vode

Ahojte, moje milé čitateľky a čitatelia. Tak sme sa úspešne prehupli do 20. týždňa tehotenstva a pomaly ale iste sa presúvame do druhej polovice. Zdá sa mi, že mi to akosi rýchlo letí. Možno je to tým, že si uvedomujem, že je to s najväčšou pravdepodobnosťou moje posledné tehotenstvo, tak sa snažím užívať si každý okamih.

Ale poďme k poslednému týždňu. Zima sa nás drží zubami-nechtami, tak sme sa vybrali s maminkami a deťmi z „klubu maminek“ vyniesť Morenu. Teda presnejšie povedané hodiť ju do vody.

Noc predtým snežilo, tak sme išli na sánkach. Jakubko si to moc užil, ja už trošku menej. V polovici akcie som to musela vzdať, lebo ťahanie sánok po mokrom snehu a prenášanie Jakubka na miestach, kde sánkovanie nebolo možné, mi dali poriadne zabrať. Domov som sa doslova dovliekla a mala som obrovské výčitky, že som ohrozila naše bábätko.


A jej dvaja ochrancovia

Nočník a úspechy

Ale inak sa cítim stále skvelo, hoci predsa už nevládzem toľko ako pred pár týždňami.
Začína ma však trápiť tvrdnutie bruška, hlavne v noci. Tento problém som mala, aj keď som čakala Jakubka, ale vtedy to bolo jednoduchšie. Keď som cítila únavu, jednoducho som si šla odpočinúť a bolo fajn.

Teraz mám však Kubka. No musím ho pochváliť, že keď si skutočne potrebujem ľahnúť, pekne sa pri mne hrá, prípadne si ľahne ku mne a hladká ma po lícach. Je to taký môj malý ochranca 🙂

Ďalší úspech, ktorý sme tento týždeň dosiahli, je, že Kubko sa konečne začal sám pýtať na nočník. Doma je síce bez plienky už pár mesiacov, ale doteraz som ho pravidelne musela na nočník dávať, sám si nepovedal. Takže hurá, hurá, dúfam, že nám to vydrží.


Kubko s dedkom na ihrisku

Prečítajte si aj:

Podľa čoho vyberáme meno?
Ako skoncovať s plienkami? Tipy a triky

Pokec s „bruškom“

V sobotu sme sa opäť presunuli na Slovensko, takže si týždeň budeme užívať babičku, dedka, nášho psíka Lakiho a záhrady. Dúfam, že aj počasie nám bude priať. O pár dní ma čaká poradňa, tak dúfam, že všetko bude v poriadku.

Vždy sa veľmi teším, lebo je to super uistiť sa, že bábätko sa vyvíja, ako má a nič mu nehrozí. Rovnako ma vždy upokojí, keď začne kopať a ja cítim ten nový život, ktorý vo mne rastie.

A že pekne rastie! Pribrala som ďalšie kilo a začínam mať problém s pohybom. Keď sa s Kubkom hráme na zemi, celkom sa zabávam na tom, ako mi trvá postaviť sa znova na nohy.

Večery teraz trávim tak, že miesto televízie sa dívam na bruško, ako mi poskakuje. Je to jediná chvíľka, ktorá patrí naozaj len nám dvom a ja si môžem s bábätkom trošku „pokecať“.

Dúfam, že sa na poradňu konečne dozvieme aj pohlavie nášho drobčeka a ja ho (alebo ju) budem môcť oslovovať aj menom.
Tak opäť o týždeň a snáď aj s novinkami!

Romana a rodinka

Romana je v 20. týždni, bábo rastie

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist