Tehuľka Romana v 26. týždni:Nosím závažie, no užívam si to

Ahoj, moji milí čitatelia, tak máme za sebou ďalší týždeň nabitý udalosťami a mám pre vás aj jednu veľkú novinu. Ale ešte vás chvíľku ponapínam, poďme teda pekne poporiadku.

Stop bazénu

Tento týždeň sme museli vynechať plávanie, pretože Kubko má molluscu, ktorá je infekčná, takže na bazén musíme nejaký čas zabudnúť. Sú to maličké vyrážky, ktoré mu musíme potierať vodičkou, no a paradoxne sa tešíme zo zápalu, pretože to znamená, že telo s infekciou bojuje. Ale vďakabohu, mollusca je jediná zlá správa týždňa.

Ďalší deň sa niesol v znamení čarodejníc a čarodejníkov. Kubkovi som narýchlo urobila kostým z tatinkovej čiernej košele, tak sme sa v našom miestnom detskom klube Kaštánek mohli ukázať v plnej paráde. Vyrobili sme si aj čarodejnícky prsteň s netopierom a Kubkovi sa kostým dokonca aj páčil.:-)


Pálenie čarodejníc

Čarodejníci ožili

A o čo vlastne šlo? Kaštánek pripravil akciu „pálenie čarodejníc“, na ktorú sme sa dlho tešili. Išlo vlastne o stretnutie maminiek, tatinkov a detičiek z Kaštánku na ihrisku, kde sme si urobili príjemné posedenie s opekaním špekáčikov.

Kubko také niečo ochutnal po prvýkrát a hoci sa napokon najedol hlavne zeleninky, aj mäsko mu veľmi chutilo. Okrem toho mali deti pripravené čarodejnícke úlohy a nakoniec ich čakal čarodejnícky poklad.

Bola to veľmi podarená akcia a hoci nášho tatinka trápili bolesti chrbta, boli sme veľmi radi, že sme sa mohli akcie zúčastniť.

„Divoké“ prasiatka

Prvý máj sme oslávili návštevou divokých prasiatok v obore. Aj keď vzhľadom na to, že polihovali pri plote a čakali, čo im kto hodí, neviem, ako veľmi môžeme hovoriť o divokých prasiatkach 🙂

Kubkovi sa tam však páčilo, aj keď najväčší úspech zožal slepačí vývar v reštaurácii. Maminka si dala výbornú grécku pochúťku – balkánsky syr na olivách s grilovanou zeleninou. Ešte teraz sa mi zbiehajú slinky. Mňam.


Pri „divokáčoch“

Po schodoch, po schodoch…

O jednu nepríjemnosť sa nám postarala oprava výťahu, ktorá začala v našom paneláku trochu v predstihu. S Kubkom sme museli zájsť k lekárke, lebo mal v noci zvýšenú teplotu (vďakabohu, je úplne v poriadku, asi ho len vyčerpal výlet k prasiatkam) a cestou domov sme sa zastavili na nákup. Po návrate domov sme však zistili, že výťah je odpojený, tak sme do ôsmeho poschodia šliapali pekne po svojich.

S Kubkom, nákupom, chrústikom v brušku a tatinkom s boľavým chrbtom to bola fakt zábava. Samozrejme, po návrate sme si všetci dopriali trojhodinový spánok. Boli sme trošku vyľakaní, pretože ma začalo bolieť bruško a mala som problém chodiť.

Veď bruško opäť narástlo a už ho začínam cítiť ako závažie, ale užívam si to.Byť tehotná je naozaj ten najkrajší stav (uvidíme, ako dlho mi to vydrží:)). Cesta v zaprášenom prostredí si však vyžiadala svoju daň. Kubkovi sa opäť spustila alergia, takže opäť kýchame, soplíme a kašleme 🙁

Prečítajte si tiež:

Odpočinok a spánok
Ako liečiť alergickú nádchu u detí?

Vitaaaaaj

Najväčšia správa týždňa však prišla v sobotu. Hurá, hurá, Kubkovi sa narodila sesternička, malá Tamarka – nádherný malý anjelik.

Takže nás čakajú veľké oslavy. Priznám sa, že sestre trošku závidím, už by som si tiež rada privinula svojho chrústika. Ale my máme ešte pred sebou 3 mesiace, tak chrústik ešte vydrž, veď čoskoro sa uvidíme:)

Romana je v 26. týždni, takto sa vyvíja jej bábätko

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist