Tehuľka Romana v 21. týždni: Dobré správy – všetko podľa tabuliek

Máme za sebou týždeň plný udalostí a prekvapení. Bohužiaľ teplé jarné počasie k nim rozhodne nepatrí. Zima sa nás drží zubami-nechtami. Máme šťastie, že sme taká veľká rodinka – stačí sa pritúliť a hneď je na svete krajšie :).

Lekár: Žiaden problém

Čakal nás veľký ultrazvuk, ktorý nášho chrústika pozorne preskúmal a na našu veľkú radosť neobjavil žiaden problém. Mali sme trošku obavy, pretože keď sme čakali Kubka, práve na tomto ultrazvuku mu pán doktor zistil zväčšenú obličkovú panvičku, ktorú mu v troch mesiacoch museli operovať.

Takýto zážitok neželám žiadnej mamičke. Hoci to bol pre lekárov rutinný zákrok, pre nás to boli najťažšie dni v živote. Ale Jakubko bol veľmi statočný a už na druhý deň po operácii sa na nás usmieval. Dnes je z neho zdravý chlapček :).

Ale späť k nášmu druhému dieťatku. Chrústik sa vyvíja tak, ako má, váži krásnych 375 g a srdiečko tepe 141-krát za minútu. A podľa ultrazvuku budeme mať malého filozofa. Viac o všetkých krásach pohľadu na naše miminko vám dnes rozpovie náš tatinko.

Prečítajte si tiež:

Meno – darček na celý život
Zmeny materského organizmu v tehotenstve

Pohľad tatka: V duchu sme sa s drobcom pozdravili

Dnes nás čaká veľký ultrazvuk. Kubík pred chvíľou zaspal a strážiť ho prišla teta Henka. Ideme teda autom po dlhom čase opäť sami a uvedomujeme si, že naposledy sme takto sami a práve touto cestou šli do pôrodnice, keď prišiel na svet Kubko:).

Spomíname a premýšľame, čo nás na vyšetrení čaká. Pri Kubkovi nám táto prehliadka úplne zmenila naše tehotenstvo. Doktor Hlaváčik objavil totiž problém na obličkovej panvičke. Kubko aj Romanka to vtedy zvládli statočne, za čo ich neprestávam obdivovať. Takže teraz po ceste našu maminku uisťujem, že tentoraz bude všetko v poriadku a že ani ja sa už ničoho nebojím.

V čakárni je len niekoľko mamičiek. V tvári každej sa dá čítať, že sa tešia na najnovšie správy o svojom bábätku. Pokukujem po nich a uisťujem sa, že sa usmievame rovnako ako ony. Objednaní sme na presnú hodinu, tak o chvíľu sa už zdravíme s pánom doktorom. Aj dnes má službu doktor Hlaváčik. Tak sme trošku zneisteli, čo nám asi môže zistiť tentoraz…

Romanka si už líha na lôžko a pán doktor géluje sondu. Na veľkej obrazovke pred lôžkom sa začnú objavovať prvé zhluky ultrazvukových odrazov. A už vidíme hlavičku bábätka… Pekne z profilu aj s jasným nosíkom a bradičkou.

Potom sa zrazu objaví rúčka s prstíkmi, ktorá sa dotýka jasne viditeľnej nožičky. S úžasom si pozeráme naše malinké a uvedomujem si, ako pevne držím Romanku za ruku. V duchu sa zdravím s drobčekom a cítim, že aj on chce pozdraviť mňa.


Ahoooj

Pán doktor meria priemer hlavičky, dĺžku kostičiek a skúma farebné spektrá krvných prietokov v malilinkých komôrkach malilinkého srdiečka. Pána doktora sa pýtame na obličky. Na obrazovke vidíme známe fazuľky obličiek a lekár nám len potvrdzuje, čo vidíme. Obe obličky sú nádherne súmerné a „všetko je tak, ako má byť…“

Pri týchto slovách doktora opäť tisnem Romanke ruku a obaja dojato počúvame, že všetky údaje zodpovedajú tabuľkám, že drobec je v poriadku.

Vyšetrenie sa chýli ku koncu a my sa pýtame, čo nám bocian prinesie. „Vy ste to nevideli?“ pýta sa doktor. Opäť prejde sondou po brušku, chvíľu sa na obrazovke mihajú stehenné kostičky, a potom obraz zaostrí a povie: „A tuto máme pipíka…“ Áno, áno, čakáme synčeka.

Dve tuhuľky, rodina sa nám rozrastá

Okrem vyšetrenia v poradni ma čakala aj prehliadka u zubára a našťastie aj tam je všetko v poriadku. Takže mýtus: „Čo tehotenstvo – to jeden zub“ určite nemôžem potvrdiť.

Po skvelých správach od lekárov som v piatok oslavovala narodeniny v kruhu svojich najbližších – manžela, synčeka (teda vlastne dvoch), rodičov, babičky, sestry, švagra a môjho malého synovčeka.

O pohostenie sa svorne podelili hlavne naši najmladší :). A ešte mám dnes jedno prekvapenie, tehuľky sme v našej rodine dve. Moja sestra čaká drobca už v máji, takže z nás bude celkom slušná rodinka a keď sa všetci stretneme u rodičov, deti zaplnia celý dom.

Naša rodinka zdraví všetky maminky, tatinkov i rodičov čakateľov a ak máte ešte voľno, tak si ho užite..

.
Romana je v 21. týždni, má za sebou morfologický ultrazvuk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist