Tehuľka Romana v 35. týždni: Matinka aj batinka

Hlásim, že máme za sebou úspešne ďalší týždeň tehotenstva a zdravíme vás stále ako dva v jednom. A čože je nové? Prežili sme noc s horúčkou, rodeo a aj výrobu džemu. Naše odlúčenie sa však ešte neskončilo.

Stav: Nízko, no pokojný

Od začiatku tehotenstva som bola presvedčená, že porodím predčasne a obávala som sa, aby to nebolo príliš skoro. Teraz začínam mať pocit, že možno budem aj prenášať. Chrústik v brušku našu dohodu zobral asi vážne, lebo sa upokojil a už ma neľaká svojou túžbou byť už medzi nami. Tak som zvedavá, ako to napokon s nami dopadne…

No hoci sa v brušku upokojil, hlavičku už má doosť nízko a poriadne tlačí. To mi, bohužiaľ, spôsobilo dosť veľké problémy s hemoroidmi, ktorých sa do pôrodu už asi nezbavím…

Tak sa občas prechádzam a sadám si tak boľavo, že si pripadám, akoby som už porodila. Preto teraz pre zmenu dúfam, že chrústik predsa len nebude čakať až do predpokladaného termínu pôrodu.

Prečítajte si aj:

Rozvíjanie schopností dieťatka pred narodením
Tvrdnutie bruška v tehotenstve

Odlúčenie, zodpovednosť vyhrala

Ale dosť už starostí. Ako ste oslávili sviatočný deň? My pekne prácou. Spolu s Jakubkom, babinou a dedkom sme oberali ríbezle a babička uvarila výborný džem. Jakubkovi veľmi chutil, hoci prst si do neho nechcel omočiť ani náhodou, ešte by si ho zašpinil:)

Na toto je naozaj háklivý. Ale plieskať ruky do akejkoľvek kaluže mu žiaden problém nerobí. No čo už?

Uvažovali sme aj nad tým, že pôjdeme navštíviť nášho tatinka, ktorý už leží v nemocnici v Brne, ale napokon zvíťazila maminkovská zodpovednosť nad túžbou opäť sa aspoň na chvíľku uvidieť so svojím manželom.
Na takú dlhú cestu si už naozaj netrúfam, aby som náhodou neskončila v nejakej nemocnici po ceste.

Opäť nám tak zostávajú len telefonáty a maily a ja ďakujem za túto techniku. Teším sa, keď to bude konečne všetko za nami a budeme zase spolu. Sľubujeme si, že po tomto odlúčení už navždy. Uvidíme, či sa nám to podarí dodržať.

Horúčky aj slzičky

Kubko začína byť od mňa dosť závislý, akoby cítil, že onedlho mu aj ja zmiznem na chvíľku do nemocnice. Nemyslím, že by so starými rodičmi nevydržal, ťažká bude len prvá noc…. Tento týždeň ho jeden deň a noc trápili vysoké horúčky a neustále plakal za tatinkom. Tak som sa len modlila, aby som nezačala rodiť a mohla ostať s ním aspoň ja.

Tatinko mu veľmi chýba, tak sa trošku obávam, ako sa bude cítiť bez oboch rodičov. Ale som veľmi rada, že už niekoľko týždňov trávime u starých rodičov, takže Kubko s nimi trávi veľa času a je na nich zvyknutý.

Romana je už v 35. týždni, malý v brušku sa ešte drží:)

Kovboj – väčší záujem o prasiatko než o kone

Kubkova viróza našťastie odišla tak rýchlo, ako prišla. Len ma veľmi mrzelo, že na víkend prišla aj sestra s deťmi a hneď aj museli odísť, aby ich náhodou Kubko nenakazil. No a to nehovorím o tom, aké bolo ťažké deťom vysvetliť, prečo sa spolu nemôžu hrať. Dúfam teda, že nabudúce nám už spoločný víkend nič neprekazí.

Neviem, ako to Jakubka napadlo, ale niekoľko dní ma prestal oslovovať mama a hovoril mi krstným menom a priezviskom – samozrejme svojou „hatlaninou“. A teraz mi pre zmenu hovorí „matinka“.

Je to strašne roztomilé. Viem, že sa snaží vysloviť maminka a vychádza mu z toho matinka. Babine pre zmenu hovorí „batinka“. Tak som zvedavá, ako bude jeho reč napredovať 🙂
Sobotu sme si užili vo veľkom štýle a zašli sme na western rodeo šou do Chocholnej. Chodievali sme tam už za čias mojej puberty, tak bolo fajn trošku si zaspomínať.

Kubka sme tam vzali už vlani, ale to ho to tam veľmi nezaujímalo. Teraz to bolo trošku lepšie, hoci viac ako koníky ho zaujal kovbojský klobúk a pečené prasiatko.
No ale aj to bol posun vpred. Na budúci rok už možno bude jazdiť na koni 🙂

Tak milé tehuľky, maminky, tatinkovia a všetci ostatní čitatelia želáme vám krásny týždeň a snáď nás tie horúčavy nezničia.
Do čítania opäť v utorok.

Romana je už v 35. týždni, malý v brušku sa ešte drží:)

Viac o téme: ruky

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist