Tehuľka Romana v 37. týždni: Teším sa na pôrod!

S nočnými poslíčkami, cestou do pôrodnice, s vyšetreniami, ale predsa stále bruškatí vás zdravíme s úspešne skončeným ďalším týždňom tehotenstva.

Minulý týždeň som bola presvedčená, že prišiel deň D. V noci ma chytili vcelku silné kontrakcie, pravidelne sa opakujúce, a keďže Jakubko bol rýchlo na svete, nechcela som nič nechať na náhodu a radšej sme sa vybrali do pôrodnice. Hneď ma prijali na izbu čakateliek, vyšetrili a urobili monitor. Monitor síce ukazoval kontrakcie, ale ja som ich už subjektívne necítila.

Takže záver – falošný poplach. Bola som nahnevaná sama na seba, že som zbytočne robila paniku a rozhodla som sa, že do pôrodnice pôjdem opäť, až si budem na 100 % istá, že nadišiel čas. Myslela som si, že ako druhorodička pôrodné bolesti už bezpečne spoznám, ale vyzerá to tak, že aj ako druhorodičku ma pôrod prekvapí 🙂

Vyzerá to tak, že náš malý chrústik bude poriadne číslo, lebo mamičku takto skúša niekoľkokrát do týždňa. Od nášho falošného poplachu som kontrakcie predýchavala niekoľkokrát, ale vždy asi po hodinke-dvoch ustali. Priznám sa, že už sa začínam celkom tešiť, až to konečne nebude len planý poplach, pretože som stále ako na ihlách. Nikdy by som neverila, že niečo také poviem, ale už sa teším na pôrod 🙂

Prečítajte si tiež:

Predčasný pôrod
Kedy ísť do pôrodnice alebo Päť základných situácií
Deti a opaľovanie alebo aby leto nebolelo

Čo sa týka „kultúrneho vyžitia“, cez víkend sme si s dedkom a Kubkom zašli na Beckovské slávnosti. Tentoraz sme návštevu hradu vynechali, pretože neviem, či by som sa tam ešte vygúľala :-), a prezreli sme si len jarmok, detskú zónu a tábor bludných rytierov. Kubka, samozrejme, najviac zaujal skákací hrad a šmýkačka a nezabudli sme ochutnať ani kuracie mäsko v žemli, medovník či tradičný trdelník. A potom plní zážitkov – hor’ sa do snov.

V poslednej poradni mi pani doktorka povedala, že bolesti, ktoré ma už takmer denne sprevádzajú, na jednej strane poukazujú na blížiaci sa pôrod, dokonca to vyzerá, že mi odchádza hlienová zátka, ale krček maternice je ešte nezrelý, takže takto to môže vyzerať ešte aj dva týždne. Mám veľa odpočívať a spať – skvelá rada pri dvaapolročnom synčekovi :-). Ale vďaka mojim skvelým rodičom môžem naozaj veľa oddychovať, pretože keď prídu z práce, zoberú Jakubka von alebo ho zabavia doma a ja si môžem vyložiť nohy.

Priznám sa, že neviem, ako by som to bez nich zvládla, keďže náš tatinko je stále v nemocnici. Našťastie, je už po úspešnej operácii, takže spoločne dúfame, že sa skoro zotaví.

Keď som na druhý deň po našom falošnom poplachu odchádzala z pôrodnice, so závisťou som sa dívala na mamičky, ktoré už odchádzali so svojimi bábätkami domov. A náhle mi prišlo veľmi ľúto, že náš tatinko si po nás nepríde. Ale potom som si uvedomila, že nemám byť prečo smutná, pretože sme rodina a budeme spolu s tatinkom hneď, ako to bude možné. Ale prišlo mi ľúto všetkých slobodných mamičiek, ktoré sú na dieťatko naozaj samy, a tak musia byť silné za dvoch.

Pretože partnerský život nie je len o tom, že každý problém, každá starosť sa rozdelí medzi dvoch, ale partneri aj spolu slávia, radujú sa z každého úspechu, zo šťastnej udalosti či z drobnej radosti. A uvedomila som si, aká som šťastná a bohatá tým, akého skvelého mám manžela a aké skvelé deti mi dal. Takže, láska moja, ďakujem.

Romana je v 37. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist