Tehuľka Romana v 30. týždni: Nemám bruško, ale brušisko

Zdravíme vás všetkých opäť z upršaného týždňa. Nám však paradoxne dážď pomohol. Hurá-hurá utíšili sa nám alergie, takže konečne máme dni bez kašľu a kýchania.

Polievať aj v daždi? Jasnééé

Prvý deň v týždni sme ešte strávili s tatinkom, ktorý mal home office, takže do práce nám utiekol až na druhý deň. S Kubkom sme si zašli do záhradky na jeho obľúbené cíbiky. Niekedy mám strach, aby babičke a dedkovi nespásol celú záhradku 🙂

Skúšali sme aj čerešne, ktoré nám nazbierali susedia, ale Kubka vôbec nezaujali. V poslednom čase odmieta akékoľvek nové potraviny, no myslím, že mu chýbalo len to, že si ich nemohol sám odtrhnúť.

Čo si sám odtrhne, to mu chutí vždy. A samozrejme, Kubko nám nezabudol pripomenúť, že záhradku treba aj poliať. Čo na tom, že prší každú chvíľu?


Polievať treba

Nechodím, ale kotúľam sa

Ďalší deň sme strávili s bratančekom Timkom a sesterničkou Tamarkou, Kubko sa začal na naše bábo tešiť zas o niečo viac. Bračeka v brušku neustále hladí, bozkáva a hlási maminke, či práve spinká alebo kope. To keby si to maminka náhodou nevšimla 🙂 No ja Chrústika cítim čoraz intenzívnejšie a častejšie, niekedy mám pocit, že ani nespí.

Ale je zábavné pozorovať, do akých čudesných tvarov sa mi dokáže bruško poskladať. Teda neviem, či je výraz „bruško“ správny, lebo už mám poriadne brušisko a mám pocit, že už nekráčam, len sa kotúľam.
Keď ráno vstávam z postele, vždy sa mi vybaví Kubkova obľúbená básnička: „Kutálí se ze dvora, velikánska brambora“. A to som celá ja 🙂

Prečítajte si tiež:

Alergia a dedičnosť
Koľko môžeme v tehotenstve pribrať?

Kop-kop-koooop

Chrústikovo kopanie si ale veľmi užívam, pretože pri Kubkovi som to veľmi nepoznala. Kubko bol aj v brušku veľmi pokojné bábätko a niekoľkokrát denne sa len naťahoval.

Kopanie je zábavné, občas len trošku nepríjemné (napríklad keď hrá futbal s mojím močovým mechúrom) ale Kubkovo naťahovanie bývalo až bolestivé. To som mala pocit, že mi snáď roztrhne maternicu, no tešila som sa aj z toho, lebo mi tým dával najavo, že je so mnou a v poriadku.


Výhoda brucha? Udržím šálku:)

Strach prichádza v noci…

Dnes som si tak uvedomila, že keby rodičovstvo odnášalo len vynosenie a porodenie dieťatka, možno by zo mňa bola zaslúžilá viacnásobná matka. Byť tehotnou je ten najkrajší stav a obe moje tehotenstvá budú vždy patriť k mojim najkrajším obdobiam v živote.

Hoci sa musím priznať, že občas začínam mať strach z pôrodu, najmä v noci, keď nemôžem spať. Sem-tam v noci pociťujem slabé bolesti v podbrušku a oblasti krížov a vtedy okrem pôrodu dostávam strach aj z toho, aby sa chrústik za nami príliš neponáhľal. Takže chrústik náš maličký veľmi sa na teba tešíme, ale ešte zostaň pekne v teplúčku u maminky.

Budúci týždeň nás čaká ďalší ultrazvuk, tak sa teším na to, že opäť chrústika aj uvidím. Som zvedavá, ako narástol a dúfam, že opäť budem mať pre vás len pozitívne novinky a všetko bude v poriadku. Takže do čítania opäť o týždeň.

Tešíme sa, no ešte chvíľku vydrž v brušku

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist