Tehuľka LIVE! Romana: Tehotenský test som ukryla pod pokrievku

Zdravím vás milé budúce, súčasné či minulé tehuľky a aj ostatných čitateľov baby-webu. Volám sa Romana a niekoľko nasledujúcich mesiacov vám budem písať o svojom „tehuľkovaní“. Aby ste mali predstavu, kto som, najskôr pár slov o mne…

Na tatina som čakala 27 rokov

Už od detstva som bola tou, ako sa vraví, rodenou maminou. Všetko, čo súviselo s malými bábätkami, bolo mojím najväčším koníčkom. Najobľúbenejšou bola hra na mamičky, čím som doháňala svoju najlepšiu kamarátku k šialenstvu…

No a hneď, ako sa v rodine objavilo bábätko, bola som vždy ochotnou pestúnkou. Ale vzhľadom na to, že som pre svoje dieťatko chcela aj ideálneho tatinka, stala som sa maminou „až“ v 27 rokoch. Ako ste istotne pochopili, som už maminou. Mám krásneho dvojročného synčeka a zároveň mamičkou čakateľkou. Som v 18. týždni tehotenstva a ak všetko dobre dopadne, náš malý šibal dostane v lete bračeka alebo sestričku.


Vybraný tatino:) s naším Kubkom

Súrodenec sa podaril rýchlo

Ale pekne poporiadku. V lete sme sa s manželom rozhodli, že by sme mohli popracovať na druhom dieťatku. Keďže pri synčekovi som otehotnela hneď, dúfala som, že i po druhýkrát sa to podarí tak rýchlo. Hneď ako ubehla dostatočne dlhá doba od mojich plodných dní, s veľkým očakávaním som si urobila tehotenský test.

Neviete si predstaviť, aké veľké bolo moje sklamanie, keď sa na teste objavila iba jedna čiarka. Druhý mesiac som sa snažila tak veľa neočakávať, ale zrazu tie krásne dve čiarky boli tam. Nevedela som sa dočkať, kedy sa manžel vráti z práce, aby som sa s ním mohla o tú úžasnú novinu podeliť. Pripravila som výbornú večeru a ako predjedlo ho čakal pod pokrievkou schovaný pozitívny tehotenský test.

Pôvodne to mal byť až dezert, ale tak dlho by som to nevydržala. Kým sme sa spolu tešili z nášho ďalšieho potomka, večera samozrejme vychladla.

Utajovanie mi nešlo

Na dve vytúžené čiarky som čakala pre mňa dlhé dva mesiace, preto neskutočne obdivujem všetky snažilky, ktoré si na svoje dve čiarky musia počkať i niekoľko rokov. Držím im palce. Je to naozaj ten najväčší zázrak, ktorý by som želala všetkým túžiacim po dieťatku.

Po prekvapení manžela sa mojím najväčším problémom stalo, ako to utajiť. V týchto veciach som totiž dosť poverčivá. Bolo mi jasné, že do konca tretieho mesiaca to nevydržím, ale chcela som počkať aspoň do doby, než mi tehotenstvo potvrdí aj lekárka a hlavne, kým si budem istá, že bábätko je v poriadku.

Vydržať to cez Vianoce bolo to najťažšie, ale evidentne sa mi to veľmi nedarilo, pretože keď sme novinu oznámili rodine, takmer nikoho sme tým neprekvapili. Vraj to na mne spoznali.Mach či machuľka?

Teraz máme za sebou už prvé testy a ultrazvuky a zatiaľ sa bábätku darí dobre. Naša malá bambuľka alebo bambuľko pekne rastie a srdiečko mu bije ako zvon. Trošku som dúfala, že už by nám pani doktorka mohla povedať, či k nám priletí bocian alebo vrana, ale máme veľké šidlo, ktoré sa neustále mrví, takže doktorka mala problém ho zmerať, nieto ešte zistiť, čo sa nám narodí.

Keď sa pokúšala miminko odfotiť, práve sa pohlo, takže máme na fotke peknú machuľku. Doma sme potom s manželom hádali, čo je to tam vlastne vyfotené 🙂

Prečítajte si tiež:

Rozdelenie tehotenstva na trimestre
Devätoro proti tehotenským nevoľnostiam

Priznávam: Jem za dvoch

Tehotenské nevoľnosti, ktoré ma prvé mesiace trošku potrápili, ma opustili a dúfam, že čoskoro sa zbavím aj večnej únavy a bude mi opäť stačiť 8 hodín spánku.

Čo sa týka tehotenských chutí, najviac mám chuť na veci, ktoré by som nemala, ale čo mám robiť, keď miminko pýta? Nehovoriac o tom, že jem skutočne za dvoch. Dúfam, že sa to na mne veľmi neprejaví. Tak snáď bude aj naďalej všetko v poriadku a nabudúce sa budem môcť pochváliť ďalšími novinkami.

Romana


Takto sa vyvíja bábätko v 18. týždni

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist