Niekoľko jednoduchých cvikov na krásne a pevné poprsie

Ak vám záleží na pevnosti a pružnosti pŕs, poradíme vám niekoľko cvikov, ktoré ovplyvňujú tonus prsných svalov a pokožky. Už dávno je známe, že najlepším športom na zlepšenie pevnosti pŕs je plávanie. A je jedno, o aký plavecký štýl ide, pretože najúčinnejšie sú takzvané prsia.

Alternatívou plávania je návšteva posilňovne alebo niekoľko jednoduchých cvikov. Jedna vec je však istá: rovnako ako u všetkých ostatných svalových skupín i posilňovanie prsných svalov treba vykonávať vytrvalo a pravidelne. Ak svaly nebudeme nejaký čas trénovať, opäť ochabnú.

Tlačte do steny

Vyvíjanie tlaku je to najjednoduchšie cvičenie na krásne prsia. Postavte sa priamo proti stene a oprite sa o ňu natiahnutými rukami. Potom tlačte proti stene tak silno, ako len môžete, akoby ste ju chceli pohnúť z miesta. Vydržte tlačiť desať sekúnd, potom sa uvoľnite a pretrepte si ruky. Cvičenie opakujte 10-krát za sebou.

Dotknite sa lakťami za chrbtom

Postavte sa priamo, ľahko ohnite ruky v lakti a položte ich na bedrá. Potom sa pokúste dotknúť oboma lakťami za chrbtom. Pohyb nesmie byť šklbavý, ale skôr pomalý a plynulý. Takto napínajte svaly 10 až 15 sekúnd, opakujte 8-krát.

Tlačte dlane proti sebe

Priložte svoje dlane proti sebe pred hrudníkom a tlačte nimi proti sebe tak silno, ako to dokážete, 3 až 5 sekúnd. Opakujte 10-krát.

Prsia „nasucho“

Postavte sa priamo čelom k stene a pevne sa k nej pritlačte. Robte pohyby, ako by ste plávali štýl „prsia“. Urobte až 100 pomalých temp.

Svoje krásne prsia musíte vedieť predať

Najlepší spôsob, ako zakončiť sériu cvičení, je cvik na formovanie vášho postoja. Aj to najkrajšie poprsie je nanič, keď sa utopí pod ťažobou zhrbenej postavy a ohnutého chrbta.

Položte si na hlavu tučnú knihu a prechádzajte sa s ňou niekoľko minút po byte. Snažte sa po celý čas udržať knihu na hlave. Tak sa uvoľnia stiahnuté svaly a naopak potrebné svalové skupiny získajú patričný tonus.
Zdroj: Dana Sokolová, Novinky

Viac o téme: cvičenieprsiaruky

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist