KLUB tehuliek (9): Je to ako na hojdačke

Vyzerá to ozaj ako na hojdačke. Soňa, ktorá mala problémy s krvácaním, sa má teraz lepšie a z PNky sa tak mohla vrátiť späť do práce. Priťažilo sa naopak Erike, no bojuje statočne.

Tehuľka Soňa: Bruško mi pekne rastie!

Ahojte tehuľky!

Ani som sa nenazdala, ako rýchlo opäť vhupnem do pracovného života. PNku som šťastlivo skončila, takže pracovný týždeň je v plnom prúde.

Bojujem s únavou

Už som si aj zvykla opäť skoro ráno vstávať, len po práci bývam dosť unavená. Niečo doma porobím, ožehlím, trošku poupratujem alebo idem na internet a potom si konečne ľahnem, že si idem pozrieť správy a zaspím. Niekedy sa prebudím a v pohode môžem pozerať večerný film – samozrejme, ak v tej telke niečo ide alebo sa môžem venovať Romanovi, ak náhodou večer nepracuje vo svojej pracovni. Ale niekedy driemem až do deviatej a potom sa len presuniem do postele.

Úspešné tehotenské nákupy

Tehotenské príznaky ako grganie, bolesti v krížoch alebo bolesti bruška stále pretrvávajú, ale aspoň vidím, ako pekne mi rastie bruško, kde si bábätko robí vlastný priestor na pohyb. V duchu si predstavujem a teším sa na to, kedy budem cítiť prvé pohyby, ale to si ešte chvíľku počkám.

Keďže mi bruško rastie a mám len jedny tehotenské nohavice a iné už nezapnem, rozhodla som sa pre nákupy, samozrejme v Rakúsku, lebo tie ceny sa nedajú s našimi porovnať. Vyplienila som tu všetky možné obchody a spokojná a unavená som prišla domov. O týždeň si idem pre krvné výsledky a k zubárovi, tak mi držte palce. O všetkom vám nabudúce porozprávam, teda napíšem.

Vaša tehuľka Soňa už v 17. týždni


Bábätko v 17. týždni


Těhulka Erika: Tehotenstvo si zatiaľ moc neužívam. Žiaľ

Ahoj milé tehuľky! Keď počúvam, ako si niektorá žena užíva tehotenstvo, musím sa tomu diviť, no priznám sa, že zároveň aj trošku závidím. Ja mám totiž za sebou jeden z tých ťažších týždňov.

Druhý trimester je vraj bezproblémový…

Želám si a predstavujem, že aj ja mám jedno z tých bezproblémových tehotenstiev, pri ktorých žena ani poriadne nevie, že je tehotná. Teda až kým jej sestričky v nemocnici nedajú do rúk to maličké plačúce bábätko so slovami: „To je vaše dieťa“. Aspoň o druhom trimestri sa hovorí, že býva pre väčšinu tehuliek pomerne ľahký, dokonca mnohé si ho priam užívajú. Žiaľ, ja to zatiaľ povedať nemôžem.

Keď mne je zle, je to vraj dobre

V poslednom období ma čoraz viac začína trápiť spomalené trávenie. Prejavuje sa to hlavne refluxom a problémom s pálením záhy. Všade čítam, že sú to pomerne časté problémy a tiež ma teší to, čo hovoria mnohí ľudia. Teda, že pre bábätká je dobré, ak ich mame býva v tehotenstve zle.

Nanešťastie sa mi v poslednom čase trošku zhoršila aj tetánia. Hlavne mávam problémy s dychom a bolesťou za hrudnou kosťou. Jediné, čo mi vtedy pomáha je, ľahnúť si a vyložiť nohy niekde hore nad úroveň hlavy. To sa však neodporúča pri problémoch s pálením záhy, kedy by mal človek naopak aj pri ležaní mať hlavu nad úrovňou zvyšku tela. Tak mám v tom riadny „šalát“ a občas neviem, kam s nohami.

Jedna pozitívna a zároveň najlepšia správa na záver. To, čo som ešte minulý týždeň nevedela identifikovať sú určite pohyby. Veľmi sa z nich teším.

Vaša tehuľka Erika


Bábätko v 21. týždni

2.2.2011 7:35 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist