KLUB tehuliek (60): Mirka je stále kinderko

Sárinke sa nechce na svet. Mirka tak prenáša. Malá Kristínka v brušku aj s veľkou Kikou takmer pretancovali noc a Katka s Nelkou zas riešia zuby i strach z odlúčenia.

Tehuľka Kristína v 31. týždni: Bruško mi celý Silvester tancovalo

Šťastný nový rok prajem všetkým čitateľom babywebu, nech sa vám toho roku splnia všetky sny a želania, ktoré máte, a nech sa vám podarí splniť všetky predsavzatia, ak ste si nejaké do nového roku dali.

Deň D sa blíži

Ani nevieme, kedy a rok zbehol ako voda a ja už sedem mesiacov nosím vo svojom brušku náš očakávaný poklad.
Koniec celého tehotenstva sa pomaly blíži a ja už čím ďalej tým viac začínam myslieť na pôrod a na to, aká bude naša malá Tinka.
A podľa toho, čo vystrájala počas Silvestra sa asi podá na maminu :D.

Kop-kop do rytmu

Ako som vám písala, šli sme na silvestrovskú zábavu a musím skonštatovať, že bolo úplne úžasne, nedokázala som tancovať toľko, čo predtým, musela som mať častejšie pauzy a pomalšie tempo, ale aj tak som sa úžasne bavila. A podľa toho, čo sa dialo v mojom brušku, nebavila som sa len ja.

Maličká pretancovala celý večer v brušku a musím uznať, že už teraz má cit pre rytmus. Keď bolo latino kolo, maličká si spokojne kopkala do rytmu hudby a prestala, až keď toto kolo skončilo.

Troška mi bolo z toho smiešne, ako mi celý večer skákalo a tancovalo bruško. Vôbec som inak nepredpokladala, že vydržím tak dlho, ostali sme až do pol štvrtej rána a keby som nebola šofér, tak by som ostala dlhšie, len som už nechcela riskovať, že zaspím za volantom. Jedným slovom nádherný večer, ktorý sme si užili naozaj všetci.

Výber kočíka

Ešte som vám sľúbila, že sa s vami podelím o to, aké darčeky sme si našli pod stromčekom. A toho roku ich bolo fakt neúrekom, zopár dostala už aj maličká.

Slečna tak má nádherné ponožky, pyžamko a tiež knižku, narodilo sa nám dievčatko, kde jej budeme s ocinom zapisovať všetky prvé zážitky. Dúfam, že keď bude väčšia a bude si tú knižku prezerať, tak to ocení, ale to ukáže až čas.

Okrem toho naša slečna dostala poukážku do jedného obchodu s detskými vecami. Tak je tam dokúpime zopár drobností, čo nám ešte chýbajú, aj keď sa zatiaľ nevieme rozhodnúť, čo to bude.

V najbližšom čase máme v pláne ísť kúpiť kočík, už sa na to teším, máme vybratú značku aj miesto, kde ho kúpime, jediné, čo nie je rozhodnuté, je farebná kombinácia. Keďže si vieme obzrieť možné farebné kombinácie len na nete a farba v skutočnosti zvykne byť troška iná, tak sme úplne mimo a nedokážeme sa rozhodnúť, čo bude nielen najkrajšie, ale aj najpraktickejšie. Ale osobne si myslím, že skončíme pri modrej farbe, keďže je to naša najobľúbenejšia farba.

Ja viem pre dievča modrú? Ale keď tie modré kočíky sú asi najkrajšie, ešte prichádza do úvahy béžový kočík, ale tam mám troška strach, či sa nebude veľmi špiniť, ak s tým máte niekto skúsenosť rada si ju vypočujem.

Prajem vám všetkým krásny týždeň, užite si posledné dni sviatkov a tešte sa že už len pár mesiacov a budeme tu mať opäť jar.

Kristína


Kristínka je už v 31. týždni


Tehuľka Mirka: Pomóóc prasknem

Stále vám píšem ako tehuľka, takže si domyslíte, že malá nie a nie na svet. Asi sa jej viac páči rok narodenia 2013 a vám všetkým do neho len to naj.

Stále nič. Malej sa nechce na svet

Píšem vám totálne ospalá, keďže je akurát po silvestrovskej noci. Matejko síce prespal celý ten polnočný rachot, no potom sa začal budiť a ja som bola nútená s ním spať. Celý čas sa vrtel a prehadzoval a navyše vstal o 6:30 ráno, čiže mojich 5 hodín spánku je pre mňa nič…

A to už tak pekne posledné noci spinkal sám vo svojej detskej. Ale tak snáď to bolo len také chvíľkové, silvestrovské:). Podstatné, čo som vám ale chcela napísať, je, že sa hlásim ešte stále v celku, teda také riadne veľké kinderko… :).

Malej Sárinke sa vôbec nechce medzi nás. Aj keď už som mala poslíčkov, no akosi nič nepomáha. Cítim sa už na prasknutie, doslova a do písmena. Mám pocit, že to dopadne presne ako pri malom, že ju budú musieť prinútiť ísť von..

Závislosť zvaná traktor

Minulý týždeň sa vlastne ani nič také nedialo, tuším budem mať problém aj zaplniť tých pár riadkov, hihi. Niesol sa väčšinou v znamení oddychu. Nerobíme teda nič, len leňošíme, pozeráme telku, hráme sa… A tak stále dookola.

Vianočné hračky však mali úplný úspech. Matejko sa hrá so všetkými, čo dostal. Najviac ale frčí traktor na koľajniciach a drevená vkladačka.

Má tiež teraz novú „mániu“. Cez youtube pozerá traktory, bagre, motorky, tatry…Len mne to už lezie doslova na nervy. Počúvať stále to vrčanie. Najviac teda pozerá traktory, ale iba také video je pre neho dobre, kde chodia do vody. Ešte si aj bude vyberať:).

No je úplne presvedčivý, keď mi povie, že „taktor, puti“ (traktor pusti). Okrem toho ho dosť zaujala rozprávka Pingu, tak aspoň to.

Dala som mu ochutnať salónku zo stromčeka, no neviem, či to nebola chyba :).

Potom sa k nemu postavil a hovorí „eeeešte, mňam, mňam“. No už som mu nedovolila, tak pri ňom potom dupotal a jedoval sa. Bol však taký šikovný, že si už aj sám odbalil. Už je to taký môj veľký chlapček.

Začína sa mu rozväzovať jeho malý jazýček a ja sa nestačím čudovať, čo už všetko dokáže a zopakuje. Bude to malý veľký braček.

Čítajte aj:

Tvrdnutie bruška v tehotenstve
Ako si uľahčiť pôrod?

Upratovanie a ani prechádzka nezabrali

Pred Novým rokom sme si trošičku upratali. To som už mala po termíne, tak som si povedala, že skúsime malinkej pomôcť von. Upratala som všetky prebytočné veci, čo sa nám od Vianoc povaľovali po byte 🙂 a potom som vzala vysávač a povysávala celý byt.

No akosi to vôbec nepomohlo, a to sme boli ešte poobede aj na riadnej prechádzke. Jedine, čo sa stalo, tak ma poriadne boleli nohy a opäť som ledva chodila. Večer sa mala ukázala v plnej kráse, okopávala ma ostošesť.

Matejko zaspinkal raz-dva, a tak sme si užívali posledný večer roku 2012. Urobili sme si jednohubky (mňam), otvorili niečo slané pod zub, tiež aj sladké a aj vínko. No ja len taký slabý strik, ak by náhodou :).

Už aj skoro padali stávky, že či bude malinká prvé novoročné dieťa. Ale Sárinke sa asi v brušku páči.
Možno ale, keď už čítate tieto riadky, je už vonku – medzi nami. Budem váš však určite informovať:). Ešte ma čaká poradňa, tak som zvedavá.

Síce ospalá ale s úsmevom vás zdraví Mirka a prajem vám do nového roku 2013 len to najlepšie.


Mirka už 40. týždeň prešla, Sárinke sa nechce na svet…


Katka: Nové trápenia – zuby i cestovanie

A je po všetkom! Aj po Vianociach a aj po Novom roku. Pomaličky sa opäť dostávame do starých koľají, aj keď s malými problémami.

Detská žiarlivosť

Naše druhé Vianoce, čiže návšteva v rodnom meste u mojej rodiny dopadla dobre. Hoci som s nimi strávila menej času, ako som chcela. Každý sa s nami chcel stretnúť, vidieť Nelku, dať jej darčeky, a tak sme si čas museli zadeliť.

Najviac som sa však tešila na svojho synovca. So sestrou sa snažíme, aby spolu trávili veľa času, hrali sa a tak si na seba zvykali. Sestra totiž plánuje druhé dieťa a toto je taká predpríprava malého Romanka na ďalšieho súrodenca. No bude to mať ťažké, lebo Romanko veľmi žiarli už aj na Nelku. Nechcel jej požičať svoje hračky (lebo mu ich oslintá a potom ich musí utierať :)), dokonca jej ich aj skrýval do perináka.

Urážal sa a bolo mu ľúto, keď sa mu nevenovala dostatočná pozornosť. Keď sa mu sestra snažila dohovárať a pýtala sa ho, čo bude robiť, keď bude mať bračeka alebo sestričku, tak Romanko len odvrkol, že on sestričku nechce.

Je to zvláštne, lebo keď spolu voláme, tak sa Romanko na Nelku pýta, v škôlke o nej veľa rozpráva, teší sa keď máme prísť domov, no keď sme už tam, prejaví sa u neho žiarlivosť.

Trvá mu dosť dlho, kým si na nás zvykne. No ak sa tak stane, už sa vedia spolu zahrať a aj pošialiť. Väčšinou ho naháňam s Nelkou v náručí alebo ho šteklíme. Výska on a aj Nela. On preto, že ho šteklím a Nelka preto, že výska Romanko. Hotová zábava.

Čítajte aj:

Budeš mať bračeka alebo sestričku
Ako zapojiť otecka?

Boj so sedačkou a pásmi

Silvester sme už strávili doma. Cestovanie bolo komplikované. Kúpili sme pre Nelku novú autosedačku, namiesto vajíčka. Už bolo malé a ani ju už nebavilo neustále kukať na zadné sedadlo. V nádeji sme si mysleli, že keď už bude otočená v smere jazdy, tak to bude zaujímavejšie a precestuje toho viac. Mýlili sme sa.

Hoci teraz toho vidí viac, nervičky má z pásov, ktoré sú pevnejšie a tvrdšie ako tie predošlé. Takže s minimálnym spaním a dostatočným plačom sme nakoniec prišli domov. Šťastní, že sme boli s rodinou a ešte šťastnejší, že sme už konečne doma.

Silvestrovskú noc sme strávili u susedov spolu s babyphonom. Tak často ako sa ozývali delobuchy a iná pyrotechnika, tak často som aj ja odskakovala k nám domov a tíšila Nelku.

Napodiv, keď sme o polnoci púšťali ohňostroj my, tak spala. Tak som si aj ja trošku užila tej krásy, no potom som už musela držať stráž. Nelka bola hore každú chvíľu a tak som už pri nej ostala a bavil sa už len priateľ. Domov prišiel až nadránom, takže nasledujúci deň bol kritický. Budíček zvaný Nelka už čvirikal o siedmej ráno.

Áúuuu zuby

Okrem toho Nelku začali trápiť zúbky. Je stále čoraz viac podráždená, má nervičky, všetko len obhrýza a slintá. Až mi jej príde veľakrát ľúto, lebo vidím, ako veľmi ju ďasienka svrbia a nie a nie, aby ten zúbok vyliezol von. Ešte nie je po ňom ani náznak, ani čiarka.

Takže opäť sme vhupli do nového obdobia a trápenia. Ostáva nám len spoliehať sa na hryzátka, kúsatká a gély.

Plus sa k tomu pridal aj strach z odlúčenia a drobec začne hysterčiť, len keď odbehnem do kuchyne. Musím ma mať nablízku, najlepšie hneď vedľa seba. Dokonca aj uspať ju viem len ja. Priateľ sa ju snažil uspať už niekoľkokrát, alebo aspoň upokojiť, keď sa v noci prebudí, ibaže Nelka reaguje len na mňa. Pri ňom plače a nechce spať.

Je z toho nervózny aj priateľ a aj ja. Priateľovi je ľúto, že ju nevie utíšiť, že si pýta len mamu a jeho „nechce“. A ja zas by som ocenila skorší pokoj, pokojné pozeranie televízneho programu, no nedá sa. Malá chce zatiaľ len mňa. Tak sa jej snažím byť nablízku čo najviac, hráme sa, šialime a keď v noci zamrnčí, už ju tíšim.

Aj napriek tomu, že je to vyčerpávajúce, som rada, že ju mám a vychutnávam si pocit byť žiadanou mamou. Tou jedinou, ktorú Nelka chce a potrebuje.

Vaša Katka

Foto: Braňo Herchl

2.1.2013 10:28 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist