KLUB tehuliek (36): Čarovanie aj žalúdok naopak

Katka má tentoraz len dobré správy, Nelka robí pokroky a ďakuje úsmevom. Horšie sa má Mirka, trápi ju žalúdok.

Tehuľka Mirka: Už ste mali žalúdok naopak? Ja áno

Je mi úplne blbo, ale premohla som sa a píšem vám a trošku sa aj posťažujem. Otrasná noc za mnou, dúfam, že keď to čítate, už to bude preč. A čo sa vlastne stalo?

Prehánky a búrky. V žalúdku

Začalo sa to v noci. Zobudila som sa, ani neviem o ktorej a utekala na záchod. Žalúdok úplne naopak, čreva to isté… Tak ma prehnalo – toto som veľmi dávno nezažila.

O pol 4 ráno sa to opakovalo, ale to som snáď vyvracala aj nemožné. Ráno o 6-tej, keď vstal malý, ma opäť prehnalo. Číta sa to otrasne, ale je to tak. Tak som len bezmocne ležala v posteli, hlava ma ešte aj teraz bolí a aj celé telo. Moje dieťa je ale také úžasné, že so mnou pred ôsmou hodinou zaspalo a takto sme drichmali až do pol 11.

Na obed som dala do seba iba polovicu suchého rožka, tak som zvedavá, čo to urobí. Najhoršie je, že neviem, z čoho by som to mohla mať.

Obrovské zvítavanie

Ale vrátim sa k predchádzajúcim dňom, tie boli fajn. Ako som písala, balila som veci, aby sme mohli vyraziť na cestu do Nitry. Tá prebehla úplne podľa mojich predstáv, čiže na jednotku.

Išli s nami aj synovci, samozrejme so svojou maminou, mojou sestrou:). Spolu s Matejom sa zabavili a potom pospali, navyše nebolo také teplo ako po ceste tam.

Doma sme boli skôr ako tatík z práce. Zložili sme si veci, oddýchli a čakali…. No keď sa otvárali dvere, Matejko hneď spozornel. To bolo radosti, keď sa vo dverách objavil jeho tatino. Normálne som mala slzy na krajíčku, Matejko sa rozbehol a hodil sa mu okolo krku. Niečo úžasné, drahý sa pritom bál, že malý si ho nebude pamätať :).

Ale všetko dobre dopadlo a všetci spolu sme vyrazili na prechádzku. Dali sme si zmrzlinu, nakúpili a potom sa deti vyhrali na ihrisku. Samozrejme, že bez malého občerstvenia to nešlo. Na záver dňa sme sa pobrali domov, nakŕmili a uložili deti. A oddychovali !!!


S deťmí vo vlaku:)

Hry aj zvieratká

Na druhý deň sme sa zobudili ešte do slnečného rána, čo nás potešilo. Doobeda sme vyrazili len tu blízko na ihrisko. Stretla som moju naj kamošku Zuzku, tak som konečne pokecala. Aj detičky sa spolu vyhrali. Dohodli sme spolu poobedný program.

Potom sme rýchlo niečo uvarili, Matejko sa vyspinkal. Po dobrom obede sme nasadli na autobus a zviezli sa do mesta. Trocha sme sa poprechádzali, pozreli fontánu, kúpili bagety a šli do parku. Tam sme sa stretli so Zuzkou a jej deťmi. Zábava sa mohla začať. Deti sa vyšantili na trampolíne a skákacom hrade.

Potom sme šli pozrieť zvieratká. To je niečo pre Matejka. Nakŕmiť a pohladkať sa, podarilo takmer všetko. Deti sa ešte pohrali na preliezačkách, občerstvili sa a ani sme sa nenazdali a museli sme ísť domov.

To bol zážitok pre synovca Samka, lebo sme sa zviezli poschodovým autobusom.

Prečítajte si tiež:

Cestovanie vlakom s dojčaťom
Chrípka a prechladnutie v tehotenstve

Dážď zmaril plány

Ďalší deň bol už upršaný, tak sa nič extra robiť nedalo. Doobeda sme si spravili super obedík, poobede sa pohrali deti doma a keď Matejko vstal, šli sme do detského kútika, aby sa deti aspoň trošku vyšantili.

Víkendové počasie neboli nič moc, tak sme len zbehli znova do parku, lebo decká od rána „pílili“ uši. Matejko sa tam dobre vyspinkal a opäť sme nakŕmili zvieratká – radosť neskutočná.

V parku sú aj kolotoče, tak sme zabehli na autodrom a Matej sa zviezol aj na detskom kolotoči. V nedeľu sa už-už ukazovalo slniečko, tak sme si naplánovali poľnohospodárske múzeum. Napoludnie sa však zmračilo a začalo pršať, prešli k náhradnému plánu – opäť detský kútik. Ľudí tam bolo ale neúrekom.


Matejko na kolotoči

Držte palce

Ďalší deň bol pohodový, no aj koniec návštevy mojej sestry, odprevadila som ju na vlak a nám sa začal stereotyp. Čas neskutočne letí a ja rozmýšľam, že som sa už prehupla do 17. týždňa.

Ďalší týždeň ma čaká poradňa a odbery, tak myslíte na mňa, nech všetko dobre dopadne. Hlavne nech ma tento stav, čo mám momentálne, prejde.

Ako vám dopisujem článok, tak aj siaham po paralene, hlava mi ide stále prasknúť.

Hoci ubolená a totálne hotová, no predsa vás zdraví Mirka.


Mirka už je v 17. týždni, bábätko rastie


Katka: Nelka čaruje. Úsmevom

Ďalší pekný týždeň za nami a ja som tu opäť aj so sľúbenými novinkami. Za naj novinky považujem – Nelkine veľké pokroky a to, že moje snaženie prináša úspechy. A čím sa môžeme pochváliť?

Nelka chce spoznávať svet:)

Konečne môžem spokojne povedať, že Nelka začala pekne vidieť a vnímať svoje okolie pohľadom. Fixuje hračky a reaguje aj na hlas, keď sa jej prihováram.

A tak tieto posledné dni, Nelka túži spoznávať svet a veľa kukať. Už si len tak nepoleží. Najradšej je na rukách, tvárou k okoliu. Začali sme tak spoznávať čaro televízora, farebných hračiek, točiaceho kolotoča nad postieľkou a mnoho iných.

Nie nadarmo sa vraví, úsmev ako dar

Najkrajším pokrokom je však jej úsmev. Stačí sa k nej milo prihovárať a hneď vás obdarí úsmevom. Tak krásnym úsmevom – pokrčí noštek a ukáže holé ďasienka. Je jednoducho úžasná, neviem sa nabažiť tohto úsmevu.

Až ma hreje pri srdci, keď ju vidím, ako sa smeje. Vtedy viem, že je spokojná a je jej dobre. Vyčariť úsmev na tvári vlastného dieťaťa je niečo nádherné.

Rovnako aj naše pravidelné cvičenia priniesli prvé úspechy. Pomohli jej k pevnejšej stavbe tela, posilnila si chrbticu a aj krčné svalstvo. Už si krásne drží hlavičku a dokonca už aj na brušku si poleží o niečo dlhšie. Polohu na brušku nemala rada, nedokázala v nej ostať dlho a vždy to skončilo obrovským protestujúcim plačom. Po pravidelných cvičenia, si poleží dlhšie, podrží hlavičku a aj ju otočí zo strany na stranu.


A obľúbená hojdačka

Je to ako super odmena

Každým dňom prichádzam na nové veci, ktoré náš drobček dokáže, alebo sa v nich zlepšuje. Nesmierne ma to teší, už len preto, že prišla na tento svet skôr a tak porovnávanie bábätiek v jej veku nebolo možné. Tieto detičky boli motoricky šikovnejšie. Nám to trvalo kúsok dlhšie, ale nakoniec to aj tak prišlo.

Dokázala to a každým dňom je pevnejšia v motorike, vyspelejšia vo vnímaní a v prejavoch. Je to naša šikulka.

Aj ten najmenší pokrok znamená pre nás obrovský úspech a je to aj pekná odmena za všetky tie cvičenia, ktoré sme spolu absolvovali, niekedy s úsmevom a inokedy zas s plačom.

Čítajte aj:

Doprajte svojmu telu očistu
Letná starostlivosť o najmenšie deti

Kilá hore

Jeden malý úspech slávim aj ja. Počas tehotenstva som pribrala 15 kíl. Tie kilá boli oprávnené, keďže som si na stravu nedávala pozor a jedla som všetko, čo nezjedlo mňa.

Neodopierala som si sladké a aj na mastnom som si občas pochutila. Po pôrode som bola odhodlaná prejsť na diétu a zbaviť sa ich.

Dobré bolo to, že už v nemocnici som nechala pekných 10 kíl. Bola som z toho prekvapená. Nečakala som, že to bude až tak veľa. No bolo to určite tým, že po pôrode preeklamsia ustúpila, obličky začali pracovať a ja som sa konečne odvodnila.

S diétou som nechcela začínať hneď. Šestonedelie som považovala za čas len pre seba – na zotavenie, na načerpanie nových síl a najmä na nabratie psychickej pohody.

Vtedy bola prioritou spoznať Nelku a jej potreby, zvyknúť si na seba a vytvoriť si krásny vzťah. Keďže toto som už úspešne zvládla, odhodlala som sa pustiť do diéty.

A teraz zas dole. Úspešne 🙂

Rozmýšľala som nad mnohými. Dokonca som si naštudovala aj v poslednej dobe veľmi propagovanú Dukanovu diétu. Avšak, zistila som, že mi nevyhovuje a určite by som sa necítila dobre. Potrebovala som niečo iné.

Niečo, čo bude mať efekt, ale zároveň ma bude baviť a jedlo chutiť. Ostala som tak verná svojej 90-dňovej rozlišovacej diéte.

Už som ju raz držala a zhodila som super veľa kíl. A nesklamala ani teraz. Po niekoľkých týždňoch som sa opäť dostala na pôvodnú váhu, ktorú som mala pred otehotnením. Teraz už len vydržať a docieliť vytúženú hmotnosť. Takže, držte palce, nech ma trpezlivosť s varením a pevná vôľa neopúšťajú.


Na výlete:)

Opäť výlet

A čože sme robili cez víkend? Opäť sme cestovali, no tentoraz už do zahraničia. Preto sme potrebovali aj pas pre Nela, no vybavila som ho dosť rýchlo. Na pasovom oddelení sme si síce vyčkali poriadny rad, no hotový bol do dvoch dní.

Rozhodli sme sa, že navštívime Schloss Hof v blízkosti Hainburgu, v Rakúsku.

Toto miesto vybrali naši susedia, ktorí majú tiež malé dieťa a oblasť dobre poznali. Výlet sme podnikli spoločne. Bolo tam super, počasie nám tiež vyšlo – teplo a slnečno.

Unesení sme boli hlavne z celého objektu. Schloss Hof je nádherný zámok na obrovskom priestranstve. Súčasťou sú krásne upravené záhrady, niekoľko fontán a tiež aj statok so zvieratami. Boli tam srnky, somáre, kone, lamy, ťavy, kozičky, ovečky, jednoducho hotový zverinec :).

Je to perfektné miesto na rodinný výlet, najmä s deťmi. To naše celý výlet síce prespalo, no určite sa tam vrátime, keď podrastie.

Vaša mamina Katka

18.7.2012 7:33 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist