Klub tehuliek 25: Kop-kop. Vojny v brušku

Soňa sa pripojí k Petre a Zuzke tým, že pred pôrodom už bude len doma. Rozlúčila sa už s prácou a onedlho nastúpi na materskú. Petra zas priznáva, že sa nevie rozlúčiť s jedlom. Stále má na niečo chuť.

Tehuľka Soňa: Posledné dni v práci

Nechcem sa opakovať, no tehuľkovské príznaky sa ozaj opakujú. Ako som čítala príbeh tehuľky Zuzky, jej pocity a prežívanie mi boli akési známe. Horúčava dáva zabrať asi každej tehuľke, no a nočné vyvádzanie malého takisto verne poznám.

Rozlúčka s prácou – smer materská

Chodiť do práce v ôsmom mesiaci tehotenstva je tiež určite náročné pre každú tehuľku. Ja nie som výnimka. Sedieť osem hodín za počítačom nie je nič jednoduché. Musím často meniť polohu, lebo ma všetko bolí, teda hlavne zadok. No a k tomu všetkému sa pridáva aj horúčava.

Ak už nevládzem, chvíľku sa poprechádzam a uľaví sa mi. Našťastie tento týždeň je už pre mňa posledným, potom mám týždeň dovolenku a od júna som oficiálne na materskej dovolenke. Ani som sa nenazdala a čas ubehol dosť rýchlo. Viac-menej si už dokončujem veci v práci a v stredu som zorganizovala malú rozlúčku s kolegovcami.

Predpôrodná príprava

Konečne po týždni a pol som sa dovolala na predpôrodnú prípravu do pôrodnice na Antolskú. Začínam až druhý júnový týždeň a dozvedela som sa, že potrebujem odporúčanie od mojej gynekologičky. Asi preto, že sa tam má aj cvičiť.

Víkend sme mali super. Počasie vyšlo, tak sme sa v sobotu vybrali k našim pešo. Je to pekná prechádzka čiastočne cez lesík, tak na nás nepieklo až tak to slniečko. Dalo mi to trošku zabrať, ale nejaký pohyb musím mať.

Prečítajte si tiež:

Mamičky pozor! Čaká vás dlhšia a vyššia materská!
Ceny predpôrodných kurzov pre mamičky a oteckov
Na materskej prosím o každý cent

Hurá výlet!

Na nedeľu sme mali už dlhšie naplánovaný výlet do Rakúska na dreziny. Sú to také malé ľahké koľajové vozidlá pre 4 až 8 ľudí (podľa veľkosti) poháňané vlastnou silou – kvázi bicyklami. Celá trať mala niečo vyše 20 kilometrov s rôznymi zastávkami. Ja som sa samozrejme len vozila, ale bol to skvelý zážitok. Po ceste domov sme sa zastavili pri Neusiedler See omočiť nohy a na chvíľku sme sa vyvalili pod stromy do tieňa.

Tak ako aj Zuzku aj mňa trápi nočné kopanie malého. Žiadna poloha mu nie je dobrá. Keď ležím na jednom boku, kope a keď sa otočím na druhý bok, zas začne boxovať ručičkami. Našťastie sa po dlhšej dobe upokojí a doprajeme mi spánok.

Vaša tehuľka Soňa


Bábätko v 33. týždni


Tehuľka Petra: Všetko sa točí okolo jedla

Keď ho nemám, tak na neho aspoň myslím. Hovorím, teda píšem o jedle. Tie chute, pocity hladu a nutkania niečo zjesť ma neopúšťajú. Nemôžem sa preto diviť, že som pribrala jedenásť kíl, no a malá vo mne má už jeden a pol kila.

Počúvali sme srdiečko

Čas mi letí závratnou rýchlosťou. Aj keď som doma už tretí týždeň, mám pocit, že som doma len prvý. Asi preto, že každý deň niečo v domácnosti prerábam. Rovnako rýchlo mi ubieha aj tehotenstvo. Stále viac a viac si uvedomujem, ako rýchlo sa blíži deň D – pôrod. Bola som na ultrazvuku v 30. týždni tehotenstva, ktorý bol zmeraný na kontrolu prietokov. Po pravde som vôbec netušila, o aké vyšetrenie ide. Preto som sa na to hneď na začiatku spýtala svojej lekárky. Ide o kontrolu prísunu kyslíka cez pupočnú šnúru pre bábo.

Strach, s ktorým chodím na všetky tieto vyšetrenia, zo mňa postupne opadával. Lekárka zmerala moje dievčatko od hlavy po päty. Aby prístroje správne vypočítali približnú váhu bábätka, zmerala najprv veľkosť hlavičky, telíčka a dĺžku nožičiek. Najzaujímavejšie bolo počúvať ozvy srdiečka. Našťastie sú prietoky v poriadku. Lekárka na záver ešte dodala, že malej sa u mňa darí dobre a váži približne 1,5 kila.

„Čerešničky, čerešničky, čerešne“

V ten istý deň som bola ešte pozrieť svojich kolegov v práci. Odovzdala som im zopár cenných rád pre ich ďalšiu prácu a ja som na oplátku od mojich starších kolegýň nabrala niekoľko múdrosti pre seba a moju malú.
„Čerešničky, čerešničky, čerešne…“ Mala som nutkanie zaspievať si, keď som si šla na nich pochutiť. Mňami! Naša skvelá susedka mi naoberala zo stromu plné vrecúško.

Bolo ich toľko, že som bežala kúpiť všetko potrebné na ryžový nákyp. Na to, že som ho naposledy robila pred 15-timi rokmi, tak sa mi vydaril aj tento čerešňový. Do polnoci bol preč, teda presnejšie v mojom brušku. Čerešne som potom jedla ešte tri dni. Ovocné papanice pokračovali. Tatík malej mi priniesol melón, jahody a nektárinky – doteraz si vychutnávam túto vitamínovú bombu.

Čítajte tiež:

Materstvo? To mi nikto nepovedal, že: Aj jedlo je pekný adrenalín
Tehotné ženy majú iné sny
Partnerskú krízu dieťa pravdepodobne nevyrieši

Papám a len a len papám…

Mám pocit, že sa teraz moje tehotenstvo točí stále okolo jedla. Keď nespím, tak uvažujem, čo dobré si uvarím, alebo kúpim v potravinách. Aj preto som už od začiatku tehotenstva pribrala 11 kíl.
Naozaj sa mi dobre vyhovára, že teraz papkám za dvoch. Pravda je, že dobieham, všetko to, čo som si pred tým upierala v strachu z priberania. Dúfam, že sa mi po pôrode podarí aspoň polovica rýchlo schudnúť.

Ako živé

V poslednom čase mávam v noci živé sny. Každý deň sa budím s tým, že si pamätám to, čo sa mi snívalo. A v každom tom sne som tehotná a riešim akési nevyjasnené problémy s mužmi. Celkom tomu verím, že sa nám do snov premieta naša každodenná realita. Našťastie ma z každého zlého sna zobudí práve moja najmilšia dcéra. Začne sa v mojom brušku mrviť ako červíček, nedovolí mi už zaspať, no aspoň tak zaženie nepríjemné sny.

Vaša tehuľka Petra


Petra je v 31. týždni, takto sa vyvíja jej bábätko.

27.7.2011 7:28 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist