Klub tehuliek 24: Deň D sa blíži

Obe tehuľky sa pripravujú na príchod nového človiečika. Soňa sa už rozhodla pre pôrodnicu, no ešte nie pre meno synčeka, Peťa po všetkej námahe vidí výsledky – izbičku pre svoju dcérku.

Tehuľka Soňa: Meno stále zvažujeme

Už len dva týždne v práci a idem na materskú. Hoci sa teším, že budem mať viac času a možností oddychovať, uvedomujem si, ako to letí. Pomaly je čas zapísať sa na predpôrodný kurz. A to ešte nemáme ani meno pre nášho malého :), stále zvažujeme…

Dobré rady nad zlato

Dovolenka prešla ako voda a znovu som vhupla do pracovného týždňa, našťastie mám pred sebou už len posledné dva, tak to už nejako vydržím. Časť agendy som už odovzdala, teraz len dokončujem nejaké pracovné postupy pre tých, čo prídu po mne.

Po strašne dlhej dobe som bola navštíviť kolegynku na materskej dovolenke, ktorá má už ročnú dcérku Natálku, tak som od nej pýtala cenné rady, aby som vedela, čo ma čaká a neminie. Požičala mi aj super knižku Deväť mesiacov otázok a odpovedí, tak teraz čítam o dušu a pomaličky sa pripravujem na príchod nového človiečika do rodiny.

Prečítajte si tiež:

Podľa čoho vyberáme meno?
Mamičky pozor! Čaká vás dlhšia a vyššia materská!

Ťažko sa mi dýchalo. Našťastie len chvíľu. Cez víkend som bola trošku lenivá a väčšinu času som trávila doma, ale na druhej strane som si konečne presadila cherry paradajky na balkón, tak dúfam, že sa mi niečo urodí. Stihla som aj vyprať a vyžehliť detské vecičky. Sú také smiešne, maličké…
Asi tým, že som dlho pobehovala po byte a stále niečo robila, prišlo mi trošku zle, lepšie povedané ťažko sa mi dýchalo, tak som si musela ísť na chvíľku ľahnúť a dokorán otvoriť okno. Možno to bolo aj tým počasím, ale našťastie to prešlo.

Malý má už 1 a pol kila

Po čase som bola aj v poradni u gynekologičky, dopadla dobre, čomu sa veľmi tešíme. Malý už váži 1,5 kila, čo je primerane k mojej postave, ako povedala lekárka. Od začiatku tehotenstva som pribrala 8 kíl.
O dva týždne ma čakajú posledné krvné testy a vypísanie papierov na materskú dovolenku. Tak rýchlo to letí.
Myslela som si, že to bude moja posledná návšteva u mojej pani doktorky, ale ešte si prídem pre výsledky a až potom ma odošle do starostlivosti pôrodníka.

Vybrala som si pôrodnicu

Rozhodla som sa, že budem rodiť na Antolskej. Mám to kúsok od domu, trošku to tam poznám z predchádzajúcich návštev pohotovosti počas môjho prvého trimestra. No a ako Romi zo žartu hovorí, keď to na mňa príde, tak to predýcham a prejdem sa do pôrodnice okolo Draždiaka. Samozrejme si robí srandu a bude ma musieť odviesť, však aj tak sa chystá byť pri pôrode.

Chcem sa zapísať aj na predpôrodný kurz v nemocnici, ktorý budem navštevovať až vtedy, keď nebudem pracovať, lebo prebieha doobeda.
Na mene pre malého sme sa stále ešte nedohodli, ale už sú nejaké v užšom výbere. Nie je to jednoduché. Človek predsa musí žiť s menom, ktoré mu dajú rodičia, celý život.

Vaša tehuľka Soňa

Bábätko v 32.týždni


Tehuľka Petra: Prípravy finišujú

Sem-tam mám pocit, že upratovanie asi nikdy neskončí.
Keď sa však pozriem na výsledky a najmä, keď si spomeniem, pre koho to všetko robím – áno pre moju dcérku – tak žiadnu námahu neľutujem.

Námaha stála za to

Hurááá, konečne je izba pripravená na príchod mojej dcérky. Veľmi sa teším. Ešte si prinesiem od sestry postieľku a všetko mám prichystané. Teda aspoň si myslím, že všetko potrebné, čo nám bude s mojou bambuľkou treba.

Keď som išla stavať komodu, spomenula som si na Tehuľku Zuzku a jej puzzle, ktoré skladala. Mňa čakalo trošku „väčšie puzzle.“ Komodu som si kúpila ešte vo februári, takže už bol najvyšší čas postaviť ju.
Neskutočne dve obrovské škatule obsahovali takmer 100 drobných skrutiek, spojovacích častí, kolíkov a 30 kusov dreva. Návod bol v nemčine, takže mi pomáhali len obrázky. No poviem vám, bolo to dosť náročné, vysomáriť sa z toho. Dvojdňová námaha ale nevyšla nadarmo, nádherná komoda so šiestimi šuplíkmi a dvomi dvierkami na poličky stojí a ja som právom pyšná na svoje dielo.

Veľké pranie

Keď bola komoda hotová, pustila som sa do prania detských vecičiek. Tie som najprv vybrala z tašiek a poodstrihovala visačky. Už som celkom zabudla, čo všetko som pre malú nakúpila, keďže som s nákupmi začala už po potvrdení tehotenstva. Prací gél pre bábätká mi vonia akosi inak a tak si zvykám na novú vôňu. Len čo ich ožehlím, vecičky uložím pekne do novej komody.

Čítajte tiež:

Výber pôrodnice a registrácia
Ako vybrať predpôrodný kurz?
O gynekológii a tichom milovaní

Balzam na telo aj dušu

Víkend sa niesol v znamení kultúry a v mojom prípade aj športového výkonu. Už každoročným rituálom sa u mojej mamy, krstnej mamy a mňa stalo akousi tradíciou, že v rámci dní galérií a múzeí vyrazíme za pozrieť, čo sa vystavuje. Asi šesť hodín strávených chôdzou v múzeách a v meste mi naozaj spravilo dobre. Celkom som sa tomu divila, no bolo mi po tomto „výkone“ lepšie na tele, teda na mojej kondičke, no aj na duši. Dúfam, že rovnako tak bolo aj mojej malej.

Som hrdá, že som zvládla aj schody na vrchol Michalskej veže. Odmenou bol nádherný výhľad na historickú časť Bratislavy. Na námestí sme poobzerali stánky so suvenírmi a presunuli sa do národného múzeá.
Po dvoch hodinách v ňom sa spustil poriadny lejak, ale to nás vôbec neodradilo a električkou sme sa presunuli do dopravného múzea. Bola som ním očarená, lebo doteraz som si myslela, že ide o nudné a ničím nezaujímavé depo. Opak je pravdou, a preto ho vrelo odporúčam navštíviť. Zaujímavostí je tam dosť, pre dospelých aj detičky.

Mojou pamäťou je notes

Asi mesiac u seba pozorujem akési výpadky pamäti. Všimla som si na sebe, že oveľa rýchlejšie zabúdam, a tak si radšej všetko zapisujem. Či už ide o otázky, ktoré mám ohľadne tehotenstva na svoju lekárku, alebo sa to týka zoznamu vecí, ktoré potrebujem ešte kúpiť. Dúfam, že sa po pôrode moja pamäť zmení k lepšiemu, teda vráti sa do pôvodného stavu, a nebudem musieť všade behať s notesom 🙂

Vaša tehuľka Petra


Petra je v 30. týždni, takto sa vyvíja jej bábätko.

27.7.2011 7:28 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist