KLUB tehuliek 17: Únava, jedlo či pleť. Sme jednoducho „v tom“

Petra vraví, že už má meno pre svoju dcérku, prezradiť ho však zatiaľ nechce. Soňu opäť potrápila práca a dodatočne s ňou spojená aj únava.

Tehuľka Soňa: Opäť náročný pracovný týždeň

Hoci som sa vám už minule sťažovala, že v práci sa to kopí, to som ešte nevedela, čo ma čaká – nedeľné nadčasy.
Moju únavu však potom našťastie „prebila“ moja sestra, ktorá mi darovala skvelé vecičky pre bábätko.

Únavaaaa

Asi preto, aby som sa nenudila, nám v robote nariadili prácu nadčas cez víkend, takže som mala pracovnú nedeľu.
Keďže som tehotná, mohla som síce odmietnuť, no nechcela som v tom baby nechať samé a aj tak by ma to všetko a ešte aj dvakrát toľko počkalo v pondelok.

No a k tomu všetkému bola aj zmena času. Neviem, teda či pre tú pracovnú nedeľu alebo pre ten iný čas, no cítim sa unavená. Ráno sa mi nechce vstávať, no večer zas ísť spať.

Trošku radosti a osláv

Náladu z preťaženia som si zlepšila triedeným detských vecičiek od sestry. Doniesla som si domov kooopu oblečenia tak do roka. Len sme vytriedili typicky dievčenské, keďže my budeme mať chlapčeka. Ešte si ich budem musieť doma potriediť podľa počasia a potom zistím, čo by sme mali dokúpiť.

V pondelok som oslávila meniny s mojím manželom a super susedmi a cez víkend ma čaká ďalšia oslava s rodinkou. Teším sa, že sa zas všetci po dlhej dobe stretneme.

V sobotu snáď bude pekné počasie a budem sa môcť ísť von poprechádzať. V pohybe chcem pokračovať aj na brušných tancoch. Od apríla štartuje nový kurz, tak som si ho predĺžila ešte do polovice mája a potom uvidím, či budem ešte vládať.

Čítajte aj

Líčenie počas tehotenstva


Bábätko v 25. týždni


Tehuľka Petra: Meno je zatiaľ tajné

Po dlhom premýšľaní som sa asi rozhodla, ako sa bude volať moje dievčatko. No ešte to nechcem prezradiť. Musíte chvíľu vydržať. Ja zas musím vydržať to, že sa zväčšujem a zväčšujem, čo ma občas deprimuje. Vždy však len dovtedy, kým si neuvedomím, že v brušku rastie nový človiečik.

Šialenstvo menom dane

Ďalší pracovný týždeň za mnou. A tento bol ozaj úmorný. Termín účtovného ukončenia minulého roka a podania daňového priznania bol totiž tu a všetko sa točilo okolo toho. Na spríjemnenie náročného týždňa som sa vybrala na narodeninovú párty k sestre.

Konala sa oslava mojej neterky Lucky a malá slečna oslávila 3 roky. Výborne som sa odviazala, zabavila a najedla. Napapkala som sa až tak, že sa mi už okolo siedmej večer chcelo spať.

Zjedla som melón alebo aj dva?

Som už ako taká menšia veľrybka a stále som hladná. V práci mám na zahryznutie stále niečo po ruke.

To, že sa riadne zaguľacujem si všimla moja rodina aj kolegovia. Každý deň od niekoho počúvam, ako mi poriadne narástlo bruško. Občas ma takéto slová potešia, no niekedy mi to už lezie poriadne na nervy, hoci viem, že to ľudia myslia v dobrom.

Keď si predstavím, že budem ešte tučnejšia, tak ma to trocha deprimuje, ale viem, že sa vo mne rodí nový človiečik.
To ma chráni pred chmúrnymi myšlienkami, že už nie som nijak príťažlivá a vyzerám akoby som práve prehltla melón.

Urobte si test – Test: Aký je váš vzťah k jedlu?
Diskutujte o chutiach a nechutiach – Jedlo a druhý stav
Čítajte – Koľko môžeme v tehotenstve pribrať?

Čo tak asi v brušku robí…

si som sa už rozhodla, ako sa bude volať maličká, ale zatiaľ vám to ešte neprezradím. Musím meno ešte zvážiť, tak nechcem púšťať „do sveta“ neisté informácie. Moja malá bambulka má už svoj režim prebúdzania. S pravidelnosťou sa budí o dvanástej – v noci aj cez deň. Potom mi v brušku poriadne vystrája. Cítim to podľa kopančekov.

Veľmi by som chcela vedieť, čo tak asi robí, a či je pravda, že okrem cmúľania prsta, sa dieťatko hrá s pupočnou šnúrou. Keď si toto predstavím, vždy sa schuti zasmejem, lebo už vidím, že skáče cez pupočnú šnúru ako cez švihadlo, alebo robí inú zábavku so šnúrou.

Okrem toho sa prebudí zakaždým, keď sa najem. Do desiatich minút po jedle je hore a asi ochutnáva, čo dobré sme práve spapkali. Rovnako ma s obľubou kope do močového mechúra, keď ho mám práve plný a mne sa nechce ísť na WCko.

Vtedy mi kopancami dáva jasne najavo, kto je generál. Veď sa predsa nebude nechať utláčať plným mechúrom.

Želám všetkým krásny slnečný týždeň,
Vaša tehuľka Petra


Petra je v 23. týždni, takto sa vyvíja jej bábätko.

27.7.2011 7:30 | autor: Klub Těhuliek
Viac o téme: jedlo

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist