KLUB tehuliek 15: Príjemné dni

Soňa aj Petra sa majú fajn. Peťa si dopriala pár dní voľna, no stále premýšľa o mene pre svoju dcérku. Soňa si dokonca už zohnala kočík.

Tehuľka Soňa: Citrón pomáha

Vyšetrenie na tehotenskú cukrovku som prežila v celku v pohode. No poradím vám milé tehuľky, ktoré to ešte len čaká – nezabudnite si citrón.

Dlhé dve hodiny

Glukózový test mám za sebou. Nebolo to až také hrozné, len som si musela do tej sladkej glukózovej vody vytlačiť šťavu z polovice citróna, inak by som to asi len tak nevypila. Prebiehalo to asi takto – najprv mi sestrička vzala krv z prsta, následne som vypila tú vodu a musela som dve hodiny sedieť v čakárni nalačno, aby mi mohli zobrať druhú vzorku krvi. Výsledky na tehotenskú cukrovku by som mala mať do konca týždňa. Našťastie majú v čakárni pár hojdacích kresiel, kde som sa spokojne usadila, čítala som si a prečkávala dlhé dve hodiny.

Iný RH faktor

Medzitým mi sestrička zobrala aj krv na protilátky, keďže s Romanom máme rôzny RH faktor. Prvé výsledky dopadli dobre, tak snáď aj teraz bude všetko v poriadku. Držte palce. Problémy s rôznym RH faktorom bývajú väčšinou pri druhom dieťati, no treba to sledovať aj teraz. Potom pani doktorka všetko popozerala ultrazvukom, malý sa má dobre, len sa stále vrtel. Teraz máme od vyšetrení tri týždne voľno.


Máme kočík

Podarilo sa nám už zarezervovať kočík v jednej predajni. Super je, že stačí, keď si ho vyzdvihneme v priebehu júna. Aspoň máme o jednu starosť menej. Neviem si predstaviť, že by sme všetky veci zháňali až vtedy, keď už budem na materskej dovolenke a budem mať veeeľké brucho. Keď náhodou vtedy budú aj veeeľké horúčavy, nechcem si predstavovať, ako by som sa trepala niekde do obchodov a obháňala veci.

Bábätko v 23. týždni:


Tehuľka Petra: Hľadám meno

Slniečko a teplejšie počasie účinkovalo aj na mňa. K dobrej nálade a celkovej pohode mi však istotne pomohol aj zaslúžený oddych. Nevylihovala som len tak v posteli, ale počasie ma vylákalo von, čo vôbec neľutujem. Cítim sa ako nabitá energiou.

Prechádzky i nakupovanie

Prežila som skvelý týždeň. Prvé dva dni som strávila v práci, nasledujúce boli plné aktívneho oddychu.
Ako som už písala, cítila som sa veľmi vyčerpaná, preto som ostala doma. Počasie bolo ale tak nádherné a plné hrejivých lúčov, že som sa s mamou vybrala každý deň na dlhú, asi trojhodinovú prechádzku. Vždy sme ju spojili aj s obehávaním obchodov a nakupovaním. Najprv sme boli vybrať farby, ktorými vymaľujeme izby, potom sme kúpili nový koberec (samozrejme s detských motívom), ktorý bude pod postieľkou a komodou. Víkend sa niesol v duchu rodinnej túry v horskom parku.

Nabitá energiou

Slniečko vytiahlo von aj iných ľudí, stále viac si všímam maminy s kočíkmi a deťmi. Predstavujem si, ako budem chodiť so svojou dcérkou na prechádzky ja, ako bude rásť, ako sa budeme spolu hrať…. Veľmi sa na to už teším.
Na to, že už pravidelne necvičím (tak ako pred tehotenstvom), som každodennú turistiku zvládla bez problémov. Síce ma trochu pobolieval bedrový kĺb, ale bolesť pominula za jeden deň. A výsledok? Hovorím si, že po každom dni chodenia budem večer spať ako bábo, ale omyl. Vždy ma to nabilo takou energiou, že som večer nevedela vôbec zaspať. No ráno som nemusela skoro vstávať, takže mi to ani nevadilo.

Pohyby sú intenzívnejšie

Stále uvažujem nad menom pre svoju bambuľku. Keď sa spolu rozprávame, tak by som ju rada oslovovala menom, aby si na neho zvykla. Musím sa už rozhodnúť. Zistila som, že nielen mne, ale aj mojej maličkej veľmi prospeli prechádzky. Pohyby už cítim intenzívnejšie a dávala o sebe vedieť zakaždým, keď som bola trošku v pokoji.
Po príjemne strávených dňoch na slniečku ma však čakal návrat do práce, no a spolu s tým aj ten istý kolotoč.
Dáko to s mojou malou vydržíme. Vraj už našli miesto mňa novú kolegyňu, no nastúpiť môže až začiatkom apríla.

Dúfam, že bude zvládať nával práce, ktorý na ňu čaká a moja snaha zaučiť ju, nevyjde nadarmo. Konečne odovzdám svoju pracovnú štafetu ďalej. Onedlho ma čaká kontrola spojená s glukózovým testom. Ako pred každým vyšetrením sa trochu bojím. Nabudúce vám napíšem, ako to dopadlo a aj to, ako to chutilo.


Petra je v 21.týždni, takto sa vyvíja jej bábätko.

Foto: Braňo Herchl

17.3.2011 7:25 | autor: Klub Těhuliek
Viac o téme: bolesťkočík

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist