KLUB tehuliek 10: Rozlúčka s Erikou. Držíme palce

Sú chvíle, keď sú slová márne a ani sa nedá nimi opísať všetko. KLUB tehuliek sa musel rozlúčiť s Erikou. Jej bábätkám osud neprial. Soni sa síce darí dobre, no správa o Erike ňou takisto otriasla.

Erika: Lúčim sa

Majte sa!

Ako píšem tieto riadky, od žiaľu sa mi doslova klepe klávesnica. Je to všetko pre mňa ešte veľmi čerstvé a veľmi bolestivé, preto budem stručná.

Musím sa s vami rozlúčiť a odísť z Klubu tehuliek. Bolo mi s vami fajn a rada som takto online prežívala moje tehotenstvo. Verím, že nejaká tehuľka nahradí moje miesto a bude sa s vami deliť o svoje pocity.

Mne, bohužiaľ osud nedoprial, aby sa naše dvojičky v zdraví narodili. Morfologický ultrazvuk totiž ukázal, že jednému z našich bábätiek už srdiečko nebije (syndróm miznúceho dvojčaťa). Druhé má na základe morfologického ultrazvuku a amniocentézy takzvaný Patauov syndróm a s touto chromozómovou poruchou žiaľ pôrod neprežije.

Viem, že musím byť silná a cítim aj oporu manžela, no aké to je, vám asi hovoriť nemusím. No dvojičky si vybrali svoju cestu… So strašnou bolesťou a obrovskou prázdnotou v srdci na nich myslíme. Za ten krátky čas nám dali viac, ako hocikto iný na svete. Nikdy na ne nezabudneme.

Erika


Tehuľka Soňa: Od lekára k lekárovi

Tento týždeň bol o lekároch. No po sérií vyšetrení musím povedať, že dopadol dobre. Všetko je v poriadku.

Som prietokový ohrievač?

Okrem vyšetrení sa uplynulý týždeň nič zvláštne neudialo. Mám sa dobre, len tá únava ma stále zmáha.
A ešte chodím častejšie na WC cikať. Roman si zo mňa robí srandu, že som ako prietokový ohrievač, ale čo narobím, aspoň som v pohybe.

Cez týždeň ma čakala aj kontrola u mojej gynekologičky, výsledky AFP (alfa-fetoproteín) boli v poriadku. Teraz čakám na morfologický skríning, na ktorý idem koncom februára k odborníkovi na prenatálnu diagnostiku a podľa toho sa uvidí, či budem musieť ísť na amniocentézu. Dúfam, že bude všetko v poriadku a odber plodovej vody budem môcť vynechať. Asi by som ani nešla, lebo je to rizikové pre bábätko.

Hľadám kurz pre tehuľky

Tentoraz pani doktorka nemerala bábätko, len kontrolovala placentu a plodovú vodu. Bol to nádherný pocit pozerať sa na monitor a vidieť, ako sa bábätko krásne hýbe. Už môžem pomaličky začať cvičiť, tak si idem hľadať nejaký kurz pre tehuľky.

Máte nejaký tip na cvičenie v Bratislave? Napíšte do diskusie.

Bola som aj na preventívnej prehliadke u zubára. Počas tehotenstva sa odporúča isť minimálne dvakrát. Mala som len jeden malý kaz, ktorý mi hneď opravil a odstránil zubný kameň a povedal, že stačí prísť až po pôrode. Trošku mi aj krvácajú ďasná, ale v tehotenstve je to normálne.


Bábätko v 18. týždni

10.2.2011 9:38 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist