KLUB tehuliek (10): Babinec sa rozširuje

A bude to baba! Aj tretia tehuľka v klube, Katka, čaká dievčatko. Peťa priberá a rastie, no aj premýšľa. Tina finišuje so sťahovaním.

Tehuľka Katka v 19. týždni!

Moje utajenie pomaly končí, v práci som to oznámila manažérke, no a prezrádza ma už aj moje bruško. Som síce len 19. týždni, mám ale pocit, že sa mením na veľrybu.

Utajené tehotenstvo

Ahojte, tak sa opäť „čítame“. V predošlých častiach som opisovala svoju a priateľovu reakciu na tehotenstvo, rovnako ako aj našich rodín. Avšak, v práci to vedel len úzky okruh ľudí.

Dlhší čas to vedela len jedna kolegyňa, ktorá je zároveň aj moja kamarátka. Už roky spolu spolupracujeme a sme skvelá dvojica. O tehotenstve a materskej sme sa už nie raz rozprávali a bolo otázkou času, ktorá z nás skôr otehotnie. Bola som prvá :).

S touto novinou som nečakala ani minútu a hneď som jej to oznámila. Jednak preto, že je to veľmi dobrá kamarátka, ale aj kvôli robote. Čím skôr bude vedieť, že odídem, tým lepšie aj pre ňu. Môže rozmýšľať nad novou náhradou a poprípade odporučiť niekoho, s kým sa jej bude robiť aspoň tak dobre ako so mnou.

Takže, moja kolegynka to v práci vedela dlhú dobu jediná. A musím povedať, že sa tešila viac ako ja. Jej úprimná radosť ma strašne prekvapila a veľmi mi pomohlo, keď som videla jej nadšenie. Dala mi veľa pozitívneho a dobrého. Som jej za to nesmierne vďačná!

Dobre to dopadlo

Pri vstupe do druhého trimestra som to oznámila aj svojej manažérke. Situácia v práci bola dosť napätá, pretože veľa ľudí sa rozhodlo odísť, alebo postúpilo na vyššie pozície. Preto som sa dosť obávala jej reakcie, na našťastie bola pozitívna a popriala nám všetko dobré.

Nakoniec, aj to dopadlo dobre. Tým sa zároveň ukončuje aj moja anonymita. Ďalšou dobrou správou z pracovného prostredia bolo zistenie, že jedna z mojich kolegýň je tehotná. Obe sme takmer v rovnakom týždni a máme aj rovnakého lekára. Vymieňame si tak názory, pocity, či tipy na nákupy detského a tehotenského oblečenia.

Stáva sa zo mňa veľryba

No a práve, čo sa oblečenia týka, tak som úplne stratená. Cez víkend som vypratala dva vrecia oblečenia, čo som už nebola schopná obliecť. Niečo som darovala sociálne slabšej rodine a niečo som nechala pre mladšie sestry. Obe sú však oveľa chudšie ako ja, takže ak im tie veci nebudú dobré, darujem aj tie.

Zámerne som plánovala otehotnieť tak, aby som zimu prežila ešte v normálnych rozmeroch. Nechcela som mať veľké bruško a nosiť tri vrstvy oblečenia a zimný kabát. To by som už potom nespravila ani krok.

Dúfala som, že nadrozmerná budem až v lete, keď mi budú stačiť letné šaty alebo tuniky. No mýlila som sa. Som len v 19. týždni a mám pocit, že sa zo mňa stáva veľryba. Neviem, čo sa bude diať v lete, asi sa už budem len gúľať :).

Čľup!

Čoraz viac rozmýšľam nad plávaním. Plávanie som vždy mala veľmi rada. Vedela som si pritom oddýchnuť a zároveň som mala pocit, že pre seba robím aj čosi navyše. Rozhodla som sa na to opýtať svojho lekára a ten ma v tom len podporil.

Povedal, že pre tehotné je to veľmi dobrá aktivita, lebo odľahčí chrbticu a zároveň precvičí celé telo. Avšak dosť veľa ľudí z môjho okolia ma upozorňovalo aj na riziká spojené s plávaním – baktérie a plesne. V minulosti som s tým nikdy nemala problém a bola som vždy odolná.

Lekár mi však odporučil používať špeciálne tampóny na plávanie alebo aspoň tie probiotické. Takže určite poslúchnem. Už som si objednala aj nové plavky a neviem sa dočkať kedy ich vyskúšam.

Čítajte aj:

Má zmysel kupovať tehotenské plavky?
Genetické poruchy vieme odhaliť
Najobľúbenejšie dievčenské mená

Ďalšia baba!

A najväčšia novinka nakoniec! Už dávnejšie je známe, že klub tehuliek tvorí čistý babinec. A ja už môžem skonštatovať, že k Šarlotke, Dominike a Karolínke sa pripojí aj malá Nelinka. Doktor nám už potvrdil pohlavie a teda, bude to baba. Zatiaľ máme vybraté meno „Nela“, tak uvidíme, či bude aj finálne.

Výber mena nechal priateľ na mňa, no chcem, aby sa páčilo aj jemu. S týmto súhlasil. Len dúfam, že z Nely nebude chalan, lebo s chlapčenským menom sme mali problém, nenašli sme žiadne, ktoré by sa páčilo obom.

Vaša tehuľka Katka


Takto asi vyzerá bábätko v 19. týždni


Tehuľka Peťa v 30. týždni

Stále sa cítim viac a viac nemotorná, neviem sa už ani otočiť v posteli, a to mám ešte 10 týždňov pred sebou. Okrem toho by som stále len spala.

Natriasa mi celé bruško

Stáva sa, že Dominika v brušku štikúta, je to naozaj taký zvláštny pocit, cele bruško sa mi pri tom nadvihuje. Chcela by som vedieť, či je už otočená dole hlavičkou. No na to si ešte musím počkať. Poradňa ma čaká o týždeň. Tam zistíme aj to, koľko malá váži a meria. Som taká zvedavá!

Teší ma, že v utorok v Bratislave konečne napadol sneh, tak sme sa boli aj trošku guľovať so sestrou a synovcom Paťkom a samozrejme aj s naším psíkom. Ten sa ozaj vyšantil!

Prečítajte si tiež:

Čo máme vedieť z predpôrodného kurzu?
Keď je túžba po jedle silnejšia

Pás zabral

Za týždeň som pribrala 2 kilá, to robia asi tie sladkosti, neviem sa ich dojesť. Ale aj ovocie mi začalo strašne chutiť, každý večer si robím ovocnú misu. No vlastne teraz mi naozaj chuti všetko, len nech niečo jem. Potom ma však páli záha, tak si musím na to dávať väčší pozor.

Kúpila som si podporný pas a musím povedať, že je to dobra vec, mne osobne pomáha, chrbát ma tak nebolí a ani bruško. Dokonca už zvládam aj dlhšie prechádzky.

Očkovanie? Dilema

Neviem, či ste zaregistrovali, ale zrušilo sa povinné očkovanie proti tuberkulóze, vraj teraz sa má teraz mamička sama rozhodnúť, či chce dať dieťatko zaočkovať alebo nie. Pri prvom synovi som to ani neriešila, ale teraz neviem, čo je lepšie. Budem sa musieť rozhodnúť. Stále na to myslím.

Aký máte názor vy? Ste za alebo proti, máte nejaké skúsenosti, napíšte do našej diskusie alebo na facebook!

Epidurál nie, plán možno

Okrem toho rozmýšľam, či si mám písať pôrodný plán. Pri prvom tehotenstve som vôbec nad tým neuvažovala a bola som aj spokojná s pôrodom, a ani neviem, či by môj plán dodržali. V máloktorej nemocnici sú naklonení k takýmto veciam. A vlastne ani neviem, čo takýto plán má obsahovať.

Prečítaj si o pôrodnom pláne tu

Viem len to, že epidularku nechcem, ani pri prvom pôrode som nad ňou neuvažovala a myslím, že tie bolesti sa dali zvládnuť. Je síce pravda, že som mala rýchly pôrod, no ale druhý býva ešte rýchlejší, dúfam že to tak aj bude :).

Cez týždeň bola u mňa kamarátka, ktorá je tiež tehotná, trošku síce menej než ja – je v 18. týždni. Celý čas sme sa rozprávali, ako sa cítime a či nás bábätká kopú viac cez deň alebo večer.
Takto asi vyzerá aj náš rozhovor, keď si voláme. Už si predstavujem tie hovory, keď budú detičky na svete :)-

Zatiaľ sa s vami lúčim ,vaša tehuľka Peťa

19.1.2012 7:25 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist