Sex a maznanie

Sex je korením vzťahu, ktorého význam nie je len plodenie detí, ale aj vzájomné potešenie partnerov. Samozrejme sex môže byť aj príležitostný, takzvane na jednu noc. Často sa to stáva na letných dovolenkách alebo oslavách. Rizikom sú nielen pohlavne prenosné ochorenia, ale v prípade zadaných partnerov aj rozpad ich vzťahu. Viac...

Keď to v sexe neklape

A žili šťastne až do… Na začiatku vzťahu sú ľudia jeden pre druhého všetkým. Časom sa však vášnivá láska premieňa, v ideálnom prípade v čosi hlbšie a trvalejšie. Celý článok »

Sex podľa harmonogramu?

Hoci si ľudia už oddávna dávali pohlavný styk do súvislosti s tehotenstvom, mechanizmus oplodnenia zostával po dlhé storočia zahalený rúškom tajomstva. Je zaujímavé, že kolísanie ženskej plodnosti v priebehu menštruačného cyklu bolo objavené a... Celý článok »

Sex kontra deti

Tehotenstvo, pôrod a šestonedelie predstavujú v živote ženy významný medzník. V priebehu šestonedelia sa všetky orgány a životné pochody väčšinou dostávajú späť do svojich pôvodných koľají, mnohé zmeny však môžu pretrvávať dlhodobo. Týka sa to... Celý článok »

Bolesť pri sexe

Stále častejšie sa v našej poradni objavujú otázky žien týkajúce sa bolestivosti pri pohlavnom styku. Tento problém môžeme rozdeliť do niekoľkých kategórií. Dôležité je oddeliť bolesť, ktorá súvisí s nejakým zápalom v oblasti malej panvy a ktorá... Celý článok »

Sex a horúčavy

Tropické počasie spôsobuje nielen nutné zmeny životosprávy vrátane dodržiavania pitného režimu, ale občas prináša rôzne otázky týkajúce sa sexuálnej aktivity. A niet sa čomu čudovať. Veď ľudská sexualita je prirodzenou súčasťou života a v rôznych... Celý článok »

Všetko, čo ste nechceli vedieť o sexe

Byť zdravým človekom okrem iného znamená dokázať sa prispôsobovať zmenám. Keď sa rozhodnete priviesť na svet dieťa (nieto ešte dve či tri) a vychovať ich, máte o zmeny postarané do konca života. Jednou z jeho stránok, ktorá sa pritom určite zmení,... Celý článok »

Sexuálny nesúlad

Riadi sa ľudská sexualita jednotvárnym, ustáleným a navyknutým vzorcom správania? Predstavuje pravidelne sa opakujúcu, nemennú a samozrejmú činnosť? Alebo je vari rozmanitou a pestrou aktivitou, neustále sa meniacim tvorivým aktom určovaným... Celý článok »

Nevera

Ako nevera sa dá označiť akýkoľvek sexuálny kontakt, ktorý sa uskutočňuje mimo partnerskej (manželskej) dvojice. Sexuálny kontakt je veľmi široký pojem, nejde len o pohlavný styk. Aj flirt môže byť veľmi zraňujúci a ponižujúci. Vo chvíli, keď sa... Celý článok »

Sex v tehotenstve

Normálne prebiehajúce tehotenstvo nie je možné považovať za chorobu. Vyžaduje len pravidelnú životosprávu, pestrú stravu a vylúčenie extrémnej telesnej a duševnej záťaže. Celý článok »

Sex po pôrode

Pôrod dieťaťa znamená pre ženu veľkú zmenu vo všetkých oblastiach života, sexuálnu oblasť nevynímajúc. Pôrod nielen priamo zasahuje do sexuality tým, že do určitej miery a na určitý čas poškodzuje pohlavné orgány, prináša aj veľkú zmenu v... Celý článok »

Ženský orgazmus

Ženský orgazmus je ešte stále obostretý akýmsi tajomstvom. Nie je taký priamy a zreteľný ako mužský. Výskumy hovoria, že 15 % žien orgazmus nedosahuje nikdy, 75 % ho zažije niekedy a len 10 % ho precíti takmer pri každom pohlavnom styku. Celý článok »

Nezáujem o sex po pôrode? Ako to prekonať?

Každé druhé manželstvo sa rozvádza, za rok je to u nás približne 50 000 párov. Opusťme však nudné štatistiky a poďme sa pozrieť na to, či neexistujú možnosti, ako tieto desivé čísla zmeniť. Ako je možné, že sa toľko mladých partnerstiev dostane do... Celý článok »

Ako ozvláštniť manželský sex

Čoraz častejšie sa v modernej spoločnosti stretávame s názormi, že manželstvo prináša ľudskej sexualite nežiaduce všedné stereotypy. Neustále opakovanie zaužívaných rituálov môže skutočne niekedy viesť k pocitu zovšednenia a nudy. Celý článok »

Prečo niektoré ženy zanevrú na sex?

Je mnoho žien, ktoré na sex zanevrú. Väčšinou je to z viacerých dôvodov. Niekedy však paradoxne stačí veľmi málo, aby sa to všetko zase zmenilo. Pozrime sa na možné príčiny sexuálnej averzie v jednotlivých fázach sexu. Celý článok »

O nedostatku sexu v tehotenstve

Neviem si rady, i keď som už tretíkrát tehotná. Som v 23. týždni a môj priateľ, ktorý má 39 rokov, čaká prvé dieťa. Asi sa teší, ale jeho cit ku mne je veľmi chladný. Už dva mesiace máme medzi sebou len kamarátsky vzťah. On tvrdí, že je mu... Celý článok »

Muži sa prestávajú milovať

alebo Pozor na nudu v posteli „Muži sa odmietajú milovať, a tým i plodiť deti. Svoju sexuálnu energiu vybíjajú vo fitcentrách alebo pri iných športoch a o sexuálny život strácajú záujem,“ tvrdí psychologička Tamara Cenková. „Pár som ich dokonca... Celý článok »

Prestávajú sa muži milovať?

„Muži sa odmietajú milovať a tým i plodiť deti. Svoju sexuálnu energiu vybíjajú vo fitcentrách alebo pri iných športoch a o sexuálny život strácajú záujem,“ tvrdí psychologička Tamara Cenková. „Zopár som ich dokonca počula prehlásiť, že robiť deti... Celý článok »

Sex a horúčavy

Tropické počasie vyvoláva nielen nutné zmeny životosprávy vrátane dodržiavania pitného režimu, ale prináša občas rôzne problémy týkajúce sa sexuálnej aktivity. A niet sa napokon čo čudovať. Veď ľudská sexualita je prirodzenou súčasťou života a v... Celý článok »

Sexualita v tehotenstve

Ak prebieha tehotenstvo normálne a nehrozia žiadne komplikácie, nie je počas celého tohto obdobia nutné pohlavný styk nijako obmedzovať. Len v posledných troch mesiacoch tehotenstva sa treba správať sa k zväčšujúcemu sa brušku šetrne. Celý článok »

Sex v tehotenstve – áno či nie?

Záleží predovšetkým na žene, či sex chce a môže mať. Všeobecne povedané, sexu v tehotenstve nič nebráni. Ak je žena zdravá a tehotenstvo postupuje normálne, bez komplikácií, nemusí mať tehotná žena zo sexu obavy. To, či ho môže mať, je schopný... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené