Po pôrode už vôbec nechcem sex

VÁŠ PRÍBEH Píšem vám hlavne kvôli manželovi, pretože on ma núti tento problém riešiť. Ja by som sa sama nikdy neodhodlala, aby som to niekomu povedala.

Sex sme nemali už viac ako rok. Začalo to potom, čo sa nám narodila Emka. Chuť na sex ma absolútne prešla a manžel, keď videl, že nechcem, najskôr nenaliehal, ale keď už sme sa po pôrode nemilovali tri mesiace, začal ma trochu nútiť. Tým sa mi ešte viac sprotivil.

Donútila som sa

Keď sme mali výročie svadby, donútila som sa aspoň k orálnemu sexu, ale prišlo mi to tak ponižujúce, že aj manžel to na mne poznal a radšej už nič nevyžadoval.
Pred pôrodom som mala sex rada, milovali sme sa dvakrát do týždňa a bolo to krásne. Teraz už na to ale jednoducho nemám ani pomyslenie, dokonca sa mi to hnusí. Je mi ľúto manžela a tiež sa bojím, že si nájde milenku.

Ako splodiť dieťa?

Snažíme sa o tom rozprávať, ale v poslednej dobe už je to len trápenie. Premýšľam, že zájdem niekam k doktorovi, ale neviem kam. Gynekologička mi povedala, že som zdravotne v poriadku a že to chce čas.
Chceli sme druhé dieťa a teraz už vlastne ani neviem, ako si ho urobiť. Kamarátka, ktorej som sa ako jedinej zverila, mi radí, že mám zatnúť zuby a snažiť sa to vydržať, že sa do toho zase dostanem. Čítala som na internete, že to trápi veľa žien, aj keď nie tak dlho ako mňa.

Máte nejaký recept ako to prekonať? Alebo mám ísť rovno k psychiatrovi? Ničí to náš vzťah a bojím sa, že sa kvôli tomu rozpadne.

Kamila, 34 let

Na Babywebe tiež nájdete:

Žena a muž – dva rôzne sexuálne svety?
Sexuálne mýty alebo „zaručené“ návody na lepší sex
Sex po pôrode?

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist