O gynekológii a tichom milovaní

RozUzlovanie 8 – Moja žena odmieta gynekológov, a keď má k nejakému ísť, tak o ňom nehovorí inak ako o „mäsiarovi“. Navyše sa sťažuje, že to muži nepoznajú. Prečo muži nemajú svojich odborných lekárov pre túto oblasť? Veď vzhľadom na také množstvo problémov s erekciou, plodnosťou, prostatou atď. by si ho najskôr zaslúžili.

Vaša žena zrejme dosiaľ nenarazila na skutočne dobrého ženského lekára. Rozhodne nemožno očakávať, že by gynekologické vyšetrenie niekomu prinášalo nejaké potešenie. V moci gynekológa však nesporne je, aby sa pacientka necítila trápne a nepríjemne. No, bohužiaľ, tak ako existujú zlí automechanici, elektrikári, učitelia a právnici, sú aj zlí gynekológovia, ktorým na pocitoch vyšetrovanej ženy nezáleží.

Často sa stáva, že namiesto toho, aby kontakt s pacientkou začali priateľským rozhovorom, nútia ženy, aby do ich ordinácie vstupovali ako do mešity, bez topánok a navyše ešte s holým zadkom. Iste to nie je žiadne tajomstvo, keď poviem, že gynekologické vyšetrenie by nemalo byť bolestivé. A možno sa vystavím nebezpečenstvu pomsty svojich kolegýň konštatovaním, že mnohé útrapy si často spôsobujú ženy navzájom.

Muži majú, samozrejme, aj odborných lekárov, na ktorých sa môžu s problémami týkajúcimi sa prirodzenia obrátiť. Sú to urológovia a sexuológovia, v prípade podozrenia z nákazy aj odborníci v oblasti dermatovenerológie. Je zaujímavé, že k mužom bývajú špecialistky z týchto odborov väčšinou láskavé a ohľaduplné. Aspoň nedávno nám napísal jeden mladík, že by chcel, aby ho jeho doktorka vyšetrovala čo najčastejšie.

Poraďte svojej žene, aby zmenila ošetrujúceho lekára. Dnes by to už nemal byť žiadny problém.

Môj chlapec (je to môj prvý partner) pri súloži nielenže nevydá ani slovíčko, ale vlastne ani nevzdychá, jednoducho nič. Je to bežné? Teraz, pod vplyvom jeho správania, sa hanbím za akýkoľvek uvoľnenejší hlasový prejav, kontrolujem sa a naše milovanie už pre mňa nie je to, čo bývalo kedysi.
Ak váš chlapec nie je práve hluchonemý, je taká mĺkva súlož skutočnou vzácnosťou. Človek pri sexe nemusí práve vrieskať, ale nejaký hlasnejší vzdych, najmä pri orgazme, býva takmer pravidlom.
Inak by však mali byť erotické hlasové prejavy každého človeka rešpektované a túto ohľaduplnosť si teda zasluhuje aj sexuálny bobrík mlčania. A neznamená to, že vy sama by ste sa mali v akustických prejavoch nejako cenzurovať. Ak povolíte uzdu svojim hlasivkám, aspoň to jeho trápne mlčanie trochu vykompenzujete. Tak teda smelo do toho!

27.5.2009 10:42| autor: Radim Uzel

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist