Polohy pri súloži pomáhajúce otehotnieť

Rôznym polohám pri pohlavnom styku býva často venovaná väčšia pozornosť, ako by bolo treba. Prirodzený styk sa potom stáva akousi sexuálnou gymnastikou či erotickou exhibíciou.

Toto experimentovanie má často pôvod v pornografii, ktorá síce do istej miery môže slúžiť ako inšpiračný vzor, často však zaváňa skôr športovou disciplínou než láskyplným splynutím dvoch milujúcich sa ľudí. Nie nadarmo jeden múdry slogan vraví, že pri pohlavnom styku je dôležitejšia poloha duše než poloha tela.

Tieto často zbytočné starosti o vhodnú polohu sa týkajú aj možnosti otehotnenia. Na to treba predovšetkým dopraviť oplodneniaschopné spermie do ženskej pošvy. V akej polohe tela sa tento transport uskutočňuje, nie je úplne jasné. Predtým sa u ženy, ktorej maternica bola zaklonená dozadu (v populácii predstavuje približne každú piatu ženu) kládol dôraz na vhodnosť súlože zozadu alebo sa odporúčalo, aby sa ženy bezprostredne po pohlavnom styku obracali na brucho. Priaznivý vplyv tohto manévru však nikdy nebol presvedčivo dokázaný.

Je, pochopiteľne, vhodné, aby po súloži zostala žena ešte niekoľko minút v pokoji. Ale ani okamžitou telesnou aktivitou sa tehotenstvu nedá zabrániť. Najmä v minulých etapách historického vývoja panovala medzi ľuďmi akási povera o antikoncepčnom účinku rôznych poskokov a podrepov konaných bezprostredne po súloži. Zabránenie tehotenstvu touto gymnastikou však treba odsúdiť do ríše mýtov a rozhodne ju nie je možné odporučiť. Časť mužského ejakulátu totiž skôr či neskôr odtečie, a to bez akéhokoľvek neblahého vplyvu na možné otehotnenie.

Na Babywebe tiež nájdete:

Ako prísť k bábätku alebo Milovanie na povel?
Sexuálne mýty alebo „zaručené“ návody na lepší sex
O tichom milovaní

26.12.2011 10:10| autor: Radim Uzel
Viac o téme: maternicaženaženy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist