Trápi ma tlak v bruchu

OTÁZKA TÝŽDŇA Som v 27. týždni tehotenstva a asi od 24. týždňa pociťujem ťažké brucho a hlavne poobede tlak a pnutie v ňom. Cítim to najviac v časti pod pupkom. Je to dosť silný tlak dopredu, nie smerom dole. Kvôli tomu tlaku mám problém aj chodiť. Čo môže spôsobovať takéto napínanie? Aj keď si ľahnem a oddychujem, v stoji sa tlak však vráti. V ľahu ani ráno ho necítim. Mohlo by to byť spojené aj s trávením? Mám 40 rokov. Doktorka mi dala magnézium a naordinovala kľudový režim. Je to pre mňa veľmi nepríjemný stav. Nie je možné ten tlak nejak zmierniť? Danka

Odpovedá MUDr. Peter Krajkovič:

Bolesti spomínaného charakteru môžu vychádzať z maternice, porúch placenty, zo svalov prednej brušnej steny alebo rozpínania bruška.
Pri vašich ťažkostiach je vhodný pokojový režim, oddych, a, samozrejme, potreba kontrolovať tehotenstvo. Pri väčších ťažkostiach zvážiť aj chirurgické a ortopedické vyšetrenie.

Na Babywebe nájdete aj ďalšie zaujímavé OTÁZKY TÝŽDŇA:

Horúci kúpeľ v tehotenstve
Kedy je najlepšie otehotnieť po antikoncepcii?
Som tehotná a v práci sa ma chcú zbaviť
Nechcem ísť na potrat

 

 

 

Viac o téme: bruchotehotná

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist