Peniaze zostávajúce koncom mesiaca na účte sa oplatí sporiť

Je zaujímavé, že aj keď ceny rastú a platy sa významne nezvyšujú, Slováci sporia viac. Niektorí preto, aby si vytvorili finančnú rezervu, iní zasa na veci, ktoré si nemôžu dovoliť z bežného mesačného príjmu. Riešením ako mať vždy v rezerve nejaké peniaze, je pravidelné sporenie. Najlepšie také, aké od nového roka ponúka jediná banka. Jednoduché, komfortné, so zaujímavým úrokom a netradičnými výhodami. Netreba k tomu veľa. Rozumným rozdelením odkladanej sumy môžu úspory výhodne rásť a majiteľ účtu sporenia bude súčasne poistený. A navyše budú poistené aj všetky jeho deti.

Pred časom prišla Slovenská sporiteľňa s novým Osobným účtom. Za jednu výhodnú cenu ho ponúka spolu so službami, ktoré k účtu bežne potrebujete. Navyše všetkým, ktorí takýto účet majú, na ňom každý mesiac pribudne finančná odmena za platby kartou. Banka z tohto dôvodu vyplatila doteraz svojim klientom už takmer 1,1 milióna eur. 

„Služby k Osobnému účtu sme sa rozhodli rozšíriť o výhodné možnosti sporenia najmä preto, že Slováci sú známi tým, že sa neradi zadlžujú a skôr šetria. Sporiť môžu napríklad peniaze, ktoré im bežne zostávajú koncom mesiaca na účte, takže na rodinnom rozpočte to takmer nepocítia. Veď aj z malých čiastok sa dá postupne poskladať zaujímavá suma,“ uviedol Štefan Panenka zo Slovenskej sporiteľne. Najprv banka umožnila klientom sporiť s výhodným úrokom s možnosťou časť peňazí investovať a získať tak ďalší výnos.

Od nového roka pribudlo v jej ponuke jedinečné Výnosné sporenie, ktoré je kombináciou sporenia, investovania a poistenia. Na Slovensku je úplnou novinkou. „Kto využije spomínané sporenie a rozdelí svoj mesačný vklad vo výške aspoň 45 eur do všetkých troch jeho súčastí, nielenže sa mu zvýši ročný úrok na účte sporenia na 2,5 % a nasporené peniaze bude mať k dispozícii kedykoľvek, súčasne bude tiež poistený a zároveň aj všetky jeho deti. Dokonca aj tie, ktoré sa narodia počas trvania tohto poistenia.

Uvedenú výhodu ocenia najmä viacdetné rodiny,“ dodáva Štefan Panenka. Kto nemá každý mesiac 45 eur nazvyš, môže sporiť aspoň tie peniaze, ktoré mu koncom mesiaca zostávajú na účte.

Pravidelný mesačný vklad sporenia k Osobnému účtu však nesmie byť menší ako 15 eur. Aj v takom prípade sa nasporená suma vrátane mesačne pripisovaných úrokov zvýši o 2 % ročne, čo je viac, ako keby zostala na bežnom účte. Sporiť po novom je preto výhodné a veľmi pohodlné. Je potrebné sa len rozhodnúť, koľko si chcete mesačne odkladať a všetko ostatné za vás vybaví banka. To je ďalší z dôvodov, prečo sa oplatí sporiť práve v Slovenskej sporiteľni.

Detailné informácie o novom Výnosnom sporení k Osobnému účtu nájdete aj na stránke www.vynosnesporenie.sk a kalkulačku sporenia na www.slsp.sk.

Tento článok je komerčnou prezentáciou

20.1.2011 11:52| autor: Redakcia Baby-webu.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist