Nový trend a fenomén s názvom bio

V čom spočívajú hlavné výhody konzumácie biopotravín si väčšina ľudí uvedomuje len hmlisto. väčšina z nás „vstrebala“ len hlavnú informáciu, že pri pestovaní ovocia a zeleniny sa nevyužívajú pesticídy, herbicídy ani umelé hnojivá. Bio pestovateľ napríklad vyberá špeciálne veterné lokality pre pestovanie mrkve, ktoré pôsobia ako prevencia proti častým plesniam. Odburiňovanie polí sa robí tradičnou mechanickou cestou alebo ručne a obrana proti škodcom je realizovaná premyslenou výsadbou rôznych druhov poľnohospodárskych plodín na menších plochách.

Spoločnosť HiPP má päťdesiatročnú tradíciu v bio organickom poľnohospodárstve. Už na začiatku 20. storočia Jozef Hipp začal vyrábať špeciálnu múku na prípravu BIO detských suchárov. Syn George Hipp v roku 1932 založil spoločnosť HiPP, ktorá patrí medzi priekopníkov ekologického poľnohospodárstva v Nemecku. Rodina Hippov sa postupne začala zameriavať na výrobu nie len kvalitnej, ale aj veľmi chutnej výživy pre bábätká malé deti. Claus Hipp sám hovorí: „Bio organickému poľnohospodárstvu sa venujeme z presvedčenia.

A na výrobu výživy pre najmenšie deti sa zameriavame preto, že práve oni to pre svoj vývoj najviac potrebujú. Kvalita našich surovín ale aj výrobkov je vyššia, ako stanovujú pre bioprodukciu prísne, zákonom stanovené limity väčšiny európskych krajín.” Za prínos a vedúce postavenie v oblasti bio organického poľnohospodárstva dostal Claus Hipp 12. novembra 2010 vo Frankfurte nad Mohanom prestížne ocenenie „Podnikateľ roku 2010“.

Prečo podávať BIO výrobky HiPP dojčatám??

Kvalita potravy hrá zásadnú rolu, hlavne v prvom roku života, kedy sa deti intenzívne vyvíjajú a rastú. BIO výrobky majú vysokú anabolickú kvalitu, nižší obsah dusičnanov rezíduí pesticídov. Na viac umožňujú predchádzať alergiám. Spoločnosť HiPP vyrába sortiment zahŕňa všetky druhy výživy pre dojčatá a malé deti, ako sú mliečne dojčenské výživy, čaje, šťavy, kaše, ovocné príkrmy, zeleninové príkrmy, mäsovo – zeleninové príkrmy, detské menu a na viac kozmetiku pre deti. Väčšina výrobkov je v BIO kvalite.

Viac na www.hipp.sk.

Tento článok je komerčnou prezentáciou.

7.1.2011 2:06| autor: Redakcia Baby-webu.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist