Môžem si občas v tehotenstve dopriať víno?

Možno vám moja otázka bude pripadať smiešna a možno si budete myslieť, ako sa vôbec na „niečo také“ môžem pýtať. Ale nedá mi to a naozaj by som sa s vami rada poradila, či si môžem počas tehotenstva dopriať občas pohár vína? Som v 12. týždni a myslela som, že chuť na všetko, čo by som nemala, sama odíde.

Predtým som si dopriala tak dvakrát týždenne pohár dobrého červeného s manželom a teraz mi to trochu chýba, pretože víno, to bola vždy známka pohody a znamenala príjemne strávený čas len pre nás dvoch s mužom. Ako to teda s vínom je? Môžem si raz za čas dát pohárik červeného? Neovplyvní to nijak vývoj plodu? Ďakujem pekne za vašu odpoveď.

Marianna Souhradová
budúca mamička


Milá Marianna,
Vaša otázka vôbec nie je čudná, obzvlášť, keď ide o prvé tehotenstvo. Veď väčšina z nás si občas rada dopraje dobré pitie, ktoré väčšinou znamená pohodu s blízkymi. Navyše ako to už býva, prvé príznaky tehotenstva na seba občas nechajú dlho čakať a potom zrazu zistíme po skvelej párty, že máme za sebou už siedmy týždeň tehotenstva.

Pohár vína vo výnimočnom prípade nemôže plodu ublížiť. Ale samozrejme v tehotenstve treba byť obzvlášť obozretný a v žiadnom prípade nie je odporúčané piť alkohol. Ak sa chcete dozvedieť všetko nielen o tehotenstvo týždeň po týždni, ale celkovo o materstve, odporúčame vám registráciu na www.hami.sk alebo na infolinke 0800 601 600. Budete pravidelne dostávať e-maily, ktoré vychádzajú z najčastejších otázok nastávajúcich aj skúsených mamičiek.

Všetky otázky sú šité na mieru vždy určitému štádiu tehotenstva a materstva. Pokiaľ by ste kedykoľvek cítila, že potrebujete pomoc a neviete si rady, môžete zavolať na infolinku, kde vám poradia a všetko ochotne vysvetlia skúsené odborníčky. Webové stránky Hami klubu ponúkajú veľa praktických článkov určených pre budúce mamičky, aby mohli prežiť vzrušujúce a radostné obdobie tehotenstva v pohode a bez stresu.

Lucia,
detská zdravotná sestra a výživová poradkyňa

Tento článok je komerčnou prezentáciou.

Na Babywebe tiež nájdete:

Alkohol v tehotenstve
Čomu sa vyhnúť
Víno si neodpustím ani v tehotenstve

3.1.2011 7:37| autor: Redakcia Baby-webu.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist