Boj s nočníkmi i tréning hygienických návykov móže byť zábava

Máte pocit, že by sa Váš drobček už pomaly mohol vzdať plienok, ale nie ste si istá, kedy je tá najvhodnejšia doba začať učiť dieťa chodiť na nočník? Podľa psychológov je to veľmi individuálne a rozhodne sa nesmie nič uponáhľať. To by, naopak, mohlo dieťa odradiť. Veď podľa Svetovej zdravotníckej organizácie majú deti nárok na dennú „cikaciu nehodu“ až do štyroch rokov a na nočné dokonca do piatich!

Obrňte sa trpezlivosťou

Naučiť chodiť dieťa na nočník nie je vôbec jednoduchá úloha. V prvom rade berte do úvahy vyzretosť dieťaťa a jeho schopnosť zadržať väčší obsah moču a potom ho zrazu vylúčiť. To ľahko spoznáte tak, že dieťa má dlhšiu dobu úplne suchú plienku a tá zrazu oťažie a je pekne nafúknutá. Obvykle koncom prvého roka života začne batoľa svoju potrebu vykonávať pravidelne, ale vtedy si ešte neuvedomuje, že rybníček v nočníku urobilo práve ono. Najvhodnejšia doba začiatku nácviku nastáva všeobecne okolo roku a pol až dvoch rokov. Hovorí sa tiež, že dievčatká sú učenlivejšie a chodia na nočník skôr ako chlapci, ale nemožno sa na to spoliehať, pretože každé dieťa je skutočný originál.

Pár nočníkových tipov

•  Zoznamovanie s nočníkom bude jednoduchšie, ak necháte samotné dieťa, aby si vybralo taký nočník, ktorý sa mu najviac páči.
•  Ideálne je, keď má dieťa nočník na očiach, kúpte si aspoň dva, zo začiatku nie je naozaj čas na dlhé dobiehanie.
•  Začiatky dieťaťu uľahčite vhodným oblečením, ktoré si bude vedieť samo a hlavne rýchlo stiahnuť.
•  Rozhodne dieťa do ničoho nenúťte, ale ak sa podarí, dostatočne ho pochváľte a oslávte to s ním.
•  S nočným nácvikom začnite až potom, čo je dieťa aspoň tri noci za sebou suché. Kvôli cikaniu ho v noci nebuďte, nie je schopné uvedomiť si, čo od neho chcete.

Ja sám, ja sama

Či sa Vám to páči alebo nie, deti majú na všetko vlastný názor a neustále niečo nové skúšajú. Berte nácvik na nočník ako hru, ktorú Vám môžu zjednodušiť aj nové Multifunkčné obrúsky NIVEA BABY TODDIES. Ich veľkosť je prispôsobená detským ručičkám a obrázky medvedíkov na obrúsku určite zvýšia pravdepodobnosť, že Vaše dieťatko bude na nočníku spolupracovať. Jemné obrúsky napustené šetrným čistiacim mliekom NIVEA BABY sú 100% prírodné a ich použitie je porovnateľné s umývacou žinkou. Navyše sú biologicky odbúrateľné a možno ich teda spláchnuť do záchoda. Sú klinicky a dermatologicky testované aj pre použitie na pokožku dojčiat a batoliat. Môžete ich preto použiť nielen ako toaletný papier, ale aj na ušpinenú tvár či na ruky často používané na chodenie či maľovanie jedlom.

A ako učíte svoje dieťa na nočník Vy? Inšpirujte sa na:
www.nivea.sk/Tipy-and-rady/baby-care/My-NIVEA-Baby/articles/timeline-articles/toddler2402

11.6.2013 3:16| autor: Komerčná prezentácia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist