KLUB tehuliek (5): Na oslavy sme mohli zabudnúť

Tehuľky z KLUBU sa vyhli bujarým silvestrovským oslavám. Soňu opäť trápilo krvácanie, pokoj zo sviatkov bol tak preč, dokonca jej hrozila nemocnica, Erika vítala Nový rok oddychom.

Tehuľka Soňa: Opäť som krvácala!

Milé tehuľky, ahojte! Krvácanie, strach o dieťa, lekár, dlhé ležanie v posteli či hrozba nemocnice. Tým všetkým som si prešla uplynulý týždeň. Oslavy Silvestra boli teda „papučové“, no bola som rada, že som doma a bez ďalších zdravotných komplikácií. Keď som vám minule písala, že sa mám dobre, asi som to zakríkla. Ešte v ten večer ma totiž prekvapilo krvácanie. Noc som prečkala v strachu a hneď ráno som zavolala svojej gynekologičke. Mala dovolenku!

Nemocnici som sa vyhla.

Našťastie! Lekárka mi ale odporučila zastupujúceho lekára, no spomenula aj možnosť pohotovosti. Tú som hneď zamietla, lebo naposledy som s ňou nemala dobrú skúsenosť. Vybrala som sa teda v obavách k zastupujúcemu doktorovi.

Odľahlo mi až po vyšetrení. Naše bábätko sa mrvilo ako o život. Doktor mi odporučil pokoj a zvýšil mi dávku liekov na 3x denne. Okrem toho mám brať aj celaskon a magnézium. Keby sa mi to nezlepšovalo, mám sa hlásiť v nemocnici.

Predstava, že by som mala tráviť Silvestra v nemocnici sa mi vôbec ale vôbec nepáčila. Preto som pekne poslúchla rady lekára a celé dni som sa ani nepohla z postele, len pre nevyhnutné veci. Krvácanie našťastie prestalo, tak som Silvester mohla tráviť doma s manželom. Pre istotu sme nešli ani na chvíľku do mesta a ostali sme doma v teplúčku a pri dobrom jedle. O polnoci sme si pripili, hlavne na moje zdravie a zdravie maličkého v brušku.

Blíži sa druhý trimester. Hurá!

V novom roku som musela ísť na chvíľku do práce, lebo sa naše oddelenie rozpadlo a každý sa sťahujeme inde, tak som si prišla pobaliť moje veci a aspoň som videla kolegov a išli sme spolu na obed a porozprávali sme sa. Keďže už končím prvý trimester (som v 13. týždni), spolu s ním by sa mali skončiť aj moje problémy, tak mi aspoň povedala moja gynekologička. Nechám sa teda prekvapiť a dúfam, že druhý trimester si budem tehotenstvo už len užívať.

Vaša tehuľka Soňa už v 13. týždni

Bábätko v 13. týždni


Tehuľka Erika: Čakajú ma skríningové testy

Zdravím milé tehuľky! Sviatky som si ani nestihla poriadne vychutnať a už sú preč. No sťažovať sa nemôžem, hoci som sa pre moje tehotenstvo musela vzdať jednej mojej lásky – lyžovania, prežili sme manželom pokojný a romantický Silvester.

Oddych nám spravil dobre

Možno by to niekomu pripadalo nudné, no Silvester a Nový rok som prežila len s mojím manželom vo dvojici. Boli sme na malej chate, ktorú majú moji rodičia na Kysuciach. Obom nám to vyhovovalo, ani ja a ani manžel nemáme radi davy a oslavy plné ľudí niekde na námestí alebo v reštaurácii, takže nám toto vyšlo ako najlepšie možné riešenie.

Keďže sme boli len sami dvaja, leňošili sme a tešili sa jeden z druhého ako aj z toho pokoja, ktorý nám tu v Bratislave chýba. V podstate sme to aj potrebovali, veď ak pôjde všetko dobre, v čo dúfame, budeme mať čoskoro dve maličké deti, ktoré nás budú potrebovať dňom a nocou.

Lyžovanie by bolo rizikom

Jediné, čo ma mrzelo, bolo, že som nemohla ísť lyžovať. Vonku bolo krásne, hoci mrazivé počasie a všade naokolo kopec snehu, tak nás to na svah veľmi lákalo. Ja lyžujem už od detstva a veľmi ma to baví, takže som si nikdy doteraz nenechala ujsť príležitosť ísť si zalyžovať. Tejto zimy sa však musím tohto pokušenia vzdať. Je to predsa len nebezpečné, keďže hrozí riziko pádu, a to by som nechcela riskovať. Nikdy by som si neodpustila, ak by som takýmto spôsobom ublížila naším bábätkám.

Budúci týždeň ma čakajú skríningové testy z krvi a ten ďalší kontrola u môjho gynekológa. Veľmi sa toho bojím, ale dúfam, že bude všetko v poriadku. Držte nám palce, potom vám napíšem, ako to prebehlo.

Vaša tehuľka Erika.

Bábätko v 17. týždni

5.1.2011 9:56 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist