KLUB Tehuliek 34: Už sme všetky mamičkami

Klub Tehuliek privítal na svete ďalšieho človiečika, krásnu Tamarku. Petra sa zotavuje po nečakanom cisárskom, Soňa sa zvyká a užíva si prvé dni „mamičkovstva“.

Tehuľka Soňa: Nevieme sa vynadívať

Prvé dni doma, prvé kúpanie a aj prechádzku s kočíkom mám za sebou. A až na kúpanie vo vaničke úspešne. Voda sa malému nepáči, čo dáva na známosť plačom. Podobne plačom protestoval aj vonku, kde sa mu rovnako ako mne nepáčilo počasie.

Úžasné ksichtíky

Už týždeň si doma žijeme ako rodinka a som rada, že máme také poslušné bábätko. V noci stačí Jurka nakojiť, prebaliť a pekne znovu zaspinká. Budí sa každé dve hodinky, čo je v pohode.

Cez deň spí kratšie, lebo je už hladný a medzitým sa mu musím trošku povenovať. Neviem sa na neho vynadívať, aké krásne ksichtíky stvára, je to naše zlatíčko.

Čo je toto za leto!

Dva dni po prepustení z pôrodnice nás prišla navštíviť pediatrička. Všetko dobre dopadlo, malinký prospieva. Do poradne ideme až keď bude mať mesiac, lebo naša doktorka má najbližšie dva týždne dovolenku.

Na jej odporúčanie sme sa vybrali na krátku prechádzku, ale dlho sme vonku nepobudli. Fúkalo, a to sa Jurkovi moc nepáčilo, tak začal plakať. Doma sme ho potom dali pod okno, aby bol aspoň trošku na vzduchu. Na druhý deň bol len na balkóne a od vtedy sme nikde neboli, lebo vonku sa nedá existovať. Čo je toto za leto!


Náš „zajačik“ Jurko

Prečítajte si tiež:

Kúpeme vo vaničke a vo vedierku
Je dojčenie antikoncepcia?
Sex a šestonedelie

Voda nie je nič pre neho

Jediné, čo nemá malý v láske, je kúpanie. To má u nás na starosti Romino, ja len asistujem. Hneď, ako ho ponorí do teplej vodičky, začne plakať. Stíchne len, keď je otočený tváričkou do vody, čo je zvláštne. Dúfam, že si časom zvykne a bude mať z kúpania radosť.


Jurko je poslušné bábätko

Ešte aj tento týždeň je Romino s nami doma, tak mám väčšiu pohodu. Ak potrebujem, tak ho prebalí alebo popestuje a ja môžem v pokoji oddychovať a zotavovať sa. Behačky po úradoch už máme za sebou. Malý je aj poistený v zdravotnej poisťovni, len čakáme na kartičku poistenca.

Potom už len stačí obehať papierovačky okolo príspevku. Včera sa Jurkovi trošku zapálilo jedno očko, tak mu dávame Ophthalmo-Septonex. Toto isté mal ešte v pôrodnici, ale do 24 hodín mu to prešlo, snáď to tak bude aj teraz.

Vaša mamina Soňa


Tehuľka Petra: Tamarka vitaj!

Trošku ma potrápila, no už je medzi nami, moja krásna dcérka. Najdôležitejšie je, že je v poriadku a aj toľko obávaná nožička bola našťastie len planým poplachom…

Cisársky ma neminul

Som mama. Trošku mi to nedochádza, no pri pohľade na moju Tamarku, si to uvedomujem a som šťastná. Sme ešte v pôrodnici, zotavujem sa, lebo malej sa na svet vôbec alebo vôbec nechcelo. Nakoniec jej museli lekári pomôcť, takže som rodila cisárskym.


Prvá fotka Tamarky mobilom

Robila drahoty!

No poďme pekne po poriadku. S kontrakciami a bolesťami som prišla do pôrodnice40. týždni tehotenstva už v sobotu večer, no malá sa narodila až v nedeľu, robila drahoty :).

Napriek dlhému čakaniu, dohováraniu a kontrakciám som sa neotvárala a trvalo to tak dlho, až museli zasiahnuť doktori. Malá totiž začala mať problémy s dýchaním, už sa chúďa dusila..

Našťastie som mohla byť aj napriek cisárskemu „pri tom“. Sekciu mi totiž nerobili v celkovej anestéze, tak som malú hneď videla. Jej pôrodné miery boli 2840 gramov a 49 centimetrov.

Čítajte tiež:

Komplikácie pri pôrode
Koľko plienok potrebuje novorodenec?

Samozrejme, som bola zvedavá, či je v poriadku. A možno to počuli aj lekári, aký kameň mi padol zo srdca, keď som zistila, že všetko dobré a ani obávaná nožička nie je menšia. Teraz som rada, že už mám za tým, ležíme spolu na izbe a skúšali sme aj prvé dojčenie. No veru musíme sa ešte zabehať.

Držte nám palce, nech sme čo najskôr doma…

Zdravia vás všetkých dve kočky z nemocnice..

27.7.2011 9:51 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist