KLUB Tehuliek 31: Čakáme a čakáme

Obe tehuľky Soňa aj Petra už len čakajú, kedy to na nich príde. Soňa mala dokonca pocit, že už to tu… Peťa si to zas veľmi veľmi želá. Uvidíme, ktoré bábätko sa bude na svet pýtať skôr.

Tehuľka Soňa: Myslela som, že už je to tu

Na pôrod som už vďaka predpôrodnému kurzu teoreticky takmer pripravená. Uvidím, či stihnem ešte poslednú prednášku, lebo sem-tam mám pocit, že to na mňa už ide. Tašku do pôrodnice mám pripravenú, takže len vyčkávam.

Dojčenie – teoreticky zvládam

Počas týždňa som mala pocit, že je to tu. Dva dni v kuse mi tvrdlo bruško a dosť ma pobolievalo. Niekedy až tak, že sa mi ťažko chodilo, ale potom to prešlo. Možno mi pomohla prechádzka. Bola som zvyknutá, že každý deň, keď Romino príde z práce, sa ideme trošku poprechádzať, ale dva dni bolo škaredé počasie a nikam sa nedalo ísť.

Na ďalšom predpôrodnom kurze sme preberali dojčenie, čo je veľmi dôležitá téma. Samozrejme, že teoreticky to vyzerá jednoducho, ale realita je určite iná. Dúfam, že s tým nebudem mať problémy a budem mať dosť mlieka pre nášho malého drobca. Tak dlho sme sa rozprávali, že sme nestihli ani cvičiť, čo mi aj vyhovovalo. Snáď tento týždeň stihnem aj prednášku o šestonedelí, a to už by malo byť z teórie všetko.

Čítajte tiež:

Ako si pripraviť pôrodný plán
Dojčenie – hlavné zásady
Sex po pôrode?

Vitamín S

Tento týždeň bol so mnou v poradni aj Romino a všetko so mnou absolvoval. Najprv ma lekárka vyšetrila a zistila, že som už otvorená na jeden prst.

Naďalej mám užívať vitamíny a manželovi doktorka povedala, že mi môže pridať aj „vitamín S“, tak sme sa dobre pobavili. Potom sme boli na ultrazvuku, kde sa snažila pomerať malého, ale keďže má už úplne nízko hlavičku, bol to dosť problém. Je tam tak smiešne naskladaný, lebo už nemá moc miesta, no kope o stošesť, stále však len na jednom a tom istom mieste. Už som poriadne dokopaná.

Následne lekárka skontrolovala prietoky pupočníka, ktoré sú super a už aj placenta je dozretá, čiže môžem hocikedy porodiť. Nakoniec sme boli na CTG monitore a aspoň Romino videl a počul, ako pri tomto vyšetrení malý vystrája.

Vaša čakajúca tehuľka Soňa


Soňa je už v 39. týždni


Tehuľka Petra: Chcem to mať už za sebou

Priznám sa vám, že by som už rada rodila. Tehotenstvo a veľké brucho ma unavuje a chcem držať svoju dcérku v náručí. No stále nič. Na nálade mi nepridala ani návšteva nemocnice. Aj tam to bolo o čakaní…

Veľké čakanie

Obdobie čakania sa začalo. Stále čakám, kedy to na mňa príde. Každá nápadná bolesť v podbrušku, každá správa o tom, kto kedy začal rodiť, vo mne stále vyvolávajú myšlienky, kedy začnem rodiť ja. Priznám sa, že by som to chcela mať už za sebou, lebo každým dňom je pre mňa tehotenstvo únavnejšie a únavnejšie a podľa toho mám aj náladu.
Jednoducho potrebujem zmenu, ktorá odbremení môj boľaví chrbát a zoslabnuté svalstvo. Tak veľmi sa na svoje bábo teším, že sa už neviem dočkať a práve teraz mám pocit, že je ten správny čas na pôrod. Tak uvidím, či ma moja malá bude ešte dlho držať v napätí.

Polonahá za dverami

Minulý týždeň som bola na prvej gynekologickej prehliadke v ambulancii na Kramároch. No „super“, opäť to bol jeden strašný zážitok. V čakárni bola predo mnou len jedna pani, tak som si povedala, že to bude dnes bleskovka.

Sestrička ma zavolala do miestnosti, kde mi kázala vyzliecť si nohavičky. Podľa oznamu na dverách bolo treba čakať a vstúpiť do ambulancie len na zavolanie. Kým som sa vyzliekala, počula som, že doktor vybavil telefonát, hneď na to ďalší, ktorý trval asi 10 minút.

Potom som si vypočula jedného nespokojného otecka, ktorý so svojou ženou čaká už vyše hodiny niekam do inej ambulancie, ale vyžalovať sa bol u tohto lekára. A tak polonahá som tam stála a čakala na zavolanie sestričky, že môžem vstúpiť. No huráááá, konečne ma po 20 minútach zavolali dnu. Lekár mi spravil kontrolu, zmeral bruško, načúval cez „lievik“ bábo. Potom mi ešte zmeral tep a objednal ma na kontrolu opäť o týždeň.

Okrem toho mi sestrička vypísala papier k odberu krvi, pretože mi rozbor krvi nerobili od odberu pri zisťovaní tehotenskej cukrovky. V rovnaký deň mi spravia znova aj kardiotokografický záznam oziev bábätka.

Prečítajte si tiež:

Ceny predpôrodných kurzov pre mamičky a oteckov
S dieťaťom sa rodí aj matka

Opuchy a cikanie

Pretože mám stále problém so spaním, teda chodím spať až po polnoci a vstávam ráno pred obedom, nestihla som minulý týždeň predpôrodné cvičenie. Pevne verím, že tento týždeň sa mi podarí vstať včas a ísť cvičiť.

K tehuľkovským príznakom sa pridali opuchy nôh a stále častejšie močenie. Opuchy členkov mi ustúpili až po štyroch dňoch, no ten pocit na močenie ma sprevádza stále a všade. Vždy, keď idem niekam nakupovať, tak musím ísť najprv na záchod, aby som si mohla „vychutnať“ nákup a len čo dorazím z nákupov domov, tak najprv sa utekám vycikať.

Skáče mi brucho

Okrem iného som si všimla, že má moja malá aspoň 3krát za deň štikútku, ráno sa budím na to, že mi skáče brucho, lebo malá čká a večerné zaspávanie je o tom istom. Lekárka ma však upokojila, že to nie je nič nezvyčajné, aj keď ja sa pri štikútke cítim zvláštne, lebo to neviem ovplyvniť a nijako jej pomôcť.

Dobrým rozptýlením bola víkendová rodinná oslava u nás doma. Ozaj som sa výborne bavila. Aj keď polovica tém sa niesla okolo tehotenstva, vydržala som oslavovať až do neskorého večera.

Vaša tehuľka Petra


Peťa je v 37. týždni, takto vyzerá v brušku jej dcérka

27.7.2011 7:26 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist