KLUB tehuliek (3): Pôrod aj plán vraj majú ešte čas

Všetky sme na tom podobne. Všetky „sme v tom“, aj keď každá v inom týždni. Rozhodli sme sa „v tom“ navzájom podporiť a podržať sa. Chceme tiež diskutovať spolu s vami, ďalšími tehuľkami na našom diskusnom fóre. Každý štvrtok sa s nami stretnete aj na hlavnej stránke tak ako dnes.

Tehuľka Tina v 29. týždni

Hoci som už doma a nepracujem, čím viac sa blíži pôrod, cítim sa slabšia a slabšia.

Malá sa schovávala

Možno vás dnes budem nudiť, no mám pocit, že je všetko po starom. Už klasicky som bola na pravidelnej kontrole u môjho gynekológa. Objednal ma na posledný skríningový ultrazvuk.

Sľúbila som, že dám vedieť, ako reagoval môj doktor na môj plán pôrodu. No jeho reakcia bola veľmi veľmi stručná: „Máte ešte čas.“ Tak si ešte počkám a vy spolu so mnou :).

Chcela som získať aj fotku malej, no nechcela sa „fotiť.“ Tak zabarikádované dieťa som ešte nevidela, a to isté povedal aj lekár. Pred hlavičkou mala ruky aj nohy. Takže spraviť fotku bolo nemožné.

Vypočítajte si na Babywebe termín pôrodu – klikni

Slabnem

Čím bližšie je termín pôrodu, tým sa cítim slabšia a slabšia. Nemôžem skoro nič robiť, iba sa prechádzať, čo ma dlho nebaví a hneď som zas unavená. Asi budem celý december len ležať.

V práci som už musela skončiť. Pracovala som ako kozmetička a nezmestila som sa s bruškom za lehátko 🙂
Poviem vám, že zo začiatku som sa tešila, ale čím dlhšie som doma, tým sa mi do práce viac chce. Vrátila by som sa….no nevadí, o chvíľku ma zamestná naša dcérka.

Nákupná výprava

Napadlo mi, že už by som mala pomaličky kupovať výbavičku, ale je toho toľko veľa, že neviem čo skôr. Budem si musieť rezervovať na to asi celý jeden deň, no nechám to až na január, nechcem sa pachtiť v predvianočnom nákupnom čase.

Najbližšie ma čaká spomínaný posledný skríningový ultrazvuk, tak skúsime pofotiť maličkú. Uvidíme, ako to dopadne.

Držte sa

Tehuľka Tina


Tina je v 29. týždni, takto asi vyzerá jej dcérka


Na Babywebe tiež nájdete:

Čo máme vedieť z predpôrodného kurzu?
Máte už pôrodný plán?
Nakupujeme na internete

30.11.2011 10:33 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist