KLUB tehuliek (19): Čakanie! Na vyšetrenie či pôrod

Katka mala naozaj namáhavý týždeň, no každodenné vyšetrenia sa ešte neskončili. Takže čaká a dúfa. Petra čaká tiež, no už len na to, kedy pôjde rodiť.

Tehuľka Katka v 27. týždni

V znamení lekárov a vyšetrení. Tak by som nazvala uplynulý týždeň. Nebol totiž deň, počas ktorého som aspoň na chvíľu nebola u doktora.

Schovávačka

Ako prvé ma čakalo 4D sono. Úprimne, veľa som nečakala. Vzhľadom na Nelkine polohy by to bol skôr zázrak, ak by sme mali nejakú peknú fotku.

No na druhej strane, som veľmi dúfala, že sa to tentoraz podarí a uvidíme jej do tváričky. A ako to zhodnotiť? Malá bola celý čas opretá hlavou o maternicu a lekár len ťažko vedel vložiť sondu medzi jej tváričku a stenu maternice. Pokúsili sme sa teda zmeniť jej polohu. Začalo to tým, že som si dala ruku pod zadok aby som bola naklonená do jednej strany a skončilo to polohou na boku.

Snažili sme sa, aby sa otočila, a docielili sme len to, že sa nám nakoniec celá schovala. Tak ju nakoniec lekár ešte pomeral a ukončili sme to.

Vytlačil dve fotografie jej tváričky a napálil CD s videami. Čo sa týka fotky, tak je taká…iná. Iná ako tie, čo má lekár vystavené v čakárni.

Tie sú s jasnými črtami, krásnym rozlíšením a tá moja, no uhm, ja mám malú zombie :).


Vraj sa podobáme 🙂

Neberiem to však tragicky, všetko to vraj záleží na rôznych faktoroch ako dostatok plodovej vody, správna poloha bábätka či správny kontrast. No a ja som mala jednoducho smolu.

Avšak s veľkou dávkou predstavivosti a priestorovým videním, vidno na fotke jej tváričku, noštek, ústočká a očko.

Lekár aj celá rodina zhodnotila, že noštek má po mne – špicatý a do hora. Uvidíme, keď už bude medzi nami. Podľa mňa bude mať črty nás oboch, lebo lekár opäť potvrdil, že nohy má furt rovnako dlhé, takže po tatovi.

Prečítajte si tiež:

Zatočte s alergiou!
10 tipov na cestovanie v tehotenstve bez stresu

Svrbenie a strach

Ako si každý týždeň čítam aj príspevky Miki alebo Peťky, tak som ostala prekvapená krvnými testami na tehotenskú cholestázu u Peťky.

Nevedela som o tejto chorobe a dosť ma to vystrašilo. Mám totiž alergiu na lanolín, čo znamená, že všetky bežne dostupné sprchovacie gély a telové mlieka sú pre mňa škodlivé a vyvolávajú alergiu. Našťastie, záleží aj na tom, koľko lanolínu majú jednotlivé značky.

Musím si tak dávať pozor, aby som jednu a tú istú značku nepoužívala dlho, lebo sa alergia prejaví svrbením. A práve tu vznikol môj strach.

Už dva týždne bojujem so svrbením celého tela. Brala som to ako znak tej mojej alergie, pretože už dlhšiu dobu som používala jednu značku. No po prečítaní Peťkinho článku, som v tom momente bežala do lekárne kúpiť si sprchový gél a krém pre alergikov. Používala som ich 4 dni a svrbenie stále neprestávalo.

V rámci 4D sono prehliadky, som preto lekárovi spomenula tento môj problém a starosti. Bez váhania povedal, že mám prísť čím skôr na odber krvi na pečeňové testy. Dosť som ostala vystrašená, ale tajne som dúfala, že to bude len tá alergia.

Ďalší na rade – urológ

Ráno na druhý deň ma čakala opäť prehliadka u urológa, kvôli zistenému piesku v obličke a tým pichľavým bolestiam.

Lekár ma potešil dobrou správou, že je všetko v poriadku a piesok sa nezväčšuje. Už aj pichľavé bolesti nie sú také intenzívne a zrejme ide naozaj len o sťahy maternice, prípadne, že mi Nelka tlačí na mechúr.

V každom prípade sme sa dohodli na mesačným prehliadkach aspoň počas tehotenstva, nech máme istotu, že sa iné komplikácie nevyskytnú.


Katka s Petrou v modrom:)

Bojím, bojím

Poobede som volala sestričke ohľadom pečeňových výsledkov z predošlého rána. Môj strach neustal.

Sestrička potvrdila vysoké hodnoty, čo má vlastne za následok aj to moje svrbenie. Odporučila mi kúpiť si hepatoprotektíva a vypísala žiadanku na sono pečene.

Našťastie ma ubezpečila, že o tehotenskú cholestázu nejde a sono je hlavne preventívne. Hepatoprotektíva by svrbenie mali dostatočne odstrániť. Sono ma ešte čaká a veľmi veľmi dúfam, že nič nenájdu.

Zaslúžený oddych

Cez víkend sme cestovali opäť k rodičom. Priateľ mal stretávku po 14tich rokoch zo strednej školy, takže tam nesmel chýbať.

Ja som klasicky strávila sobotu u starkej, spolu s otcom, sestrami a synovcom. Bolo krásne počasie, takže sme si aj opekali špekáčiky a grilovali klobásky. Bol to taký pohodový víkend a veľmi sme si oddýchli.

Držte palce, aby všetko dobre dopadlo

Vaša Katka


Katka už je v 27. týždni, takto asi vyzerá aj Nelka, len tá sa schováva:)


Tehuľka Peťa v 39. týždni

Dni plynú a ja by som už najradšej rodila. Jednak, že ma ozaj všetko vyčerpá, no a najmä sa teším na Dominiku.

Nevedela som vstať

Týždeň je za nami, ale ja už počítam dní do pôrodu. Minulý týždeň som ešte stihla poradňu a všetko bolo v poriadku, zatiaľ sa neotváram. Uvidíme, čo nás čaká tento týždeň.

Pôjdem opäť na monitor, tak som zvedavá, ako to tam vydržím. Naposledy som tam ležala 30 minút a potom som sa odtiaľ nevedela postaviť, tak ma boleli kríže. Teraz už nevydržím dlho ležať na chrbte.

Týždeň u maminy

Tento týždeň trávim u mojej maminy, lebo je u nej aj jej sestra, tak aby som bola trošku aj s ňou. Manžel je aj tak v práci a ešte sa nám aj auto trošku pokazilo, tak ho opravuje.

Bola by som teda sama doma, tak som radšej som u našich na návšteve. Cez týždeň som zašla pozrieť aj kolegov do práce, už som ich dlho nevidela. Domov som šla pešo, no a dalo mi to zabrať, ale zvládla som to!

Kúpila som ešte Dominike plachtu do postieľky, lebo nemôžem nájsť tú po synčekovi, asi som ju pri sťahovaní niekde zapatrošila.

Čítajte aj:

Detské postieľky, matrace a doplnky
Test: Aký je váš vzťah k jedlu?

Chute sa mi menia

U mojej maminy je mi tak dobre, že už som stihla pribrať jedno kilo. Papám totiž samé dobroty. Posledný mesiac mám podobne ako Mika chuť na nastrúhanú mrkvu, dávam si k tomu aj jabĺčko ,je to taká mňamka pre Dominiku.

Inak som zistila, že každý mesiac mám chuť na niečo iné. Na začiatku to boli grepy, potom zase pomaranče a sladkosti, neskôr pizza a teraz zase mrkva s jabĺčkom, keď ju nemám jeden deň, úplne mi to chýba.


Peťa má stále iné chute:)

Namiesto strachu radosť:)

Na „návšteve“ sa zväčša celý deň vyvaľujem pred telkou a pozorujem Dominiku, ako sa v brušku hýbe a niekedy sa z toho už aj smejem. Je to sranda, keď sa dá na jednu stranu, mám potom jednu stranu bruška väčšiu ako druhú.

A hlavne, keď sedím za počítačom, vtedy tam stvára akrobacie, asi chce, aby som išla radšej odpočívať. Všetci sa ma pýtajú, či sa nebojím pôrodu a neviem, čím to je, ale ja sa naň už strašne teším. Dúfam, že nebudem z neho sklamaná. Je pravda, že pri prvom som mala obrovský strach od začiatku tehotenstva a teraz asi keď už viem, do čoho idem, sa bojím menej.

Pri synčekovi celý pôrod prebehol veľmi rýchlo, za 5 hodín od odchodu z domu bol Robko na svete. Veľmi dúfam, že to bude aj teraz tak.

Rozhodla som sa, že si zaplatím nadštandardnú izbu, ale len preto, aby som mala kúpeľňu na izbe. Manžel pracuje v nemocnici a vraj majú zamestnanci zľavu na služby, tak dúfam, že aj toto sa bude do toho rátať.

Vaša tehuľka Peťa


Katka tu je v 25. týždni a Peťa v 37. týždni
Foto: Braňo Herchl


Petra už je v 39. týždni, pôrod je ozaj „za dverami“.

28.3.2012 6:45 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist