KLUB tehuliek (17): Choroby preč, preč!

Peťa už začne chodiť k pôrodníkovi, niekedy má pocit, že Dominika z nej už „vypadne“. Katku zas trápi prechladnutie, Nelke však už stihli vybrať kočík.

Tehuľka Katka v 25. týždn!

Čoraz viac sa mi zdá, že týždne ubiehajú neskutočne rýchlo. Podľa mňa to bude už aj tým, že sa nám počasie umúdrilo a vieme si toho naplánovať oveľa viac. Slniečko začalo vykúkať a provokovať nás svojimi lúčmi. A ja som svoj pobyt vonku, asi aj dosť precenila, pretože ma premohla nádcha.

Bojujem sprejom do nosa

Spočiatku som bola len slabá, slzili mi oči od únavy a neustále som kýchala. Potom sa k tomu pridal upchaný nos a bolesti v hrdle. To som sa už musela začať poctivo liečiť. Vtedy som zistila, aká náročná je v tehotenstve aj liečba tých inak bežných ochorení. Musíme si dávať pozor, aké lieky môžeme a v akom množstve.

Klasické paracetamolové teplé nápoje alebo paralen, acylpyrín sú zakázané a odporúčajú sa len homeopatiká.
Osobne s nimi nemám dobré skúsenosti, lebo nezaberajú rýchlo, no zas na druhej strane neubližujú bábätku a šetria aj moje obličky.

Kúpila som si teda len sprej do nosa s morskou soľou a tabletky na hrdlo. Tie som mala už aj v minulosti počas prvého trimestra a zabrali vynikajúco, aj keď chutia trpko.

Okrem toho dopĺňam tekutiny harmančekovým čajom. A teda aj dnes som ostala radšej doma a tento článok vám píšem z postele :).

Vybrali sme kočík

Dôvod, prečo som cez víkend ani nemala čas na liečbu, bol ten, že sme mali veľkú rodinnú návštevu. Priateľov otec robí dlhé roky v zahraničí a práve v piatok sa vracal po dvoch mesiacoch na dvojtýždňovú dovolenku. Preto sa u nás stretla celú priateľova rodina. Mali sme „full house“.

V sobotu sme sa vybrali s jeho rodičmi do Hlohovca pozrieť kočík pre malú Nelu. My s priateľom sme ho už mali vybratý vopred, ale keďže chcú kočík kúpiť priateľovi rodičia, chceli sme, aby videli, aký sa nám páči. Našťastie sa páčil aj im :).

Prečítajte si tiež:

Pred nákupmi pozrite našu databázu nebezpečných výrobkov!
Homeopatia verzus klasická medicína

Prípravy a nákupy

Ide o kombináciu látka – koža, plus má veľkú vaničku a aj odkladací priestor pod kočíkom. Už ho stačí len objednať a dohodnúť čas dodania.

Boli sme prekvapení, keď nám povedali, že na kočík sa čaká 4 až 6 týždňov, s tým, že už čakali aj 12. A dokonca už teraz majú objednávky na august.

Dúfam, že nám to stačí riešiť koncom apríla a všetko príde včas. Zároveň sme si cez ich internetový obchod už vybrali aj postieľku a posteľné príslušenstvo.

Dosť som si zakladala na tom, že chcem postieľku s posuvným bokom a pohyblivým roštom. To sa mi aj splnilo, takže už len pekne spísať jeden veľký zoznam a v správnom čase všetko objednať. Výhodou je to, že to nakúpime v jednom obchode a nemusíme behať do viacerých.

Liečenie sa začalo

Po Hlohovci nasledovala Bratislava a nákupné centrá. Osobne som už toho mala dosť a už ma prestalo baviť chodiť z obchodu do obchodu. Našťastie sme sa nezdržali dlho a vrátili sa domov včas.

Včas na relax a wellness na termálnom kúpalisku. Nakoľko som bola chorá, ostala som ako jediná doma, zababušená pod dekou a s teplým čajom po boku. Ostatní sa však vytratili na dve hodiny do teplých bazénov s výrivkami a poriadne sa zrelaxovali. Mohla som im len ticho závidieť.

Ešte šťastie, že to máme len dva kilometre od domu a môžem dohnať zameškané v ktorýkoľvek iný víkend, keď už budem fit.

Chaos na kurze

Trošku som ostala sklamaná z predpôrodných kurzov. Dáko sa to začalo celé zamotávať a dezorganizovať. Pôvodne boli naplánované na piatok. Avšak, nie každej z nás to vyhovovalo, a tak sme sa snažili nájsť nejaký kompromis. Potvrdilo sa mi však, že pokiaľ sa aj našiel nejaký náhradný termín, tak ten bol aj tak zrušený a nahradený ďalšími dvoma.

Takže zatiaľ som bola len na tej prvej zoznamovacej hodine, keďže ďalšiu dohodli na sobotu, v čase, keď sme obzerali v Hlohovci kočík.

Uvidím, ako to bude pokračovať ďalej. Bola by som však najradšej, ak by sa stanovil jeden konkrétny deň a čas (ako to bolo na začiatku dané) a nemenilo sa nič.

Uvedomujem si, že zladiť viacerých, je náročné, ale vždy sa niečo vyskytne, prečo jedna alebo druhá nemôže prísť. Neverím, že kurzy budú prebiehať v plnom počte stále. Najbližšie je dohodnutý utorok.

Nelka! Fotenie

V ten istý deň mám aj 4D sono. Neviem sa už toho dočkať, hlavne preto, aby sme sa uistili, že žiadne vývojové anomálie nehrozia a Nela sa vyvíja v poriadku. A osobne by ma veľmi potešilo, ak by som si mohla odniesť krásne 3D zábery Nelinej tváričky.

Pri posledných vyšetreniach sa nám Nela vykrúcala tak, že nebolo možné spraviť žiadnu fotku. Preto mám doteraz len jednu jedinú fotku z celého tehotenstva. Ak by Nela poslúchala a získala by som aj zábery jej tváričky, tak vám ich určite najbližšie aj ukážem 🙂

Vaša Katka


Katka je v 25. týždni, takto asi vyzerá aj jej bábätko.


Tehuľka Peťa v 37. týždni

Niekedy mám pocit, že už prasknem, malá ma tak tlačí… Doktor ale vraví, že sa ešte nič nedeje. Musím teda vydržať, som však už pripravená, tašku mám zbalenú :).

Chlapcov vymenili baby

Tento týždeň som mala dosť nabitý. Ako som spomínala, bola u mňa kamarátka na návšteve a trošku ma to vyčerpalo. Potom som si však dopriala výdatný spánok.

S kamarátkou sme sa stále mali o čom rozprávať, keďže aj ona čaká bábätko, a to v poradí už tretie. Bude mať dievčatko, fakt sa teraz rodia samé baby :).

S kamarátkou sme boli dokonca spolu aj v poradni, lebo chodíme k tomu istému doktorovi. Aj keď som čakala Robka, tak sme boli naraz tehotné a tiež nám vychádzali spoločné poradne. Vtedy bola dokonca tehotná aj moja sestra, tak sme chodili všetky tri spolu, čo bolo super. Sranda, že vtedy sme všetky tri čakali chlapcov :).

Cholestáza sa nepotvrdila

A ako som teda dopadla na poradni? Celkom dobre akurát som jeden deň bola trošku nervózna, lebo som čakala na výsledky pečeňových testov. Nakoľko ma celý týždeň svrbelo celé telo, doktor povedal, že to môže súvisieť s takzvanou tehotenskou cholestázou.

Našťastie výsledky dopadli dobre a nepotvrdilo sa to. Doktor mi okrem toho robil ster na streptokoka a už od budúceho týždňa budem chodiť do poradne do nemocnice.

Ešte som bola vybaviť pre Dominiku pediatričku, keďže som s tou, ktorú som mala pri synčekovi, nebola spokojná, a okrem toho sme sa sťahovali. Nechala som ti teda poradiť od mamičiek, ktoré tu bývajú, a tak som zašla za lekárkou podľa ich rád…

Dúfam, že budem spokojná, doktorka aj sestrička boli veľmi milé a na prvú návštevu prídu ku nám domov.
Akurát jedna vec ma trošku zarazila, že čakáreň bola veľmi malinká, a to bola dokopy pre dve doktorky.

Bolesti

Cez víkend som bola navštíviť moju najlepšiu kamarátku, spravili sme si malý výlet keďže ona býva pri Trnave. No cesta späť mi už robila problémy, museli sme si aj na chvíľku oddýchnuť.

Keď totiž dlhšie sedím, začne ma strašne bolieť chrbát a bruško. A keď sa do toho ešte začne Dominika hýbať v brušku, je to ešte horšie, niekedy až bolestivé. Ani neviem, koľko som pribrala, lebo nemám doma váhu, budem sa musieť odvážiť v poradni.

Čítajte aj:

Čo potrebujete pre bábätko? Mamičky radia
Príprava bytu na príchod bábätka

Som zbalená, už len čakám

Konečne som sa dostala aj k baleniu tašky do pôrodnice. Dobalila som, takže už len čakať…. Teraz už iba naháňam tatina, aby dokončil prebaľovací pult a stojan na vaničku, ale vraj on to všetko postíha, nemám sa báť. Už s tým začal, ale ja by som už najradšej mala všetko nachystané.

Ale ako povedal tatino, že však dievčatá sa rodia neskôr, že sa nemám strachovať. Mne však pripadá, akoby som už išla prasknúť. Keď trošku chodím, cítim zospodu také tlaky, akoby mi malá už dole tlačila, ale keď si oddýchnem, tak to prejde. V poradni mi doktor okrem toho povedal, že som ešte úplne zatvorená, takže sa nemusím báť žeby mala „vypadla“.

Ešte sme tento týždeň stihli aj tehuľkovské fotenie, ale už iba ja s Katkou ,škoda že Mika nemohla prísť, ale radšej nech doma oddychuje. Zábava aj tak bola super a nabudúce už pôjde na fotenie aj Dominika a dúfam že aj Mika a Šarlotka:-)

Vaša tehuľka Peťa


Peťa už je v 37. týždni, pôrod je „za dverami“.

8.3.2012 6:06 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist