KLUB tehuliek 16: Ach tá práca…

Obe tehuľky potrápila cez týždeň robota. Petra zvládla sladký glukózový test, Soňa si zas život „osladila“ masážou pre tehotné.

Tehuľka Soňa: Vyskúšala som masáž

Možno trochu hormónmi, no určite aj náporom v práci som bola v robote, ktorú mám inak rada, vytočená a unavená. Potom všetkom som si dopriala relax v podobe masáže. Bolo to úžasnééé.

Od únavy som zaspala

Tento týždeň bol náročný. V práci sa to kopí a nároky na naše výkony stále rastú. Už ma to prestáva baviť a to mám svoju prácu rada, no takto to ďalej nepôjde. V piatok som dokonca musela odísť skôr, lebo so mnou lomcovali hormóny a všetko ma vytáčalo.

Doma som si potom pokojne ľahla k telke a bolo mi fajn. Po celom týždni som bola taká unavená, že už ôsmej večer som bola v posteli a prespala som až do rána. Takto si svoje tehuľkovanie nepredstavujem…

Ako znovuzrodenie

V sobotu sme mali ísť na výlet do ZOO do Bojníc, ale keďže počasie sklamalo a boli len 3°C nikam sme nešli, tak sme aspoň pochodili po návštevách.

Prvýkrát som bola vyskúšať relaxačnú masáž pre tehotné a bolo to fakt super, keďže chrbát v tehotenstve dosť trpí. Samozrejme masérka vynechala krížovú oblasť, ale bol to fajn relax a cítila som sa ako znovuzrodená.

Na brušné tance chodievam stále a veľmi sa mi to páči, dúfam, že budem vládať aspoň do nástupu na materskú dovolenku. Navyše sme tam aj dobrý kolektív. Snažila som sa odhadnúť podľa veľkosti bruška, v ktorom týždni sa baby asi nachádzajú, ale vôbec mi to nejde. Každá žena je iná…


Bábätko v 24.týždni


Tehuľka Petra: Nízky tlak ma prekvapil

Asi to bolo počasím, utešovala som sa, keď mi lekárka tento týždeň namerala ozaj veľmi nízky tlak. Celkom ma to vystrašilo. Okrem toho ma nepotešili ani v práci, moja náhrada neprišla.

Žiadna chutnučká vodička

Tento týždeň som ale šťastlivo prežila glukózový test a dokonca to nebolo vôbec také strašné, ako o tom kolujú fámy. Ráno som prišla nalačno do ambulancie, kde chodím na odber krvi. Sestrička mi hneď strčila do ruky akýsi pásik papiera so žltou vrstvou na konci, ktorú som musela ísť ocikať.

Priniesla som ju späť, žltá farba sa nezmenila, a tak mi namiešala glukózový prášok s vodou. S nechuťou som sa na ten pohár pozrela, domiešala ešte nerozpustený spodok na dne. Potom som si jemne uchlipla, aby som zistila, či mám vytiahnuť z tašky citrón.

No na moje prekvapenie to nebolo také presladené, ako som si predstavovala podľa rečí priateliek, ktoré to majú už za sebou. Žiadna chutná vodička to síce nebola, tak som ju vypila na štyrikrát. Doplnila som to ešte pollitrom čistej vody a uhniezdila som sa do stoličky, aby som prečkala najbližšie hodiny.

Pôjdem na PNku

Našťastie som bola o hodinu a pol objednaná aj na kontrolu k doktorke. Hodina podriemkavania ubehla veľmi rýchlo a presunula som sa do čakárne k doktorke. Kontrola prebehla v poriadku, bábo je podľa ultrazvuku čulé. Akurát som bola prekvapená z nízkeho tlaku, ktorý mi namerali.

Trošku ma to vystrašilo, no v ten deň pršalo a necítila som sa moc dobre. No tlak 100/50 som ešte nikdy nemala. Posťažovala som sa na únavu, ktorú pociťujem po každom dni v práci. Dohodli sme sa s doktorkou, že bude lepšie, ak od apríla nastúpim na PN-ku.

Po vyšetrení som sa opäť vrátila do čakárne na glukózový test. Dostala som zas ten istý papierik na ocikanie.
Teraz sa už sfarbil nazeleno, no a ja doteraz neviem, či je to v poriadku alebo nie. Videla som však, že aj inej tehuľke sa sfarbil rovnako.

Sestrička mi potom vzala krv zo žily a aj z prsta. Výsledky sa dozviem pri najbližšej kontrole u svojej lekárky. Termín mi dala o dva týždne.

Dochádzajú mi sily

V práci som sa tešila na svoju novú kolegyňu, ktorá mala nastúpiť miesto mňa. Hneď ráno si ma zavolala k sebe riaditeľka. Fajn, potešila som sa, že ma s ňou ide zoznámiť. Žiaľ, bola tam sama a na stôl položila niekoľko životopisov. Nová kolegyňa vraj nenastúpi a musíme rýchlo hľadať niekoho iného.

Toto bola už tretia kandidátka, ktorá na poslednú chvíľu odriekla. Mne dochádzajú sily a tak neviem, či vôbec ešte niekoho zaúčať budem, pretože by som si rada pred nástupom na materskú vybrala celú svoju dovolenku (mám skoro celú minuloročnú a aj tohtoročnú), poriadne si oddýchla a pripravila malými rekonštrukčnými prácami dom.

Záleží mi na tom, aby som moju malú priviedla do pekne upraveného domčeka, kde sa budeme spolu cítiť dobre. Už sa na to veľmi teším.


Petra je v 22. týždni, takto sa vyvíja jej bábätko.

27.7.2011 7:30 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist