KLUB tehuliek 14: Pripravujeme sa na novú úlohu. Úlohu matky

Hurá bude to dievča. Teší sa tehuľka Petra, ktorá bola na morfologickom ultrazvuku, Soňa, ktorá čaká chlapca, je zas zvedavá na všetko, čo sa týka tehotenstva a materstva.

Tehuľka Soňa: Študujem, pozerám, no už aj nakupujem

S manželom sme tento týždeň kúpili prvú vecičku pre naše bábo. Ide o prebaľovaciu podložku na prebaľovací pult. Okrem nakupovania sme stihli po dlhom čase aj kultúru.

Merania bábätka

Týždne ubiehajú ako voda. Ako každá tehuľka kupujem si časopisy pre mamičky a čítam všetko rad radom, prípadne si nájdem nejaké zaujímavosti na internete. Dozvedela som sa, že od 22. týždňa tehotenstva, v ktorom sa práve nachádzam sa už bábätko nemeria od hlavičky po zadoček, ale od hlavičky po päty. Som preto zvedavá, koľko meria náš krpec, lebo ho už dlho nemerali, aj keď to nie je vždy ľahké, keď sa stále vrtí.

Máme prvú vec do výbavičky

Víkend bol pre môjho Romana čiastočne pracovný, tak ma ku koncu dňa vzal na večeru a pobehali sme pár obchodov. Popozerali sme kočíky, autosedačky a hlavne prebaľovacie pulty. Aj sme kúpili prvú vecičku pre bábätko, a to veľkú prebaľovaciu podložku, podľa ktorej mi Romino urobí prebaľovací pult na našu komodu.

Po dlhšej dobe sme sa boli kultúrne vyžiť v divadle. Boli sme na komédii v divadle GUnaGU a celý čas som sa tak smiala, že ma bolelo brucho. Malý sa ani nepohol a pokojne spinkal, myslela som si, že bude kopať ako o život, ako to robí v poslednej dobe v nedeľu skoro ráno a ja sa nemôžem vyspať.


Bábätko v 22. týždni


Tehuľka Petra: Vytúžená dcérka!

V brušku nosím dievčatko. Som šťastná, tak veľmi som si dcérku želala. Ešte lepšie však je, že celý morfologický ultrazvuk dopadol dobre.

Jupíííí

Odpoveď na mnohé otázky mňa a aj mojich blízkych: „Čo to bude, či chlapec alebo dievčatko?“, mi dal morfologický ultrazvuk. Hoci som mala z vyšetrenia riadne obavy, všetko bolo nakoniec fajn. Dieťatko mi doktor skontroloval od hlavy až po päty. Každý kúsok jeho malého telíčka. Najprv hlavičku, telíčko, nôžky a rúčky a nakoniec zisťoval pohlavie.

Bábätko sa najprv nechcelo správne ukázať, tak mi doktor povedal, že to zatiaľ vyzerá na chlapca, ale že si nie je istý, pretože sa stále otáčalo.  Nakoniec sa nám bábo ukázalo a so stopercentnou istotou mi doktor oznámil, že to chlapec nebude. Takže dievčatko. Hurá-hurá, mala som chuť zakričať, tak veľmi som si ju želala.


Dcérka na ultrazvuku

Otecko videl svoje bábo prvýkrát

Doktor mi ešte upresnil týždeň tehotenstva, v ktorom som. Začala som 20. týždeň a bábätko meria skoro 22 cm a váži už okolo 350 gramov. Celé vyšetrenie trvalo asi 20 minút, už som bola z toľkého ležania v celku nervózna.
Ale nervózny bol aj otecko bábätka, prvýkrát videl svoje bábo a bol to preňho úžasný zážitok.

Hľadám meno

Keďže už viem, že budem mať dcérku, začala som uvažovať o mene. Rozhodnutá ešte nie som. Do úvahy prichádza iba zopár mien, no možno sa budem rozhodovať až do pôrodu. Začala som cítiť už prvé pohyby. Je to neskutočne krásny pocit. Vždy, keď si môžem v pokoji poležať, cítim, ako ma už okopkáva nožičkami.

Cítim sa však čím ďalej viac unavená. Celý týždeň zažívam od rána do včera v práci stres, a tak uvažujem o aspoň týždňovej PN-ke. Potrebujem si od práce aspoň na čas oddýchnuť, poriadne vypnúť, veď nie som stroj. Dúfam, že to moji nadriadení budú chápať, lebo teraz v čase ročnej závierky na mňa zvyšujú svoje nároky a novú kolegyňu na moje miesto ešte neprijali.


Petra je v 20.týždni, takto sa vyvíja jej bábätko.

9.3.2011 9:57 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist