27. 5. 2017  |  Meniny: Iveta

Ultrazvuk

Ultrazvuk je využívanou a bezpečnou metódou používanou v tehotenstve na vyšetrenie plodu. Graviditu je vďaka ultrazvuku možné pozorovať od 5. týždňa tehotenstva. Okolo 7 týždňa tehotenstva je už rozpoznateľný tlkot srdca. Viac ...

Ultrazvukové vyšetrenia počas tehotenstva

S ultrazvukovým vyšetrením sa počas tehotenstva stretne každá žena minimálne trikrát, zvyčajne aj viackrát. Výhodou tohto vyšetrenia je to, že ide o metódu, ktorá je neškodná tak pre nastávajúcu mamičku, ako aj pre jej plod, a môže sa preto opakovať viackrát. Celý článok »

Rázštep – nevítaný spoločník

Každá matka sa určite teší na chvíľu, keď na ultrazvuku uvidí svoje bábätko, aj keď pripomína len rozmaznanú čiernobielu škvrnu. Niekedy však, žiaľ, ultrazvuk ukáže veci, o ktoré nikto nestojí. Napríklad to, že bábätko má rázštep. Čo to vlastne je... Celý článok »

Čo dokáže prenatálna diagnostika

Čakáte bábätko a máte pochybnosti, či bude zdravé? Vďaka prenatálnej diagnostike už dnes dokážeme nazrieť matke prírode „do kuchyne“. Prinášame základný prehľad prenatálnych vyšetrení. Celý článok »

Ultrazvuk

Ultrazvuk v tehotenstve Pri ultazvukovom vyšetrení sa sondou prechádza po koži s použitím špeciálneho gélu. V rannom štádiu tehotenstva používa gynekológ pre vyšetrnie tzv. vaginálnu sondu. Tá mu umožní podrobnejšie vyšetrenie napr. vaječníkov a... Celý článok »

Naposledy navštívené