Tehuľka LIVE! – „Sme v polčase!“ 20. týždeň

Milé mamičky, nemamičky, čakateľky, snažilky alebo oteckovia, minulý týždeň som vám priblížila prípravy na dovolenku a dnes sa budem venovať zmenám v mojom brušku, čo u nás „frčí“ v jedálničku a ako to celé prežívam v období, keď som presne v polovičke tehotenstva.

Milí čitatelia, už tretí týždeň spolu s nami sledujete tehotenstvo našej tehuľky Gabiky z Bratislavy. V našich príspevkoch sprevádzaných i unikátnymi videami, komentármi lekára, či jej najbližšieho okolia vám naša mamička Gabika bude približovať aj svoje pocity a vlastne všetko, čo súvisí s najväčším zázrakom života – jeho zrodením. Sledujte toto dobrodružstvo s nami aj naďalej!:-)

U nás doma sa stále niečo deje, neustále sme v pohybe. Po minulé dva víkendy sme oslavovali synčekove druhé narodeniny a tak sa nakupovalo, chystalo a najmä upratovalo. Pri takom frmole niekedy aj zabúdam, že druhé bábätko chodí všade so mnou a všetko to prežíva. Pri prvom tehotenstve som v pokoji presedela celý deň v práci, usmievala sa na ľudí a spokojne si hladkala bruško. Mám pocit, že toto bábo trošku o to ochudobňujem.

Ešte, že mám manžela, ktorý na to všetko dohliada. Cez víkendy a podvečer cez týždeň mi káže oddychovať, sadnúť si na hodinku a nič nerobiť. Sleduje a kontroluje ma, či si nezabúdam brať výživové doplnky. A každý večer, keď mi dochádza energia, mi natiera bruško krémom proti striám a prihovára sa s láskou potomkovi: „No čo, poslúchalo si maminku?“ Už sa nevie dočkať, kedy bude bábo väčšie, aby ho cítil na dotyk.

Tento víkend po nachystaní asi 50 chlebíčkov som sa vyvalila na sedačku, pustila si telku a relaxovala. A vtedy som to prvýkrát ucítila. Bábätko sa hýbalo. Určite kývalo ručičkami a nožičkami, taký to bol pohyb. Jemný, ako keď plávajú rybičky v akváriu, ale presný. Bolo to úžasné, trvalo to asi minútku a bol to taký malý zázrak.

Stále mám sviežo v pamäti, keď som sa pri prvom tehotenstve sledovala každú minútu a čakala na moment, kedy pocítim tie rybičky. V tom čase som ešte presne nevedela odlíšiť pohyby medzi bábätkom a putovaním pol kila kyslej kapusty mojimi útrobami :-). Nesmejte sa, niekedy to je naozaj veľmi podobný pocit, ale dnes ho už rozpoznám.

Keď sme už pri tej kapuste, nedá mi nespomenúť, že kyslé potraviny a najmä veľa zeleniny u nás stále „frčia“. Táto malá rybička vo mne je asi závislá od šalátových uhoriek. Tak ako hlásali propagačné letáky za minulého režimu „jedno vajce denne“, tak ja musím mať uhorku. Po mesiaci jedenia už nemusí byť ani s kyslou smotanou a nálevom, stačí osolená :-). V živote som jej toľko nepojedla, ešte dobre, že to je zdravé jedlo.

Manžel sa mi jedálniček snaží spestriť a občas cez obed zavolá, na čo mám chuť. Som rada, že má so mnou takú trpezlivosť, niekedy viem dobre vymýšľať. Minule som si napríklad zmyslela „chrumkavú kačicu na hríboch“. S ako chuťou som ju zjedla, s takou rýchlosťou zo mňa aj „vypochodovala“. A to som si naivne myslela, že vracať už nebudem :-).

Už sa teším, keď bude leto v plnom prúde a budeme si s bábätkom môcť dopriať čerstvé broskyne, melón či nektárinky, to sa mu bude určite páčiť.

Čoskoro nás čaká veľká poradňa a ja sa už neviem dočkať kedy ten malý poklad opäť uvidím.

O týždeň „dočítania“

Vaša Gabika

Bábätko v 20. týždni… pol cesty na svet má už za sebou:-)

Komentár k obrázku nájdete tu

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist