Tehuľka LIVE! – Na pôrod ešte nemyslím… 30. týždeň

Ako išlo vajce… Máme tu tridsiaty týždeň a ja sa cítim ako to vajce. Len puknúť a puknúť. Keď sa mi ešte minulý týždeň zdalo, že bruško nepodrástlo, teraz si pripadám, ako keby som prehltla futbalovú loptu.

Dobré je to, že malinký už nemá toľko miesta, a tak sa priveľmi nehýbe. Pohyby sú pomalšie. Už je krásne vidieť, ako sa prevaľuje, posúva ručičku. To najčastejšie.

Na druhej strane cítim omnoho väčšie napätie, ako keby ma ťahalo k zemi. Gravitácia očividne nepustí:-). Keď si ľahnem na gauč alebo idem spať, tak si musím bruško podložiť dekou. Je to omnoho pohodlnejšie. Však ešte desať týždňov a bude dobre. Musíme to nejako spolu vydržať.

Nech žije príroda

Posledný víkend sme mali opäť nabitý program. Tentoraz sme sa vybrali na biofarmu kúsok za Bratislavou. Nech to moje mestské dieťa vidí, ako vyzerá živá krava, prasa či sliepka. Adamovi sa tam veľmi páčilo. Majú tam pekné preliezky, trampolínu a zo zvieratiek u nás zabodovali najmä sliepky a kravička:-). Chutili mu aj pirohy a mne kapustnica.

Na topánkach sme si nejakú tú farmu priniesli aj domov a prišlo mi to ako milý suvenír. Keď má byť niečo natural, tak nech to je natural, so všetkým, čo k tomu patrí:-). V nedeľu sme boli pri rybníku pozrieť rodinu.

Chlapci sa počlnkovali, nachytali trochu bronzu a ja som oddychovala. Bola to príjemná zmena. Trošku som pokonverzovala na inú tému ako deti, prišla na iné myšlienky.

Matriošky, stany a iné módne tragédie

O dva týždne sa chystáme na svadbu. A tu sa zase a opäť dostávame k populárnej téme: čo na seba a na tú moju nešťastnú nohu? Potrebovala by som nejaké spoločensky prijateľné topánky. Dlho som si nič také nekupovala. K malému mi vystačia a najmä sú najpohodlnejšie tenisky, šľapky.

Hlavne niečo na platforme, v čom sa nezabijem, keď za ním utekám dolu kopcom:-). Keďže som po prvom pôrode musela zlikvidovať „botník“ (už som sa vám na túto tému sťažovala), ešte som si nestihla doplniť zásoby topánkami typu lodičky.

Teraz sa moja noha začína podobať tej Shrekovej. Trošku mi napuchli, takže mám pocit, že sú viac širšie ako dlhšie. A skúste niečo na takú nohu zohnať, aby to ešte aj vyzeralo k svetu! No nič, v najhoršom pôjdem v tých šľapkách. Aj tak sa mi nikto nebude pozerať na nohy, ale na brucho, nie?

Obehla som už aj pár obchodov s oblečením. A poviem vám, som nesmierne rada, že nežijem v dobe našich mám. Keď si predstavím, v akých „stanoch“ museli vtedy chodiť… V duchu hesla: „Musím pôsobiť odpudivo a neforemne, lebo som tehotná.“, tak mi ich je aj takto spätne ľúto.

Móda je toto leto k tehuľkám veľmi priaznivo naklonená. „In“ sú dlhé tričká, voľné zvršky a nohavice s elastickým pásom, dostupné v obchodoch pre smrteľníkov, kde nestoja „majland“ ako v tých špecializovaných obchodoch pre nás. Niežeby som proti nim niečo mala. Aj keď je jasné, že tie modely sa nerobia pre tehuľky, tak nám väčšina „padne“.

Je pravda, že keď som si obliekla pár nariasených šiat, vyzerala som v nich ako matrioška (pozn. pre tie mladšie ročníky, to je drevená hračka z Ruska), ale nakoniec, na nejaký štvrtý pokus som našla celkom schopný model, v ktorom nepripomínam utekajúcu guľu:-). Rozhodne to bola menšia dráma, ako keď som si kupovala plavky:-).

Určite si poviete, ako keby ju iné nemalo trápiť. Ale ja sa ešte nechcem zaoberať a stresovať otázkami pôrodu a najmä, čo bude potom. Mám ešte sladkých desať týždňov a času na paniku ešte dostatok:-).

Tak zatiaľ „dočítania“!

Vaša Gabika

Milí čitatelia, pripravili sme pre vás ďalšie Gabikine fotografie. Pozrime sa spoločne na to, ako jej bruško rástlo počas jednotlivých týždňov. V 17. týždni tehotenstva malo obvod 93 cm, v 21. týždni jej narástlo na 98 cm a v 25. týždni malo 102 cm. V 29. týždni – keďže fotografovanie sa uskutočnilo minulý týždeň – sú to plus 3 centimetre!:-) Obvod bruška je teda 105 cm.

Pozrime sa na drobčeka v jej brušku v 30. týždni…

Komentár k obrázku nájdete tu.

Viac o téme: bruškodieťapôrod

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist