Tehuľka LIVE! – Dovolenka pred nami alebo ach, tie plavky… 19. týždeň

Milé mamičky, nemamičky, čakateľky, snažilky alebo oteckovia,
minulý týždeň som vám priblížila poradňu a keďže ďalšia je o 2 týždne a ja sa stále cítim výborne, napíšem vám, čo sa u nás dialo tento týždeň.

Milí čitatelia, už druhý týždeň spolu s nami sledujete tehotenstvo našej tehuľky Gabiky z Bratislavy. V našich príspevkoch sprevádzaných i unikátnymi videami, komentármi lekára, či jej najbližšieho okolia vám naša mamička Gabika bude približovať aj svoje pocity a vlastne všetko, čo súvisí s najväčším zázrakom života – jeho zrodením. Sledujte toto dobrodružstvo s nami aj naďalej!:-)

Vytúžená dovolenka… čo môže byť krajšie ako oddych s bruškom na slniečku a pri vode?

Letecké dovolenky v ďalekom zahraničí s takými malými detičkami, ako sú tie naše, osobne neuprednostňujem (rátam už aj to v brušku). Pre mňa to je stres. Na druhej strane dávam „klobúk dole“ pred tými mamičkami, čo to zvládnu a ešte pri tom aj zrelaxujú. Ja k takým nepatrím. Mám rada svoje pohodlie, blízkosť domova a lekára, tak sme vždy „iba na skok“. Preto chodievame na dovolenky väčšinou na Slovensko, prípadne do okolitých krajín. Tento rok sa chystáme do Čiech.

Takže čo pre mňa ako pre tehuľku znamená ísť na dovolenku k vode?

Teda, samozrejme, okrem konzultácie s pani doktorkou, či mi to odporúča, modlením sa, aby dali manželovi dovolenku, a na záver dúfajúc, že dieťa neochorie a pobalím, čo treba?
Odpoveď bola jasná: plavky.

Tak som otvorila doma skriňu v nádeji, že niečo vylovím, čo mi sadne. Všetky mám dvojdielne, tak vyberám, čo je stále túto sezónu „in“. To som ešte plná optimizmu. Prvá skúška ..a už mi to je jasné. Nenarástlo mi iba bruško, ale aj prsia. A to tuším o dve čísla!! (Niežeby som si to doteraz vôbec nevšimla, ale pri bežnom oblečení mi to akosi nedošlo.) Do týchto sa určite nevtrepem, pomyslím si.

Pripadám si ako v tých šibnutých nepodarených komédiách. Snažím sa do nich vtesnať svoje prednosti v nádeji, že sa stane zázrak. Ale príroda a konfekčné číslo jednoducho nepustia. Prečo na nich píšu, že sú elastické a prispôsobia sa? Ach.. slzu už mám na krajíčku.

Manžel sedí na gauči, pozoruje ma s pokojom a so širokým úsmevom celú situáciu láskyplne komentuje.: „ …už ti chýbajú len červené plavky a záchranné koleso, Pamela:-)“. To je výzva do boja, ide sa na nákupy…

Posadila som synátora do kočíka a s eufóriou vyrazila. Hneď v prvom bežnom plavkovom obchode som pochopila, že to takto nepôjde. Okrem toho, že mi nič nesadlo, môj prvorodený nemal absolútne žiaden záujem skúšať s maminkou plavky. Myslím, že ho bolo počuť po celom obchodnom dome a úsmev na tvári mu vyčarovala jedine cesta smerom k východu.

Poučená na druhý pokus som si dopredu vytypovala obchody (čo porátam na jednej ruke) určené pre „matky čakateľky“ a vysadila manžela so synom v parku. Kritériá na plavky som mala dve: musia byť pohodlné a vkusné. Z tých pár modelov, čo mi v nich ponúkli, som pri výbere aspoň nemala veľkú dilemu.

Hneď v druhom obchode som našla tie pravé. Krásne a decentne reprezentujú moje bruško, ktoré pyšne nosím. A ako bonus pre manžela sú jednodielne a jahôdkové, aby si ich „užil“ aj on.

Je to síce jednorazová investícia, ale určite za ten pocit, že v nich vyzeráme dobre, za to stojí, no nie?

O pár dní balíme kufre:-).

O týždeň „dočítania“ !

Vaša Gabika

A čo všetko má drobček v jej brušku v 19. týždni? Pozrite sa na to!

Komentár k obrázku nájdete tu

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist