Tehuľka LIVE! – „Som už v treťom trimestri!“ 28. týždeň

Dnes máme prebiehajúci 28. týždeň tehotenstva a my začíname ôsmy mesiac. Ešteže sa to ráta na tie trimestre, inak by si každý bežný laik, tým myslím najmä chlapov, myslel, že budem rodiť začiatkom septembra. A vôbec, zaujímalo by ma, prečo sa píše, že sme tehotné deväť mesiacov, keď to je vlastne desať? Štyridsať týždňov je predsa desať mesiacov, či nie? Asi som už príliš dlho tehotná, že tomu nerozumiem. A tak keď sa ma niekto opýta: „V ktorom si?“ radšej ako v mesiacoch, odpoviem: „V treťom trimestri“.

Konečne vyšlo to vytúžené slnko a ja si asi od desiatej ráno hovorím: „Kedy už zapadneš?“ Niežeby som sa netešila, ale tie horúčavy sú na mňa prosto priveľa. Nohy mám asi stokilové, všetko oblečenie sa mi zdá tesné. A v určitých momentoch by som odprisahala, že mám pocit, že explodujem:-). Potí sa mi aj bruško.

Sedieť celý deň doma s nohami v lavóre so studenou vodou nemôžem a o ventilátore iba snívam. A to patríme k tým šťastnejším, lebo máme studený byt, v izbách asi 25 stupňov. Keď som čakala Adamka, bola väčšinu času zima a ten náznak leta v apríli bol iba príjemný. Ach, závidím zimných tehuľkám.

Z kúpania máme všetci radosť

Ešteže máme neďaleko domu kúpalisko. Pár zástavok električkou bol už sám o sebe pre malého zážitok. Chodíme už bez kočíka, tak si to cestovanie začínam užívať aj ja bez stresu. Posledné dni sme tam trávili celé dopoludnie. Adamovi sa to veľmi páčilo. Teplá voda v detskom bazéne mne maximálne po kolená, ideálne. Ja som si močila tie svoje členky a pozerala sa na čľapotajúci sa drobizg. Dokonca som si párkrát obliekla aj dvojdielne plavky. V tých horúčavách to je príjemnejšie ako tie v celku.

Tínedžerky híkali a dôchodkyne škaredo zazerali, ale bolo mi to jedno. Všetci sme sa natreli 30-tkou detským krémom a užívali si to. Chodím tam aj s kamarátkami, tak si pokonverzujeme o letných dovolenkách, škôlkach a iných mamičkovských, ale aj nemamičkovských veciach, dozrieme na deti.

Po návrate domov sú mi odmenou tri hodiny spánku môjho synátora. Kým ešte nachystám obed, niečo hodím do žalúdka a som akurát tak aj ja zrelá odpadnúť na gauč. A mám minimálne jednu hodinku pre seba.

Zatiaľ si to užívam, musím si predsa šetriť sily na jeseň:-).

Mama, poď už spať!

Cez víkend som si dopriala kultúru. Vďaka mojej divadlo milujúcej sestre a obetavému manželovi, aby som bola konkrétna. Boli sme na veľmi peknom predstavení, ktoré sa hrá vonku na nádvorí pri hrade. Komáre štípali, ako keby im za to platili, bolo príjemne chladno, ale rozdali nám deky. Poučená z minulého roka som si jednu so sebou aj zobrala. Myslela som si, že ma nič nemôže zaskočiť. A predsa.

Malému človiečikovi sa to vôbec, ale vôbec nepáčilo. Celé predstavenie kopkal, mrvil sa a jasne mi dal najavo, že na toto nieje zvyknutý. Ako keby hovoril: „Mama, čo robíš tak dlho hore a prečo nesedíš s vyloženými nohami?“ Tak som si pod dekou celé predstavenie hladkala bruško a nemohla sa dočkať prestávky, kedy si odskočím na tú malú miestnosť. Ale musím uznať, že napriek týmto všetkým „komplikáciám“ to bol skvelý zážitok. Ďakujem.

O týždeň „dočítania“!

Vaša Gabika

Vývoj bábätka v 28. týždni vyzerá takto:

Komentár k obrázku nájdete tu

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist