Tehuľka LIVE! – „Fotenie si skrátka užívam!“ jasá Gabika. 25. týždeň

Začíname siedmy mesiac! Už sa mi to kráti. Dieťa by povedalo: ešte toľkokrát sa vyspím a už je to tu. Bábätko bude na svete. Tak som to jedno moje uložila spať a idem sa s vami podeliť o dojmoch, ako úspešne zvládame spinkať oddelene, ako pre vás fotíme tieto krásne fotky a najmä pocity z dnešnej poradne.

Adamko už spinká sám

Adamka sme presťahovali do novej izbičky. Preniesli sme mu tam zatiaľ jeho postieľku, aby nemal pocit, že mu meníme úplne všetko. Prvé dni ma vodil za ruku spinkať ešte do spálne, ale oddnes už bezstarostne odpochoduje k sebe. Som veľmi rada, je to o starosť menej. Chvíľu som si zvykala aj ja, ale, našťastie, nemáme byt veľkosti anglického sídla, a tak som pri ňom za pár sekúnd, aby som skontrolovala, ako odfukuje. Dokonca sa začína kamarátiť s nočníkom, ale o tom niekedy inokedy.

Fotenie je pre mňa relax

Nedá mi, aby som vám nenapísala o tom, ako prebieha fotenie. Asi preto, že je to pre mňa vždy zážitok. Keď som sa o tom prvýkrát bavila s redakciou baby-webu, mala som zmiešané pocity. Predsa len, moje telo v spodnej bielizni, moje bruško, moje súkromie. Všetko sa dá nafotiť z rôzneho uhlu, mala som obavy. Ale už pri prvom stretnutí s fotografkou mi odľahlo.

Zuzka je fakt majster od fachu a najmä, je to žena. Všetko vníma citlivo a o pár sekúnd som sa už pred objektívom cítila príjemne. Vždy sa pri tom nasmejeme, je to pre mňa oddychová hodinka. Už mi dokonca ani nemusí hovoriť, ako sa mám postaviť, kam pozerať, ako sa tváriť, sme zohraná dvojica.

Pri fotení je vždy aj baby-web a po skončení vyberáme fotky, ktoré sa nám zdajú najlepšie. Jednoducho výborná spolupráca. Manželovi sa fotky veľmi páčia a tešíme sa, že budeme mať peknú pamiatku na moje druhé tehotenstvo. Dúfam, že sa páčia aj vám.

Pocity z poradne

Dnes sme boli v poradni. Po mesiaci som opäť videla môjho chrústika. Schúlil sa vo mne zadočkom nadol a pekne pózoval pre pani doktorku. Ani sa mi nechce veriť, že už váži necelé kilo! Za posledný čas narástol raz toľko. Líčka má pekne bucľaté a celkovo je asi o týždeň väčší ako ten, v ktorom sa nachádzam. Taký malý bucko. V brušku už nemá toľko miesta, ani sa nám už na monitor celý nezmestil.

Zato sa podarilo urobiť krásne fotky tváre. Som rada, že ostatné vyšetrenia ukázali, že je všetko v poriadku. Hneď som pokojnejšia.

Cítim sa výborne. Všetko, čo má mať negatívny výsledok, aj má, tlak je ukážkový, nič ma netlačí, neopúcha, no samá spokojnosť:-). Usmievam sa na monitor a ústa sa mi nezavrú, ako sa nad maličkým s pani doktorkou rozplývame. Stále sa mrví, nepáči sa mu toľko pozornosti. A šťuchá ma ručičkami jedna radosť.

Dnes som dokonca dostala jednu peknú fotku pre manžela. O mesiac ma čaká ešte jedna poradňa a potom už každé dva týždne.

A „jdeme do finále“ ako povedala pani doktorka.

O týždeň „dočítania“!

Vaša Gabika

Za dverami ambulancie

Ani sme sa nenazdali a už máme za sebou ďalšiu poradňu. Našu tehuľku Gabiku už čakali obligátne otázky pani doktorky Radmily Sládičekovej, ktorá nás vo svojej ordinácii privítala veselá a napriek neskorým popoludňajším hodinám i plná elánu do práce. Ako vždy.

Každá poradňa, na ktorej sme sa doteraz zúčastnili, prebiehala bez akýchkoľvek problémov. Veď sme už zohratá trojka… mamka Gabika sa strojila na bežnú kontrolu, my sme si chystali redakčné pomôcky a doktorka popri spoločnej konverzácii, ktorú s ľahkosťou predviedla pri zápise údajov do tehotenskej knižky i pri telefonovaní, pripravovala svoj 4D ultrazvuk. Dnes však išlo len o malé „zhodnotenie situácie“ v Gabikinom brušku.

Ošetrujúca lekárka MUDr. Radmila Sládičeková, MPH, komentuje

„Práve snímame bežiaci 25. týždeň tehotenstva, bábätko je uložené koncom panvovým – hlavičku má hore a zadoček dole, ale ono sa ešte otočí… meriame klasické štandardné rozmery – biparietálny priemer, obvod hlavičky, obvod bruška, tu vidíme placentu – je úplne v poriadku.

Podľa rozmerov, ktoré počítač zhodnotil, dieťatko váži 951 g a je približne o týždeň väčšie, akoby sme predpokladali…“

Počas komentára neustále fotí a nahráva video. No bábätko na fotografiách už nebude vidieť celé, pretože za ten mesiac nám už pekne narástlo.

Doktorka R. Sládičeková svoj pôžitok z fotenia vôbec neskrývala, drobček mal tentoraz s nami oveľa väčšiu trpezlivosť a ochotne nám z obrazovky zapózoval.

Doktorka pokračuje v komentári

„Tu vidíme kúsok pupočníka, má sklonenú hlavičku… práve si šibrinkuje ručičkami a špúli ústočká…tvár je snímaná zboku, má nádherné plné líčka… teraz sa vám mohlo zazdať, že sa mu otvorili očká…tie sa však otvárajú po 25. týždni tehotenstva, ale toto, čo vidíte, je tieň, robí ho ultrazvukový lúč, ktorý v určitej polohe snímku reže…“

Záver

Tehotenstvo prebieha bez komplikácií, mamička sa nesťažuje na žiadne zdravotné problémy, dieťatko sa vyvíja podľa štandardu a zodpovedá príslušnému týždňu gravidity.

Čo čaká Gabiku na nasledujúcej návšteve

Záťažový orálny glukózotolerančný test, krvné testy na krvný obraz a toxoplazmózu a testy na Rh protilátky, pretože otec je Rh pozitívny a mama Rh negatívna.

Ďakujeme našej odbornej spolupracovníčke, MUDr. Radmile Sládičekovej, MPH, za poskytnutie svojej ambulancie a využitie unikátnych prístrojov pri tomto projekte.

Pred týždňom sme vás, milí čitatelia, upozornili na ďalšie fotografovanie. Čo myslíte, o koľko centimetrov sa našej modelke Gabike zväčšilo bruško? Pozrite sa na to s nami!

… áno, je to o 4 centimetre!:-) V 17. týždni tehotenstva malo Gabikino bruško obvod 93 cm, v 21. týždni jej narástlo na 98 cm a v 25. týždni má 102 cm.

A čo všetko už má drobček v jej v brušku?

Komentár k obrázku nájdete tu

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist