Tehuľka LIVE! – O týždeň sme už štyria! teší sa Gabika. 38. týždeň

Tak dievčatá, tehuľky či netehuľky, toto je môj posledný príspevok pred odchodom do pôrodnice. Bola som v poradni u pána doktora a ten mi stanovil termín pôrodu. Môžem začať strihať ten pomyselný meter! Ale všetko po poriadku, ako sa to celé „zomlelo“!

Organizujem všetkých

Celý čas sa motám už iba okolo posledných príprav a najmä organizovania mojej domácnosti, keď tu nebudem. Do nedele som si relatívne ešte hovela, že koľko mám času, veď do stanoveného termínu pôrodu, t. j. 8. 10., je ešte veeeľmi ďaleko, praďaleko.

Jasné, že už mám všetko „ready“, len to nahádzať do kufra. Po poradni sa všetko zmenilo! Už som dokonca v štádiu, že mojim chlapom organizujem program na tých pár dní, čo tu nebudem, a plánujem, čo im navarím do dózičiek, aby mi neumreli hladom. Obvolala som sestru, dohodla sa so susedkou a predbežne ich poprosila o menší „dozor“ počas mojej neprítomnosti. Predsa len, ženské oko je ženské oko.

Prvá poradňa

A potom prišla spomínaná poradňa v nedeľu. V ten deň mali na Kramároch veľký „frmol“. Sestrička, s ktorou som komunikovala, mi potvrdila, že nie je voľné jediné lôžko. Až mi pot vybehol na čele. Nech žije „babyboom“.

Poradňa prebiehala štandardne. Odovzdala som moč, odmerali mi tlak a pozeralo sa bábätko. Tentoraz boli so mnou vnútri aj chlapci, aby sa zoznámili s doktorom, a Adamko vari ani nedýchal, keď mi robili ultrazvuk.

Podľa meraní je „môj chlapík“ už v 41. týždni gravidity a teda veľký, preveľký. A ja som „iba“ v 38. týždni.

„No, mamička, máme tu veľký čulý plod, nemôžeme riskovať pôrod prirodzenou cestou, keďže prvý pôrod bol cisárskym rezom. Objednám si Vás na cisársky rez,“ s prístupom profesionála mi oznámil pán doktor. A už aj otvoril kalendár. „Budúci pondelok mi nastúpite na príjem, dobre?“ Ako keby čakal odpoveď:-). Pomyslela som si fajn, veď v piatok už budem doma. Potom mi napojili bruško na kardiotokograf a všetci traja (manžel, Adam a ja) sme 20 minút počúvali srdiečko a debatovali, ako nás čaká posledný víkend v trojici.

Druhá poradňa

Tú som absolvovala v utorok, aby sme si vyjasnili posledné detaily. Mala som ešte na srdci niekoľko otázok. Dozvedela som sa nasledovné:

V pondelok ma prijmú, urobia predoperačné vyšetrenia a predstavia prednostovi.

V utorok doobeda prebehne operácia. S anestéziológom si spresníme, či bude riadená pod: epidurálnou anestéziou, spinálnou alebo celkovou (podľa mňa dosť dôležité, uprednostňuje sa epidurálna).

V stredu mi začína tzv. prvý deň a ak budeme obaja s malinkým v poriadku, tak nás na piaty deň, t. j. v nedeľu, prepustia domov.

Poviem vám, skoro mi slzy vyhŕkli. Celých sedem dní bez mojich chlapcov, to je ako večnosť. Ako to sami zvládnu? Budem musieť zapojiť do programu aj švagrinú…

Na druhej strane sa teším, že už to bude za mnou, lebo sa už poriadne nemôžem ani hýbať, všetko ma pichá a bolí, nevyspím sa. Ale najmä – tešíme sa na bábätko!

Takže toto sú moje plány na najbližší týždeň. Aké sú tie vaše:-)?

Myslite na mňa a poprajte nám zdravie, lebo to je najdôležitejšie. Bolo pre mňa príjemné prežívať takmer celé tehotenstvo s baby-webom a najmä s vami, lebo viem, že tam vonku za počítačom ste, čítate ma a držíte nám palce. A ja vám za to ďakujem!

Ešte vám určite napíšem moje pocity z pôrodnice, ale až keď sa vrátim domov a trošku si oddýchnem.

Takže o dva týždne „dočítania“!

Vaša Gabika

Komentár MUDr. Ľubomíra Turkotu, PhD.

Mamička sa nachádza v 37. týždni gravidity + 3 dni, tlak je priam ukážkový – 120/80, kardiotokograf i prietoky sú v norme. Celkový zdravotný stav pacientky je veľmi dobrý až na opúchajúce členky, ale tento problém sa po pôrode upraví. Plod váži 3 890 g a k dnešnému dňu touto veľkosťou zodpovedá 40. týždňu + 1 deň. S prihliadnutím na jeho veľkosť i predchádzajúci spôsob vedenia pôrodu odporúčam zakončiť tehotenstvo cisárskym rezom.

Milí čitatelia, vzhľadom na skorší termín pôrodu našej tehuľky sa už fotografovanie neuskutoční, preto vám na rozpamätanie prinášame fotky od najskoršieho štádia tehotenstva po to najnovšie.

A zároveň si môžete pozrieť, ako vyzerá bábätko v 38. týždni tehotenstva.

Komentár k obrázku si môžete pozrieť tu

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist