Tehuľka LIVE! – Môj syn sa bude volať… tajomne vraví Gabika. 33. týždeň

Máme tu tridsiaty tretí týždeň a ja pevne verím, že stihneme ešte jednu malú dovolenku do Luhačovíc. Minulý týždeň sme mali mať poradňu, ako som vám písala, ale pani doktorka bola chorá (veď aj ona je iba človek). A tak zajtra, skoro po piatich týždňoch pôjdeme pozrieť, čo sa to v tom mojom brušku deje. Malinký sa hýbe ako opreteky, aby som náhodou nezabudla, že som tehotná. Niekedy sa tak vypučí, že mám úplne tvrdé brucho, až by sa na ňom dali orechy roztĺkať. Vtedy pomôže položiť si naň ruku a tlak po chvíľke povolí. Keď nie ja, tak ho vyhrieva a prihovára sa mu po večeroch tatinko, aby som mohla v pohodke pozerať telku:-). Ešte stále máme pokojné noci, vyspíme sa obaja. Dúfam, že mu to ostane, aj keď príde medzi nás.

Vybrali sme meno

Už dávnejšie sme vybrali meno pre bábätko. Myslím, že je to fajn, keď sa mu môžeme prihovárať konkrétne. Tentoraz to neboli také obštrukcie ako pri Adamovi. Pamätám sa, že kým sme prešli všetky alternatívy k priezvisku, vylúčili všetky mená v rodine, mená kamarátov, na ktorých máme obzvlášť nie príjemné spomienky, prešiel celý týždeň. A potom keď sme si už „poutierali pot z čela“, prišla tá chvíľa oznámiť to rodine, lebo sa všetci donekonečna vypytovali.

Kto to už prežil, vie si predstaviť, ako sa nám všetci do toho „s láskou montovali“. Otázky ako: „… a čo je to za meno? A prečo? Ako mu to môžete urobiť, mať meniny na Vianoce…“ rezonovali asi u každého. Našťastie po chvíľke povedali, že to je pekné meno a bol pokoj.

… ale ešte ho neprezradím

Toto tehotenstvo to vôbec nie je inak, ale k menu sme dospeli nečakane rýchlo. Akurát sa k tomu pridalo už spomínané: …“ a čo to bude? Dúfame, že dievča.“ Dlho som odolávala, či aj táto základná informáciu vôbec opustí prah nášho bytu. To sa už dnes nikto nechce nechať prekvapiť?

Všetci sa musia do všetkého starať a vedieť to? O čo to bolo kedysi zaujímavejšie (občas aj dnes), keď to bolo tajomstvo až do konca:-). A tak sme sa s manželom rozhodli, teda viac ja ako on, že aspoň meno si necháme do pôrodu pre seba. Viem, že nejaké informácie už unikli:-), lebo držať tajomstvá nie je jeho silná stránka. A napriek tomu, keď sa nás na poslednej rodinnej párty pýtali na meno pre drobčeka, tak som neoblomne odpovedala: „Ešte to nie je isté, stále sa rozhodujeme.“

„Veď povedz, aké máte vybraté, my sa ti k tomu radi vyjadríme“.

„Veď z toho dôvodu vám ich nepoviem:-)“…. a bolo. Pred nikým ďalším si nechcem obhajovať meno, pre môj pokladík.

Preto som rada a verím, že vy, čo pravidelne čítate moje príspevky, tak to chápete. Každý týždeň sa vám tu zdôverujem so svojimi pocitmi, myšlienkami či túžbami a rada by som si nechala aspoň túto drobnosť pre seba. Nechajte sa preto aj vy prekvapiť, a bude to napínavé až do konca aj pre vás:-).

O týždeň „dočítania!“

Vaša Gabika

Milí čitatelia, dovolenky a prázdniny si už pomaly ukrajujú z posledných pekných slnečných dní, ale my máme pre vás pripravené ďalšie prekvapenia. Zajtra sa konečne pôjdeme pozrieť do Gabikinho bruška, budúci týždeň nás čaká fotografovanie a potom… No veď uvidíte!:-) Zostaňte s nami:-)

… a jej maličký v 33. týždni tehotenstva…

Komentár k obrázku nájdete tu

Viac o téme: menátehotenstvo

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist