Tehuľka LIVE! – „Partner je moje všetko,“ vyznáva sa Gabika. 31. týždeň

Pomaličky končíme tridsiaty prvý týždeň. Veľmi rýchlo to letí. O víkendoch ani nehovorím. Mám pocit, že žijem od víkendu do víkendu. Vždy sa teším na program, čo si v sobotu ráno vymyslíme, kam sa pôjdeme pozrieť, koho navštíviť. Čo nového zažijeme. Malinký v brušku aj ten mimo bruška si to užívajú a ja som rada, že máme tatina na plný víkendový úväzok.

U nás babičky nefungujú, tá moja babina už nie je medzi nami a manželova je najmä pracujúca babička, ktorá chce mať vlastný pokoj. O dedkoch ani nehovorím. Moja jediná sestra je maximálne pracovne vyťažená, takže ledva stíha vlastnú rodinu. Tak sa doma manžel musí so mnou tešiť zo všetkého a z kadejakej maličkosti.

Všetko mu oznamujem, do všetkého ho zapájam. Či už sú to nové plienky, deky, kočík alebo ako sa malý presúva v brušku. Potrebujem niekoho, kto to so mnou intenzívne prežíva, potom som aj ja plná elánu. Ešteže to chápe. Sme spolu už dlho (bude to jedenásť rokov) a rozumieme si už aj bez toho, aby sme vyslovili slová nahlas. Dnes je to vzácne a ja si to veľmi vážim. Nie je nič dôležitejšie, ako mať pri sebe milujúcu a chápajúcu osobu. Ďakujem mu.

Mami, a kde máš to bábo?

Takto sa na toho druhého drobčeka pripravujeme celá rodina. Opäť som poprala nejaké ďalšie veci. V spálni už máme presunutú detskú postieľku a zatiaľ v nej spáva opica:-). Taká chlpatá, plyšová, ktorú sme dostali ako darček. Adamkovi vôbec neprekáža, že to je jeho postieľka. Už na ňu úplne zabudol, odkedy dostal svoju „velkáčsku“ a svoju izbu.

Pred pár týždňami sme priniesli domov kočík a museli ho hneď aj zložiť. Adam si myslel, že je pre neho. Šikovne vyliezol po zadnom veľkom kolese a už sa tlačil do hlbokej vaničky. Je to neuveriteľné, ale skoro celý sa do nej zmestil. Smial sa a vytešoval, že má nový kočík.

Cez plač som mu vysvetľovala, že to je pre bračeka, ale nepomáhalo. V tomto ešte nemá úplne jasno:-). Pozrie na mňa a potom nechápavo na moje bruško tými veľkými modrými očami, ako keby hovoril: „Ako to, že máš bábo v bruchu, tam sa ti predsa nemôže zmestiť. A potom, tvoje bábo som ja…“.

A tu som presne rada, že do pôrodu je ešte deväť týždňov, možno dovtedy spravíme nejaké pokroky. Veď každý mesiac sa naučíme niečo nové.

Syn prvýkrát sám

V sobotu bude Adam prvýkrát pol dňa na „varovke“ s mojou sestrou. Už to je veľký chlapec, ja viem. Ale ja som z toho v strese. Nikdy som od neho dlhšie ako na pár hodín preč nebola a ak áno, bol s manželom, ktorý mu vie poskytnúť „plný servis“. Asi to bude aj tým tehotenstvom, že to všetko tak prežívam. Ale toho malinkého v brušku si môžem a beriem všade so sebou, tomu je určite dobre:-).

Dúfam, že to zvládnem, držte mi palce. Toto bude odlúčenie iba na pár hodín, ale pri predstave, že do pôrodnice pôjdem na niekoľko dní, padám do mdlôb:-). Budem sa musieť aj na toto postupne pripraviť… Aj ja sa každý mesiac učím niečo nové.

V pondelok sa chystáme do poradne. Opäť na chvíľu uvidím pohyby v priamom prenose:-). Už to bude iba v 2D, celý sa na monitor nepomestí. Najviac som zvedavá, koľko bábätko pribralo. Pol kilogramu? Uvidí sa.

Zatiaľ „dočítania“!

Vaša Gabika

Milí čitatelia, minulý týždeň sme vám priniesli fotografie našej tehuľky. Môžete si ich prezrieť tak, ako postupne za sebou nasledovali, teda 17. týždeň, 21. týždeň, 25. týždeň30. týždeň. Z drobčeka sa už pomaly stáva „riadny chlap“:-) a na ďalšom fotení bruška, ktoré nás čaká koncom augusta, uvidíme, ako zase narástol.

… a jej malý v brušku takto:

Komentár k obrázku nájdete tu

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist