Tehuľka LIVE! – Čo to bude? No predsa naše dieťatko! 18. týždeň

Milé mamičky, nemamičky, čakateľky, snažilky alebo oteckovia, ďalší krásny týždeň je za nami. Dnes by som vám rada priblížila minulo-týždňovú poradňu a pocity, ktoré ju sprevádzali.

Milí čitatelia, od minulého týždňa ste spolu s nami začali sledovať tehotenstvo našej tehuľky Gabiky z Bratislavy. V našich príspevkoch sprevádzaných i unikátnymi videami, komentármi lekára, či jej najbližšieho okolia vám naša mamička Gabika bude približovať aj svoje pocity a vlastne všetko, čo súvisí s najväčším zázrakom života – jeho zrodením. Sledujte toto dobrodružstvo s nami aj naďalej!:-)

Poznáte to… všetkých okolo vášho tehotenstva zaujímajú iba dve veci: Čo to bude? A ako sa to dieťa bude volať? U nás v rodine sa z manželovej a aj mojej strany za posledných 15 rokov, až na jedinú výnimku, rodili iba chlapci. Takže na prvé aj toto druhé tehotenstvo počúvam komentáre: Dúfame, že to bude dievčatko.

Niektorí sú láskaví a spýtajú sa, čo by sme chceli my a ako to cítim ja, čo TO bude. Ja si myslím, že my ženy to nejako vycítiť vieme. Spomínam si, že som mala pri synovi živý sen, ako vidím bábätko chlapčeka v mojom brušku a o pár dní mi to doktor potvrdil. Bolo to v 18. týždni. Pri tomto tehotenstve som tiež mala sen, ale zatiaľ si ho nechám pre seba.

V posledný deň 17. týždňa sme boli s baby-webom na poradni pre tehuľky. Keď píšem my, myslím tým samozrejme mňa, manžela a syna. Nenechajú si ujsť ani jednu poradňu. Musím podotknúť, že tak to bolo aj pri prvom dieťati, manžel je zainteresovaný aktívny otecko. S pani doktorkou, ktorú budem navštevovať celé tehotenstvo – MUDr. Radmilou Sládičekovou – sa poznám už 4 roky a starala sa o mňa aj to predošlé. Je to milá dáma, navštevujem ju rada, a čo mám na srdci, s tým sa jej môžem zdôveriť.

Po kontrolných otázkach, ako sa mám a cítim, sa uvelebím do pohodlného kresla – vždy si robím žarty, že by som si ho zobrala aj domov, také je fajn. Pani doktorka si nachystá prístroje a ideme na to. Týmto momentom sa veľmi teším, je úžasné, čo všetko dnes tie stroje dokážu. Asi som už stará, keď to neberiem ako samozrejmosť, ale keď si predstavím, ako to chodilo za čias našich mamiek…

Hneď vidíme bábätko v 2D a potom v 4D. A pani doktorka komentuje: vidíme hlavičku, vidíme srdiečko, bublinku v žalúdku… všetky 3 páry našich očí sú upreté na monitor a usmievame sa. Všetko je v absolútnom poriadku. Je to naozaj veľká radosť. Pozerám uprene na monitor, či náhodou neuvidím, čo TO vlastne čakáme. A bábätko sa rozhodlo po svojom, pekne sa nám otočilo chrbátikom a mohli sme sa iba dohadovať, či to bola alebo nebola pupočníková šnúra.

Aj tak som spokojná, veď je ešte toľko času. A nakoniec, to nie je predsa to najdôležitejšie, čo chceme počuť na poradni. Však?

Takže najbližší víkend, keď sa ma niekto z rodiny opýta: „A už viete, čo to bude?“ Odpoviem s veľkým úsmevom tak ako doteraz: „Áno viem, bude to naše DIEŤATKO“.

O týždeň „dočítania“!

Vaša Gabika

A čo všetko má drobček v jej brušku v 18. týždni? Pozrite sa na to!

Komentár k obrázku nájdetu tu

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist