Tehuľka LIVE! – Vyberáme kočík! 23. týždeň

Ani som sa nenazdala a je tu 23. týždeň. Bábätko v brušku sa má dobre, kopká, naťahuje sa, ale cítim, že už tam nemá toľko miesta ako pred dvomi týždňami. Pohyby sú už jemnejšie, skôr to niekedy pripomína len tlaky na niektoré časti v brušku, ako keď sa ukladá spinkať a robí si pohodlné miesto.

Ostatní členovia rodiny sa majú s nami tiež dobre. Adam behá po vonku ostošesť, tak sa učíme „čakať na maminku“, lebo tá už nevládze. Občas mi dá zabrať, keď si myslí, že behanie odo mňa je hra a naháňame sa. Veru, minule som bežala ako na strednej 1 500 m, aj som zabudla, že mám bruško. Ale už sa to lepší, ešteže máme tatinka, ktorý je v tomto „výcviku“ úspešnejší ako ja.

Tieto teplá mi nerobia veľmi dobre, trošku mi už aj nohy opuchli. Len sa desím poriadne horúceho leta, ktoré nám v počasí sľubujú. Bude sa mi chodiť po vonku ťažko. Na jeseň už Adam bude musieť cupkať všade sám a bez toho, aby sme sa „naháňali“, lebo kočíkovať budeme iba bračeka.

Ach, tie schody

Momentálne riešime kočík pre nášho najmladšieho. Môžem napísať, že v tejto oblasti sa už vyznám a viem presne, čo sa na trhu ponúka. A najmä viem, čo chcem. Konečne :-). Keď sme čakali Adamka, vyberali sme kočík podľa rôznych kritérií, ale až časom sa ukázalo, že to nebolo skoro nič platné, lebo máme náročnú cestu do bytu. Týmto zdravím architektov, čo navrhli 12 schodov k výťahu. Keď sa na to pozriem spätne, pripadá mi to ako tá čiernobiela groteska s Laurelom a Hardym.

Skúšame, skúšame…ktorý je naj?

Keď som bola tehotná s Adamkom asi v 7. mesiaci, kúpili sme prvý kočík. Upozorňujem na slovo prvý. Nemohla som sa už kočíkovania dočkať. Po troch týždňoch vozenia nám však bolo jasné, že s týmto kočíkom sa rozlúčime. Tak sme kúpili ďalší. Mal väčší úspech, veď som už vedela, čo chcem. Teda, aspoň som si to myslela. Vydržal nám asi päť mesiacov, potom šiel „pa-pa“.

Medzitým sme kúpili ďalší kočík, lebo manžel sa rozhodol, že budeme chodiť korčuľovať. Boli sme iba raz, lebo akosi vysvitlo, že to nie je také „easy“ tlačiť pred sebou pár kilo navyše. Máme ho dodnes, využil sa na prechádzky do lesa a v zime do snehu. Posledný kočík, už štvrtý v poradí, sme kupovali, keď mal syn pol roka. Takzvaný „golfáč“. A doma som bola jemne upozornená: „Len si dobre vyber, lebo ďalší už nebude:-)“! A musím uznať, že som vybrala dobre a používame ho doteraz.

Kupujeme celá rodina

Keď si to tak všetko čítam, položím si otázku, či som úplne kompletná a v duchu sa zasmejem. Ale viem, že nie som sama, nás mamičiek „trafených“ do kočíkov je viacej. Pri tomto tehotenstve sa do kúpy zapojil aj manžel, pomáha pri výbere a hlavne, už sa vyzná v rôznych značkách. Nech je to jednorazová investícia. Predsa viac hláv, viac rozumu. Aspoň dúfam:-).

Kočík máme teda vybratý, vyskúšaný a opäť sa tešíme na prvé kočíkovanie. Dúfame, že tentoraz to bude ten pravý a jediný:-).

O týždeň „dočítania“.

Vaša Gabika

23. týždeň, to je už riadny človiečik, čo všetko už má? Pozrite si obrázok

Komentár k obrázku nájdete tu

Viac o téme: kočíknohytehotná

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist