Tehuľka LIVE! – Mám pocit, že malý sa pretočil… 35. týždeň

Tiež sa vám zdá, že to tak rýchlo letí? Že sa blížime do cieľa, pozorujem aj podľa toho, že sa mi už ťažko hýbe. Najmä zohýba dolu, keď zbieram hračky po juniorovi. Niečo mi tam zavadzia:-). Veľký „kotol“. Aj keď to moje brucho viac pripomína prehltnutú loptu alebo melón. Je síce krásne, ale niekedy by som si ho rada odložila. Iba tak, na pár hodín. Zasunula ho ako v tej reklame do prípojky na počítač a poslala na „výživu“ pre bábätko, trošku sa odľahčila. To by bol život.

Dovolenka a teplota

Deň pred dovolenkou mi opuchli členky. Už som si začínala myslieť, že ma to toto tehotenstvo minie. Síce len trošku, tak, že to bolo ešte identifikovateľné ako noha s členkom, ale predsa. Našťastie po prvej noci v hoteli sa to výrazne zlepšilo, hneď sa mi lepšie kráčalo.

Chlapci sa chodili kúpať do bazéna a ja som si máčala tie moje nohy. Tentoraz nám vyšlo krásne počasie, prešli sme si celú promenádu a obdivovali s Adamkom kŕdle kačíc v potoku. Hotový relax. Bohužiaľ, užívali sme si ho do soboty miesto plánovanej nedele, lebo Adam dostal teplotu. Radšej som nás hneď pobalila a po večeri sme vyrazili domov. Vtedy zabudnem, že sa mi aj ťažko zohýba alebo, že mám opuchnuté členky.

Celú cestu domov som ho kontrolovala. Našťastie, bola to iba 24-hodinová viróza. V nedeľu ráno sa zobudil a bolo po teplote. Odľahlo mi. Manžel si zobral dovolenku aj na pondelok, tak sme užívali spoločné chvíle vonku. Adamko sa vyvážal „na koni“, behal za loptou, skrátka, robili všetko, čo ja už nezvládnem:-).

Niečo sa deje

V nedeľu večer som si pokojne odfukovala na gauči a pozerala zábery z dovolenky. Keď tu zrazu sa začalo v mojom bruchu niečo diať. Tie malé nožičky a ručičky sa dali do neobvyklého pohybu, ako keby utekali (neviem to inak opísať). Nebolo to bolestivé a ani to netrvalo dlho…

Po brušku sa mi presunul velikánsky bubon. Z jednej strany na druhú. Nie som síce expert, ale podľa mňa sa bábätko otočilo dolu hlavičkou. Tam, kde sa predtým vždy tlačila hlavička, ostalo mäkké miesto. Zrazu sa zmenili aj pohyby, ktoré som predtým cítila. Teraz sú výraznejšie najmä v hornej časti.

Manžel si to užíva, malinký je veľmi aktívny najmä podvečer. To mám bruško samý pohybujúci sa hrboľ, doprava a doľava, toľko má energie. Už sa mi však lepšie dýcha. Posledné dni bol tlak na rebrá taký silný, že som sa niekoľkokrát dokonca nedokázala ani nadýchnuť. Párkrát som aj zhíkla, taká to bola bolesť, keď sa vo mne naťahoval. Už sa neviem dočkať pondelka, kedy mi to ultrazvuk potvrdí. To bude posledná kontrola u pani doktorky v poradni.

Už by som sa mala pobaliť

Začínam si pomaličky spomínať, čo všetko si mám zabaliť do pôrodnice. Myslím, že už je aj najvyšší čas. Dúfam, že mi v nemocnici dajú nejaký pomocný leták, aby som na nič nezabudla. Ešte ma čaká nakúpiť biele bavlnené plienky do zásoby, jednorazové papierové mini plienky a skontrolovať, či mám všetky potrebné vecičky na oblečenie. Pripraviť odsávačku na mlieko, cumlík. Jeden nikdy nevie, čo by sa nám mohlo hodiť, nie? Všetko vysterilizovať, oprať a najmä ožehliť… Ach, ako ja nerada žehlím, budem sa musieť prekonať…

Tak „dočítania v 36. týždni!“

Vaša Gabika

Dieťatko v 35. týždni tehotenstva…

Komentár k obrázku nájdete tu

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist