Tehuľka LIVE! – „Pri práci sa zabúdam šetriť,“ hovorí Gabika. 24. týždeň

Tak celý tento týždeň si spokojne myslím, že som v 23. týždni, a keď si dnes otvorím počítač, že vám idem napísať, čo je nové, zisťujem, že som týždeň pozadu. Takže, Gabika, vitaj v 24. týždni:-), som si pomyslela. Ako prvorodičke by sa mi to isto nestalo, vtedy som sa sledovala, presne na dni. Ale posledný týždeň stále doma niečo prerábame, a tak som si ani nevšimla, že s mojím „futbalistom“ končíme šiesty mesiac.

A čo tak vo veľkom prerábame? No… začalo sa to nenápadne, balkónom. Podľa mňa by sa mal človek sťahovať každé dva roky, aby doma neskladoval toľko harabúrd. Tak sme vypratávali, maľovali a znova zapratávali, len tentoraz už úspornejšie. Veci z bytu sa sťahovali na balkón, aby som v skrini mala viac miesta na vecičky pre chlapcov. Manžel sa smial, že maľujeme vždy, keď som tehotná.

Naposledy to bolo šesť týždňov pred pôrodom Adama a išlo mi to celkom obstojne. Teraz som na balkóne zamaľovala asi jeden štvorcový meter, aby som bola spokojná sama so sebou, že sa neflákam:-). Syna to náramne bavilo, najmä montovať s tatinom poličky.

Aby bolo všetko tip-top

Po balkóne prišla na rad izba pre Adama. Pomaličky sa od nás sťahuje, veď je to už veľký chlapec. Teraz riešime už iba postieľku. Kúpiť veľkú, menšiu alebo rovno poschodovú? To je dilema. Držte palce, aby sme sa správne rozhodli. Včera som v tej izbe poupratovala, preniesla hračky, stôl a stoličku. Niekedy sa zabudnem a nešetrím sa, presúvam aj ťažšie veci.

Musím si už dávať pozor, lebo ma potom všetko bolelo, najmä kríže. Podvečer som hodinu oddychovala na gauči a nadávala si, či som normálna. A nielen ja sebe, ale aj manžel mne: „To nevieš počkať tú hodinu na mňa? Čo keby sa vám niečo stalo?“ rozčuľoval sa.

A ja som len nevedela vydržať a chcela som všetko nachystať pre Adama. Ešte povesiť pekné pásikavé závesy, aby ho ráno nebudilo slniečko a prerábka bude hotová.

Teraz má veľa miesta na hranie a izbu sám pre seba. Druhý braček môže pokojne prísť na svet.

Šáliky a čiapočky nám treba

Už som si dokonca urobila poriadok v malilinkých vecičkách na oblečenie. Predsa len toto druhé bábo bude zimné, potrebujem mu dokúpiť teplé veci. Po Adamkovi zdedí všetko, len na prvé tri-štyri mesiace mu chýbajú. A tak už chodím po obchodoch či surfujem po nete. Teším sa zo zimných overalíkov a čiapočiek a priebežne už nakupujem.

Bábo stále v pohybe

Už sa neviem dočkať, až môjho drobčeka oblečiem do tých mini vecičiek. Vždy, keď mu pozerám nejaké oblečko, dá o sebe vedieť, ako keby tušil, že je to pre neho.
Ja mám síce radosť, že to prežíva spolu so mnou, ale potom toho veľa nenapozerám. Stále musím behať na toaletu. Mám pocit, že si z môjho mechúra robí trampolínu . Ešteže sa v noci spolu dobre vyspíme a nebudí ma.

Budúci týždeň začíname siedmy mesiac, ideme do poradne a toooľko nás toho ešte čaká, kým pôjdeme do pôrodnice… Napríklad aj vybrať bábätku meno.

Tak o týždeň „dočítania!“

Vaša Gabika

Ako vyzerá bábätko v 24. týždni? Obrázok vám napovie…

Komentár k obrázku nájdete tu

Viac o téme: bábätko

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist