Dnes som bola 1-krát po zistení vďaka baby-testu, že som

Dnes som bola 1-krát po zistení vďaka baby-testu, že som tehotná, u pani doktorky. Práve som začala 9. týždeň tehotenstva. Pani doktorka ma len ručne vyšetrila a objednala ma na 3. 2. 09 na ultrazvuk. (to už budem v 11. týždni.) Je jej postup správny? Nemala ma objednať na krv, resp. moč? Alebo aspoň zmerať tlak? Som 1-krát tehotná a miminko je vytúžené. Inak som v poriadku, sem-tam ma pobolieva v podbrušku. Len chcem vedieť, či postup mojej pani doktorky nemôže niečo pokaziť a či je správny. Či aj keď sa cítim v poriadku, nemôže nastať niečo, čo by sa zistilo krvou alebo močom?

Odpoveď

Krvné testy a vyšetrenie moču sa realizuje v prvom trimestri okolo 10. týždňa tehotenstva, takže je to v poriadku. Akurát by som urobil ultrazvuk hneď, ako sa zistí tehotenstvo, aby sa obhalili včasné problémy. V niektorých regiónoch sa na ultrazvukové vyšetrenie čaká a nedá sa realizovať hneď.

20.1.2009 12:43
Viac o téme: tehotná

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist